Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANO] 2 łańcuchy zaliczkowe do 1 ZK

Polecane posty

1/ Wystawiam ZK tylko na 1 pozycje towarową, tzn. TW1=1szt. (celowo podaje trywialny przypadek by nie zaciemniać sytuacji)

 

2/ Klient wpłacił zaliczkę na poczet TW=1szt. (a nie ma jeszcze życzenia odbioru towaru) więc wystawiam fakturę zaliczkową FL (w jej specyfikacji zatem TW=1szt)

 

3/ Ten sam klient w kolejnym kroku domawia nową pozycję towarową TW2=2szt. więc dodaje go do przedmiotowego ZK. Tym razem nie wpłaca zaliczki na tą pozycję (ale to nie ma znaczenia).

(w/w podejście a nie stworzenie nowego ZK bo... teoretycznie NEXO obsługuje takie sytuacje (generowanie wielu łańcuchów z 1 ZK) oraz ja i mój klient mamy oczywistą potrzebę aby TW1+TW2 były na jednym ZK (bo domówiony TW2 jest komplementarny do TW1 np. farba +pędzel). Zresztą tu chyba nie ma co dalej tego usprawiedliwiać bo scenariusz do obsłużenia jest w sumie prosty.

 

4/ Klient zgłasza się po kilku dniach i prosi o wydanie częściowe w postaci TW2=1szt. Wydaje mu zatem ten towar zwykłym wydaniem WZ do ZK bo tak jest najprościej.

(Klient płaci na miejscu więc fakturuje wystawioną WZ-kę poprzez FS na gotówkę - płatność nie ma znaczenia)

 

5/ W kolejnym kroku klient wpłaca zaliczkę na poczet TW2 więc chciałbym wystawić FL zaliczkową na pozostałe TW2=1szt. i niestety nie mogę...

Mechanizm zaliczkowy nie widzi tej luźniej wolnej sztuki na ZK, tzn. TW2=1szt... 

 

Aha. No oczywiście gdybym nie zrobił tego wydania częściowego bezpośrednio do ZK na TW2=1szt., opisanego w pkt. 4 to oczywiście wówczas mógłbym wystawić FL zaliczkową z specyfikacją TW2=2szt. opisaną w pkt. 5.

 

Moje zaskoczenie (że działa to tak a nie inaczej...) wynika stąd, ponieważ gdy mam nowe ZK, no i dodam jakiś towar do niego, to mogę już obecnie używać trybu mieszanego naprzemiennie w NEXO (wydawać bezpośrednio do ZK, wydawać do FL i znów wydawać ten sam towar do ZK).

Czyli w praktyce obecnie zaimplementowany mechanizm mieszany działa tak: 

- wydajemy dany towar w postaci wydania częściowego bezpośrednio do ZK (bo nie wystawiliśmy jeszcze wystawić FL) 
- jeśli jest potrzeba, różnice nie wydaną tym wydaniem częściowym możemy zafakturować zaliczką FL...

- do tej FL można zrobić wydanie częściowe (jedno lub wiele)

- jak potrzeba można skorygować FL ale tylko do ilości wydanych poprzez FL (w tym momencie następuje zwolnienie łańcucha zaliczkowego) 

- i znów wydawać WZ-kami bezpośrednio do ZK (jeden raz lub wiele) wszystkie towary, które są na zamówieniu a nie były wydane poprzednimi WZ-kami....

 

Poprawicie Panowie tą niespójność w obsłudze?

W w/w przypadku trochę jestem bez wyjścia bo klient wpłacił zaliczkę na pozostały towar TW2=1szt. a ja nie mogę tego zrobić a prawnie jestem zobligowany... Co mam zrobić?

 

Edytowane przez Użytkownik GT/NEXO
Link to postu
  • 6 miesięcy temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...