Skocz do zawartości

Przypisanie produktu, wystawienie dokumentów sprzedaży

Polecane posty

Dzień dobry

Chciałem rozpocząć pracę z sello nx, obecnie korzystam subiekta nexo. Pobrałem wersję testową, ale zrobiłem to w grudniu i ze względu na ilość pracy nie zdążyłem przetestować funkcjonalności, na których mi zależy:

1. Wystawianie dokumentów sprzedaży 

2. Przechowywanie ofert z allegro z możliwością wznowienia lub ponownego wystawienia

 

Na ten moment nic więcej nie potrzebuję, ale mam parę pytań

 

Sprzedaję na allegro, mam około 7000-10000 zamówień rocznie i obecnie wystawiam paragony i faktury ręcznie. Może ilość zamówień nie jest bardzo duża, ale ilość pozycji na paragonie to czasami 50 i wystawienie takiego paragonu pochłania zbyt wiele czasu.

1. Po zainstalowaniu programu pobrałem oferty z allegro i tylko część z nich połączyła się z produktem z nexo. Moje sygnatury w allegro to kolejne numery rozpoczynające się od 00001 i tu nie było problemu z połączeniem, ale w sygnaturze gdzie oprócz kolejnego numeru były informacje, z których korzystam np. przy pakowaniu wymagane jest połączenie ręczne. Przykładowa sygnatura: 01972 6210270 675. Czy jest jakiś sposób, aby to usprawnić, może większy odstęp po numerze? Podłączałem produkty w paragonie, ale przy ponownej sprzedaży ponownie trzeba połączyć - szkoda, że to się nie zapisuje.

2. Usługa jednorazowa transport - jak to podmienić na stałe na stworzoną usługę jednorazową /ma nadany swój numer/ usługę w nexo. Usługa transportu, która się przypisuje automatycznie do dokumentu sprzedaży widoczna jest jako zysk i ta wartość doliczana jest do zysku ewidencyjnego zamówienia.

3. Rozpoczynając pracę pobieram zamówienia, jak usunąć zamówienie z listy po zrobieniu dokumentu sprzedaży, czy wystarczy zmiana statusu w allegro na wysłane i zamówienie nie pobierze się ponownie.

 

Proszę o pomoc, w obrębie tych funkcjonalności, które opisałem. Na ten moment nic innego nie potrzebuję, bo automatyzacja dokumentów sprzedaży pozwoli mi zaoszczędzić od 1 do 2 godzin dziennie. 

 

Z góry dziękuję

Link to postu
W dniu 13.01.2024 o 23:24, Łukasz Górzyński napisał:

Chciałem rozpocząć pracę z sello nx, obecnie korzystam subiekta nexo. Pobrałem wersję testową

Pytanie, czy na pewno chodzi o Sello NX a nie o Sello 1 (starsza wersja programu, już nierozwijana) ? Sello NX jest częścią systemu nexo więc mając Subiekta nexo wystarczy je włączyć, bo jest już dostępne na komputerze.

 

W dniu 13.01.2024 o 23:24, Łukasz Górzyński napisał:

Po zainstalowaniu programu pobrałem oferty z allegro i tylko część z nich połączyła się z produktem z nexo. Moje sygnatury w allegro to kolejne numery rozpoczynające się od 00001 i tu nie było problemu z połączeniem, ale w sygnaturze gdzie oprócz kolejnego numeru były informacje, z których korzystam np. przy pakowaniu wymagane jest połączenie ręczne. Przykładowa sygnatura: 01972 6210270 675. Czy jest jakiś sposób, aby to usprawnić, może większy odstęp po numerze? Podłączałem produkty w paragonie, ale przy ponownej sprzedaży ponownie trzeba połączyć - szkoda, że to się nie zapisuje.

Zakładam, że mowa jednak o Sello NX, bo tylko ono umie samo podłączyć towary pod oferty i zamówienia. Otóż obecnie towar podepnie się pod ofertę/zamówienie jeśli sygnatura w ofercie w Allegro jest taka sama jak symbol towaru w kartotece Subiekta. Będziemy ten mechanizm rozwijać.

 

Druga możliwość jest taka, żeby podłączyć produkty ręcznie w ofertach, wtedy zamówienia będą to powiązanie pobierać z oferty do której należą. W wersji wiosennej Sello będzie dodatkowo pytać, czy takie powiązanie utworzyć po podłączeniu towaru od strony zamówienia - utworzy się wtedy powiązanie pomiędzy ofertą a towarem i każde kolejne pobrane zamówienie będzie automatycznie podłączać towar.

 

W dniu 13.01.2024 o 23:24, Łukasz Górzyński napisał:

Usługa jednorazowa transport - jak to podmienić na stałe na stworzoną usługę jednorazową /ma nadany swój numer/ usługę w nexo.

Obecnie nie ma takiej możliwości, zapisuję sugestię.

