Skocz do zawartości

Problem ze zbiorczą wysyłką ról i użytkowników


Zobacz rozwiązanie Rozwiązane przez Kacper Panek,

Polecane posty

Witam. Przechodzimy z linii GT na nexo PRO.

Mamy biuro nexo, w którym mam ustawionych wszystkich użytkowników - im przypisane role, do ról przypisane konkretne zakresy uprawnień. Dla każdego użytkownika ustawione hasło początkowe 1234 i zaznaczona jest opcja wymagania zmiany hasła przy pierwszym logowaniu.

Wykonuję operacje zbiorcze - zarządzanie personelem - zaznaczamy wszystkich użytkowników poza szefem i zarówno po wykonaniu operacji zbiorczej dodaj i aktualizuj użytkowników, jak i po samym aktualizuj dane użytkowników w bazie klienta w rachmistrzu użytkownicy owszem pojawili się, ale nie możemy się zalogować żadnym znanym nam hasłem, ani początkowym ani braku hasła program w ogóle nie dopuszcza. Dopiero po zalogowaniu na konto szefa w rachmistrzu na konkretnym podmiocie i zmianie hasła użytkownika na 1234, użytkownik ten może się zalogować. Ale wtedy otrzymuje komunikat o braku uprawnień. Operacja zbiorcza z biura nexo dodała tylko loginy użytkowników ale nie przepisała ról, uprawnień, haseł.

Jak więc mamy teraz przenieść dziesiątki klientów, wchodząc w każdego pojedynczo i dodając dla każdej osoby ich zakresy uprawnień? Przecież to niemożliwe.

Co robię źle? 😞

Link to postu

Weszłam indywidualnie na bazę klienta i z poziomu konta szefa zmieniłam hasło użytkownikowi na hasło początkowe 1234 ale nadal program zwraca błąd o braku dostępu.

Więc problemy mamy dwa:

po zbiorczej wysyłce i aktualizacji danych użytkowników do baz klientów biura- użytkownicy nie mogą się zalogować

po pierwsze bo nie działa przypisane im hasło początkowe - na innych podmiotach nadal, komunikat twierdzi, że hasło jest nieprawidłowe, nie działa ani hasło początkowe ani żadne inne, nie mamy jeszcze włączonej polityki haseł więc ustawienia programu jeszcze nie wymuszają długości hasła ani zawierania w nim znaków specjalnych itp.

 

po drugie nawet jeśli hasło by zadziałało (bo zmienimy je ręcznie dla każdego podmiotu i użytkownika osobno) to program zwraca błąd braku uprawnień - a uprawienia w biurze nexo są nadane zgodnie z rolą i na chwilę obecną tylko minimalnie są te uprawnienia ograniczone (widać na zrzucie)

 

Zakładałam, że będę mogła zbiorczo faktycznie skutecznie zaktualizować dane użytkowników i ich role również, tak to działało w biurze gt. Zmiana samego hasła to teoretycznie kilka sekund ale jak to się przemnoży przez ilość klientów i pracowników biura to już się robi nieciekawie, a jeszcze jak do tego dodamy ilość ról i poziomów uprawnień: samodzielna księgowa, księgowa, kadrowa, sekretariat ...

 

Nie rozumiem niestety co robię nieprawidłowo..

1 brak uprawnień.jpg

2 sposób eksportu ról i użytkownika.jpg

3 komunikat z historii operacji.jpg

4 przypisane uprawnienia i rola użytkownika.jpg

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...