Skocz do zawartości

pomoc w konfiguracji sello nx i subiekt nexo pro

Polecane posty

Dzień dobry,

Zaczełam konfigurację wszystko wyglądało ok w teorii.

Jak wprowadziłam stan magazynowy okazało się że nie można w sello drukować etykiet ( zapewne przez błędne jakieś moje ustawienia)

Zamówienia obecnie są realizowane ale poza sello i to się zaczyna nawarstwiać, wystawiam zamówienia i potem faktury ale nie wiem nawet jak tu ustawić filtry aby widzieć w których są już te dokumenty wystawione. Przy niektórych zamowieniach nie mogę wystawić faktur.

Nie wiem od czego zacząć prostowanie tego.

Link to postu
  • Bartosz Rosa zmienił tytuł na pomoc w konfiguracji sello nx i subiekt nexo pro

Kluczem do rozwiązania problemów jest zajrzenie do dziennika błędów (moduł w nexo) i weryfikacja treści błędów jakie się tam pojawiają w związku z synchronizacjami jakie Sello NX wykonuje.

 

Przejrzałem zrzuty ekranu przesłane w prywatnej wiadomości i jeśli chodzi o problemy związane z Pobieraniem etykiety to przygotowujemy na ten problem małego hotfixa o którym mowa w tym poście:

 

Prosiłbym o jego zainstalowanie jak już będzie informacja, że jest gotowy i sprawdzenie czy to pomogło rozwiązać problem z etykietami (najlepiej zasubskrybować się pod tamten temat na forum).

 

W przypadku tworzenia powiązań pomiędzy dostawą w Sello (konkretna usługa w WzA) nie należy wiązać wszystkich możliwości dostaw z Allegro tylko pojedyncze dostawy - nie może być zmapowany Allegro One Box i Allegro kurier DHL na tę samą dostawę w Sello a tym samym usługę w WzA. Allegro nie pozwoli utworzyć takiej paczki, pojawi się błąd informujący o tym, że klient wybrał inną dostawę. Mechanizm powiązań jest tutaj stworzony na potrzeby uniwersalności i różnych platform. Przypadek konfiguracji WzA jest natomiast dość specyficzny i w tej materii będziemy robić zmiany - aby nie trzeba było osobno mapować wielu różnych dostaw, tylko ograniczyć się do konkretnej firmy kurierskiej, zaś same usługi dostawy będą brane z zamówienia Allegro. Póki jednak tego mechanizmu nie ma, trzeba stworzyć osobne dostawy w Sello z usługami jakie oferuje WzA i do nich powiązać tylko pasujące dostawy Allegro (zdefiniowane w cennikach dostaw).

 

 

44 minuty temu, Kamila Świacka napisał:

wystawiam zamówienia i potem faktury ale nie wiem nawet jak tu ustawić filtry aby widzieć w których są już te dokumenty wystawione.

Każda lista (tabela/grid) w nexo ma możliwość konfiguracji widoczności kolumn. W zamówieniach wysyłkowych można włączyć kolumnę zawierającą nazwy dokumentów końcowych - tutaj będzie widać czy już są utworzone dokumenty czy nie.

Jeśli chodzi o filtry, to również można je wybrać

 

image.png.61d499930ffc0f95a9880d34d7315730.png

A nawet, jeśli ktoś potrzebuje, można dodać własną zakładkę w której można wybrać odpowiedni filtry na stałe, aby móc się szybko przełączać pomiędzy różnymi filtrami.

 

image.png.21c0fb05f4a54050a0cecdc5ab7fb3bf.png

 

48 minut temu, Kamila Świacka napisał:

Przy niektórych zamowieniach nie mogę wystawić faktur.

Tutaj trzeba zajrzeć/przeczytać/podesłać treść błędu jaki się pojawia przy wystawianiu albo z dziennika zdarzeń.

Link to postu
W dniu 5.01.2024 o 18:46, Kamila Świacka napisał:

Dziękuję za odpowiedź, jutro do tego przysiądę konkretnie dziś już muszę odpocząć od tego tematu.

Czyli poprawnie skonfigurowałam In Post?

Błąd w gfakturach to jest 

bl fv.png

Juz chyba się domyślam z czego wynika ten błą, faktury wystawiłam bezpośrednio w subiekt nexo, i jakby sello tego nie widzi ale jednocześnie nie pozwala na wystawienie fv 

 

Link to postu

Tak, dokładnie to jest taki przypadek. Sello próbuje realizować zamówienie, które jest już zrealizowane w Subiekcie.

 

Co do InPostu, proszę spojrzeć dzisiaj, bo wdrożyliśmy w ten weekend pewną poprawkę w naszym serwisie chmurowym, która powinna naprawić problemy ostatnio występujące.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...