 

W dniu 13.01.2024 o 23:24, Łukasz Górzyński napisał:

Rozpoczynając pracę pobieram zamówienia, jak usunąć zamówienie z listy po zrobieniu dokumentu sprzedaży, czy wystarczy zmiana statusu w allegro na wysłane i zamówienie nie pobierze się ponownie.

Scenariusz usuwania zamówień nie jest w Sello obsługiwany, co oznacza, że tutaj w grę wchodzą statusy zamówienia wysyłkowego. Wysłane zamówienia można przestawić ręcznie lub automatycznie na zakończone. Aby nie były widoczne na listach można posłużyć się filtrami i wyświetlać tylko zamówienia w statusach innych niż zakończone i anulowane. Dodatkowo można na podstawie tych statusów stworzyć zakładkę (np w trakcie realizacji), która nie będzie pokazywać zakończonych zamówień.

Link to postu

Dziękuję za odpowiedzi. Na ten moment musi mi to wystarczyć. W trakcie pracy pojawiają się kolejne pytania.

 

Mam kolejne pytania:

1. Podłączam ręcznie towary z nexo - wpisuję początek sygnatury 001.. rozwija się lista podświetlone jest to na żółto, piszę dalej 0012.. i tu pojawia się komunikat nie znaleziono, po wybraniu listy i wpisaniu w lupce jest bez problemu - jeszcze niedawno /grudzień 2023/ nie było z tym kłopotu. Bardzo to wydłuża czas.

2. Mam ofertę nieaktywną, starszą niż 60 dni - jak wystawić ją z sello nx w serwisie allegro? Po wpisaniu ilości, nie działa zapis i dalej jest 0.  Próbuję wysłać do allegro - błąd oferta nie istnieje

3. Nie działa pobieranie ofert dla wybranego konta, oferty się nie pojawiają, brak błędów. Pobieranie z serwisu działa, chcę pobrać ofertę na koncie gdzie mam 5 ofert, to muszę czekać aż pobierze się 2000 ofert z innego konta.

 

 

Link to postu
8 godzin temu, Łukasz Górzyński napisał:

1. Podłączam ręcznie towary z nexo - wpisuję początek sygnatury 001.. rozwija się lista podświetlone jest to na żółto, piszę dalej 0012.. i tu pojawia się komunikat nie znaleziono, po wybraniu listy i wpisaniu w lupce jest bez problemu - jeszcze niedawno /grudzień 2023/ nie było z tym kłopotu. Bardzo to wydłuża czas.

Sprawdzimy.

 

9 godzin temu, Łukasz Górzyński napisał:

. Mam ofertę nieaktywną, starszą niż 60 dni - jak wystawić ją z sello nx w serwisie allegro? Po wpisaniu ilości, nie działa zapis i dalej jest 0.  Próbuję wysłać do allegro - błąd oferta nie istnieje

Trzeba ją powielić (Ctrl+D), bo to będzie zupełnie nowa oferta z punktu widzenia Allegro (inny numer).

 

10 godzin temu, Łukasz Górzyński napisał:

3. Nie działa pobieranie ofert dla wybranego konta, oferty się nie pojawiają, brak błędów. Pobieranie z serwisu działa, chcę pobrać ofertę na koncie gdzie mam 5 ofert, to muszę czekać aż pobierze się 2000 ofert z innego konta.

Czy w tle aby nie leci już pobieranie tych poprzednich ofert ze wszystkich kont? 

 

Link to postu
54 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

Sprawdzimy.

Dziękuję, na ten moment wpisuję fragment tekstu z nazwy oferty i szuka wszystko. 

56 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Trzeba ją powielić (Ctrl+D), bo to będzie zupełnie nowa oferta z punktu widzenia Allegro (inny numer).

Dziękuję. Bardzo pomogło. 

58 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Czy w tle aby nie leci już pobieranie tych poprzednich ofert ze wszystkich kont?

Nie, próbowałem pobrać oferty z wybranego konta i proces był wykonany w 100% bez błędów, a ofert brak. Jest duża szansa, że robię coś źle. Będę dalej testował. 

 

Dzisiaj poleciały pierwsze paragony z automatu, łączę oferty z asortymentem - ogólnie to jest to czego szukałem. Czasu zaoszczędziłem mnóstwo

 

 

Link to postu
Godzinę temu, Łukasz Górzyński napisał:

próbowałem pobrać oferty z wybranego konta i proces był wykonany w 100% bez błędów, a ofert brak.

Bywa w takich sytuacjach, że winne są filtry. Jeśli widać, że jakieś dane się pobierają w widgecie na górze to najpewniej są one pobierane i zapisywane (zwłaszcza, ze nie ma błędów w dzienniku błędów - chyba, że są). Jeszcze się upewnię, chodzi o oferty a nie o zamówienia wysyłkowe?

