Skocz do zawartości

Wolne działanie Gestora / nexo

Polecane posty

Dzień dobry, 
mam takie pytanie. 

 

Mamy serwer pod Nexo parametry:
- AMD FX-8300 (8 rdzeni)
- 24 GB RAM

Dysk był HDD / podmieniamy na SSD. 

Nexo (najnowsza wersja) Gestor ostatnia wersja z licencji z 2021 roku (rozmawiam o aktualizacji). W sumie serwer nic nie robi poza Nexo. 

Stanowisko pracownika to AMD Ryzen 7 5700
16 GB DDR4

SSD 

 

Podmieniliśmy stanowisko pracownika, chcąc przyspieszyć, ale... 

1. Jak np. kasujemy paragon / zamówienie wraz z powiązanymi dokumentami, nexo "zamula" i potrafi "przestać odpowiadać na XX sekund)
2. Gestor - poczta, skasowanie każdego maila ma opóźnienie... kasujemy, czekamy, kasujemy... czekamy... wyczyszczenie 20 maili w outlooku chwila, w Gestorze jest problematyczne (tzn. można zaznaczyć do skasowania, ale nie da się szybko odczytać i skasować bo muli... kto pamięta lata 90 to wie ;p

 

Myślimy nad podmianą serwera / wykupieniem Najnowszej wersji Gestora, ale to spore wydatki (sam gestor 850 zł) i nie jestem pewien czy to cokolwiek pomoże. Pomijam już opóźnienie w drukowaniu paragonów (Novitus Bono E) itd. Jesteśmy po grudniu, gdzie sekundy mają znaczenie i podmiana stanowiska pracownika trochę pomogła (reguły działają szybko, pewne rzeczy trochy przyspieszyły), ale nadal pocztę wolę robić w outlooku ale wtedy tracę powiązania itd. 

 

Może są jakieś opcje o których nie wiem i warto by zastosować aby przyspieszyć działanie? Czy to normalne że kasując paragon (bez fiskalizacji) i powiazane komputer na kilkanaście/dziesiąt sekund "zamiera"? Czy może jest szansa na przyspieszenie procesu. 

 

Myśleliśmy aby serwer zamienić na podobną maszynę co pracownika (więcej ramu), ale z drugiej strony "serwer nic nie robi" ;) i zastanawiam się na ile jest sens. 

EDIT:
Tutaj też drukarka pracuje przez SUZ (ten sam komputer co pracownik). 
Połączenie jest przez "konwerter" (nie wiem czy tak to się nazywa) ale zamiast portu szeregowego (nie jestem pewien czy to poprawna nazwa;P ale na obecnych płytach nie mam już tego typu wejścia) do komputera wchodzi jako USB

Edytowane przez Jakub Z
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...