Skocz do zawartości

błędna podstawa do ulgi zus plus na 2024

Polecane posty

Witam,

przychód 106399, dochód wg infoserwisu, podsumowania KPIR i wyliczonej zaliczki za 12/2023 wynosi 48.299,40. Przy dodaniu w zakładce wspólnicy w danych ubezpieczeniowych nowego okresu od 01.01.2024 ulgi Mały ZUS PLUS system pokazuje poprawna kwotę przychodów, ale dochód 48286,45 czyli większy o 87,05.

Ustaliłam, ze może to być zapłacona w 01/2023 ( za grudzień 2022) składka na FP ( bo to taka właśnie kwota) ale nie wiem dlaczego system ja odejmuje ? Proszę o odpowiedź

Link to postu

Właśnie sprawdziłam kolejnego klienta i nawet po wpisaniu poprawnych danych tj przychód i dochód z podsumowania KPIR system źle liczy podstawę wymiaru składek. Czy zostanie to poprawione przed terminem dokonania przerejestrowań tj przed 31.01.2024?  W załaczniku screen z wyliczeniami z Rachmistrz i wyliczeniami z PUE ZUS

ZUS PLUS 2024 - BŁEDNA PODSTAWA W RACHMISTRZ.pdf

Link to postu

Zgłoszenie zostało zrealizowane w wersji 48.2.1. Fragment listy zmian:

"Poprawiono w określaniu podstawy Małego ZUS Plus w przypadku gdy wartość dochodu wspólnika była mniejsza niż 30% minimalnego wynagrodzenia.";

"Poprawiono określanie podstawy Małego ZUS Plus w przypadku gdy w danym roku na podstawie którego określana jest podstawa, istniały zaksięgowane składki ZUS.";

Link to postu
W dniu 29.01.2024 o 09:55, Marta Niedziółka-Hołubiuk napisał:

Dzień dobry,

Czy ten sam błąd: "Poprawiono określanie podstawy Małego ZUS Plus w przypadku gdy w danym roku na podstawie którego określana jest podstawa, istniały zaksięgowane składki ZUS." w wersji GT zostanie poprawiony i kiedy?

Dzień dobry,

Ponawiam pytanie.

Dziękuję.

Link to postu
17 godzin temu, Marta Niedziółka-Hołubiuk napisał:
W dniu 29.01.2024 o 09:55, Marta Niedziółka-Hołubiuk napisał:

Dzień dobry,

Czy ten sam błąd: "Poprawiono określanie podstawy Małego ZUS Plus w przypadku gdy w danym roku na podstawie którego określana jest podstawa, istniały zaksięgowane składki ZUS." w wersji GT zostanie poprawiony i kiedy?

Dzień dobry,

Ponawiam pytanie.

Dziękuję.

Dzień dobry, potwierdzamy błąd w systemie InsERT GT: Zaksięgowane składki ZUS wspólnika w przypadku spółki nie pobierają się do wyliczanego dochodu w oknie Kalkulator podstawy wymiaru składek ZUS w pełnej wysokości, tylko wszystkie składki wszystkich wspólników pobierane są wg udziału wspólnika, dla którego wyliczany jest dochód. Stosowna poprawka planowana jest w pierwszej połowie lutego.

Edytowane przez Arkadiusz Cieśla
Link to postu
  • 2 tygodnie później...
25 minut temu, Marta Niedziółka-Hołubiuk napisał:

Dzień dobry, czy problem z podstawą do Małego ZUS Plus został usunięty w aktualizacji z 9 lutego?

Poniżej cytat z listy zmian wersji 1.79 systemu InsERT GT.

Cytat

W KPiR dla Małego ZUS Plus poprawiono odczytywaną z poprzedniego okresu wartość dochodu, który jest podstawą wymiaru składek. Korekta dotyczyła pobieranej wartości zaksięgowanych składek wspólnika i jego osób współpracujących.

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...