Link to postu

Oferty zapisane w bazie Sello pozostają w niej na zawsze - chyba, że użytkownik je usunie. Natomiast zmieniają one statusy zgodnie z tym co się dzieje w serwisie. Jeśli jakieś oferty są w danej chwili nieaktywne albo zakończone, to żeby je pobrać trzeba zaznaczyć dodatkowo pobranie ofert nieaktywnych (zakończonych). Takich ofert może być dużo więc zalecam to robić tylko jak jest taka potrzeba. Normalnie wystarczy okresowo synchronizować oferty aktywne (trwające).

Link to postu
  • 2 miesiące temu...
W dniu 22.01.2024 o 10:25, Bartosz Rosa napisał:

Oferty zapisane w bazie Sello pozostają w niej na zawsze - chyba, że użytkownik je usunie. Natomiast zmieniają one statusy zgodnie z tym co się dzieje w serwisie. Jeśli jakieś oferty są w danej chwili nieaktywne albo zakończone, to żeby je pobrać trzeba zaznaczyć dodatkowo pobranie ofert nieaktywnych (zakończonych). Takich ofert może być dużo więc zalecam to robić tylko jak jest taka potrzeba. Normalnie wystarczy okresowo synchronizować oferty aktywne (trwające).

Właśnie próbuję wystawić ofertę:

1. Jak wybiorę produkt zmienia mi opis i usuwa moje zdjęcia i dodaje burdel z prduktyzacji.

2. Jak wystawić ofertę bez produktu - kategoria nie wymaga produktu?

3. Nieaktywna może jest na zawsze w sello, ale jak już jest nieaktywna nie da się z nią nic zrobić, powielam i to by było na tyle.

 

Link to postu
W dniu 9.04.2024 o 13:29, Łukasz Górzyński napisał:

Jak wybiorę produkt zmienia mi opis i usuwa moje zdjęcia i dodaje burdel z prduktyzacji.

W oknie wyszukiwarki produktów można wybrać jakie dane z produktu Allegro mają zostać przeniesione do oferty. Po prawej stronie.

image.png.532eaf4211e10116024f808f8b000b51.png

W dniu 9.04.2024 o 13:29, Łukasz Górzyński napisał:

Jak wystawić ofertę bez produktu - kategoria nie wymaga produktu?

Funkcja wystawiania ofert z produktami tymczasowymi będzie dostępna w Sello NX w wersji najbliższej (51).

W dniu 9.04.2024 o 13:29, Łukasz Górzyński napisał:

Nieaktywna może jest na zawsze w sello, ale jak już jest nieaktywna nie da się z nią nic zrobić, powielam i to by było na tyle.

Nieaktywne normalnie można edytować i Sello te zmiany wyśle do serwisu. Tak samo można te oferty wznowić. Chyba, że oferta ta już po stronie serwisu Allegro została posłana do krainy archiwizacji - czyli usunięta z serwisu. Dzieje się tak po 60 dniach nieaktywności oferty w serwisie. Wtedy już przywrócić do życia jej się nie da i pozostaje jedynie powielenie jej i wystawienie nowej. W takim scenariuszu Sello powinno zareagować w taki sposób, że przy jakiejkolwiek interakcji z serwisem pomiędzy taką nieaktywną a de facto zakończoną ofertą w serwisie, zmieni jej status w Sello na zakończona.

Link to postu
15 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

W oknie wyszukiwarki produktów można wybrać jakie dane z produktu Allegro mają zostać przeniesione do oferty. Po prawej stronie.

image.png.532eaf4211e10116024f808f8b000b51.png

Funkcja wystawiania ofert z produktami tymczasowymi będzie dostępna w Sello NX w wersji najbliższej (51).

Nieaktywne normalnie można edytować i Sello te zmiany wyśle do serwisu. Tak samo można te oferty wznowić. Chyba, że oferta ta już po stronie serwisu Allegro została posłana do krainy archiwizacji - czyli usunięta z serwisu. Dzieje się tak po 60 dniach nieaktywności oferty w serwisie. Wtedy już przywrócić do życia jej się nie da i pozostaje jedynie powielenie jej i wystawienie nowej. W takim scenariuszu Sello powinno zareagować w taki sposób, że przy jakiejkolwiek interakcji z serwisem pomiędzy taką nieaktywną a de facto zakończoną ofertą w serwisie, zmieni jej status w Sello na zakończona.

Gdyby się dało wystawić powieloną to tak bym robił. Po co powielanie, nie lepiej wystaw nową lub wznów?

Link to postu

A czemu nie da się jej wystawić? Nie bardzo rozumiem. Powielanie oferty (w dowolnym stanie) powoduje utworzenie jej kopii w zakładce przygotowane i normalnie można ją wystawić jako nową ofertę. Opcja wznawiania również jest ale pod nazwą Aktywuj/dezaktywuj ofertę, bo co do zasady opcje te będą dotyczyć różnych serwisów, nie tylko Allegro i dotyczy ofert nieaktywnych. Zakończonych nie da się wznowić, bo to są oferty typu zakończona licytacja lub KT, ale przeniesione do archiwum. Wtedy należy je wystawić ponownie, czyli de facto powielić.

image.png.3f61b317a27626b805638e6200ad611b.png

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...