Skocz do zawartości

Błąd korekt wysyłanych do KSEF Subiekt GT 1.78HF1

Polecane posty

Błąd korekt wysyłanych do KSEF Subiekt GT 1.78HF1

 

mimo że tradycyjnej korekty nie zapiszę bo mam w parametrach aby nie było możliwości zapisu korekty bez podania przyczyny

to jak przez pomyłkę nakliknąłem korektę do dokumentu który posłałem do KSEF to przepuścił mi korektę bez przyczyny do KSEF na 0 zł

 

czyli korekty KSEF nie słuchają w ogóle ustawień w parametrach subiekta.

 

dodatkowo 

jeśli mam wysłany dokument do KSEF dlaczego nie mogę na nim wywołać skutku magazynowego który miałem wycofany dopóki nie miałem faktury zakupu ?

chyba to powinienem móc zrobić mimo że faktura poszła do KSEF

bo ta informacja chyba nie jest tam wysyłana

 

pozdrawiam

Tomasz

 

Link to postu

Witam może za dużo na raz napisałem
1. Mam wdrożoną wysyłkę do KSEF, w parametrach subiekta gt mam ustawione żeby nie można było zapisać korekty bez podania przyczyny. Wszedłem niechcący w jedną z faktur i wygenerowałem korektę na 0, czyli nic nie zmieniającą i zamiast anulować nacisnąłem ZAPISZ i korekta z automatu poszła do KSEF mimo opcji która zabrania zapisywania korekty bez podania przyczyny. Czyli tu stwierdzam że korekty do KSEF nie słuchają parametrów ustawionych w subiekcie. Powinien nie pozwolić mi zapisać takiej korekty

 

Sprawa 2 . Czasami wycofuję skutek magazynowy żeby móc wystawić fakturę na towar (licencja elektroniczna INSERT) którą sprzedaję klientowi, wystawiam fakturę i wysyłam do KSEF, potem w poniedziałek lub czwartek (bo insert tak fakturuje) dostaję fakturę zakupu, wprowadzam ją z datą magazynową taką żeby móc wywołać fakturę sprzedaży i okazało się że jak faktura poszła do KSEF to nie mogę już wywołać skutku magazynowego, co mnie bardzo zaciekawiło bo myślałem że informacje o skutkach magazynowych nie idą do KSEF i mogłyby zostać odblokowane.

 

 

Link to postu
W dniu 12.01.2024 o 10:49, Paulina Królik napisał:

1. Mam wdrożoną wysyłkę do KSEF, w parametrach subiekta gt mam ustawione żeby nie można było zapisać korekty bez podania przyczyny. Wszedłem niechcący w jedną z faktur i wygenerowałem korektę na 0, czyli nic nie zmieniającą i zamiast anulować nacisnąłem ZAPISZ i korekta z automatu poszła do KSEF mimo opcji która zabrania zapisywania korekty bez podania przyczyny. Czyli tu stwierdzam że korekty do KSEF nie słuchają parametrów ustawionych w subiekcie. Powinien nie pozwolić mi zapisać takiej korekty

 

W tym przypadku parametr zadziała gdy korekta jest ilościowa lub wartościowa.

W dniu 12.01.2024 o 10:49, Paulina Królik napisał:

Sprawa 2 . Czasami wycofuję skutek magazynowy żeby móc wystawić fakturę na towar (licencja elektroniczna INSERT) którą sprzedaję klientowi, wystawiam fakturę i wysyłam do KSEF, potem w poniedziałek lub czwartek (bo insert tak fakturuje) dostaję fakturę zakupu, wprowadzam ją z datą magazynową taką żeby móc wywołać fakturę sprzedaży i okazało się że jak faktura poszła do KSEF to nie mogę już wywołać skutku magazynowego, co mnie bardzo zaciekawiło bo myślałem że informacje o skutkach magazynowych nie idą do KSEF i mogłyby zostać odblokowane.

 

W tym przypadku zmiana skutku magazynowego zadziała z poziomu górnego menu Operacje.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...