Skocz do zawartości

Faktury VAT z Sello/Subiekta

Polecane posty

Witam,

 

Uprzejmie proszę praktyków o pomoc w wystawianiu faktur VAT do zakupów z Allegro, w powiązaniu Sello i Subiekta.

Dzisiaj miałem pierwszą sprzedaż z fakturą. Oto jak wyglądały moje boje:

Kontrahent o nazwie

Kontrahent_A

Adres_kontrahenta_A

 

kupił towar, wybierając wystawienie faktury na

Kontrahenta_B

Adres_kontrahenta_B

 

i wysyłkę na

Kontrahenta_C

Adres_kontrahenta_C.

 

W transakcjach -> "Szczegóły transakcji" wszystko jest wypełnione poprawnie.

No ale teraz przechodzimy do wystawienia dokumentu wstępnego -> ZK z rezerwacją.

Tworzy się zamówienie na dane

Kontrahent_A

Adres_kontrahenta_B

Nip_kontrahenta_B

 

i z takimi samymi danymi tworzy się kontrahent w subiekcie.

 

czyli wszystko dobrze oprócz nazwy kontrahenta.

Przechodzę do faktury, czyli "dokument końcowy" -> Utwórz.

Otwiera się okno z Subiekta, gdzie jest wypełnione jako nabywca:

Kontrahent_A

Adres_kontrahenta_B

Nip_kontrahenta_B

 

1. Próbuję zmienić ręcznie nazwę na Kontrahent_B - znika wszystko, tzn. adres i nip, zmieniają się ceny z brutto na netto i koszt wysyłki na domyślny z Subiekta, a nie z transakcji z Sello. Inaczej mówiąc "Anuluj".

2. Drugie podejście:

Tworzę dokument końcowy i w okienku z Subiekta daję "Kontrahent jednorazowy"

Wpisuję ręcznie dane do faktury, OK....nic się nie dzieje. OK nie działa.

Myślę - pewnie NIP blokuje. Zmieniam NIP, przechodzi, ale NIP do poprawy. Przy próbie edycji kontrahenta (NIPu) to samo co w punkcie 1, czyli klapa.

 

3. Próbuję po raz trzeci.

Edytuję zamówienie ZK z Sello i tam zmieniam dane kontrahenta, na takie jak mają być do faktury.

W subiekcie ZK się aktualizuje poprawnie.

Ale w Sello faktura nadal tworzy się na takie same dane jak były pierwotnie, w pkt. 1.

 

Wybrnąłem z tej sytuacji drukując fakturę z Subiekta, gdzie utworzyła się wreszcie poprawnie. Oczywiście w Sello dokumentu końcowego brak.

 

Szanowni użytkownicy - pomożecie ? :)

Czy to ja mam coś źle skonfigurowane, czy też może źle coś robię (nie w tej kolejności) ?

 

Z góry dziękuję.

 

Link to postu

Oj, niepotrzebnie wprowadziłeś kontrahent A, B, itd. bo ciężko się czyta ten wpis :)

 

Dokument wstępny w sumie to można pominąć bo interesuje nas dokument końcowy chyba, że wysyłasz klientom faktury proformy itp.

 

 

Generalnie w Sello masz adres do wysyłki i adres dokumentowy (w transakcji nazywa się "Nabywca i adres").

 

Wszystkie zmiany dokonujesz w Sello, a nie w Subiekcie.

Dane do dokumentu pobierają się z Allegro same lub podajesz w danych do dokumentu "Nabywca i adres" i na te dane wystawi się dokument końcowy.

 

W Subiekcie zwróć jeszcze uwagę czy drukuje Ci się dokument wg pełnej nazwy kontrahenta czy wg nazwy skróconej bo jak wejdziesz na listę faktur i bezpośrednio w fakturze to pokazują się nazwy skrócone kontrahentów.

 

Żeby zobaczyć pełną nazwę na jaką wystawi się faktura trzeba kliknąć w fakturze na nabywcy "Podgląd - F3" lub "Edycja - F4" i wtedy masz "Nazwa pełna" i na te dane wystawi się faktura.

 

Pozdrawiam.

Link to postu

Dziękuję za sugestie, miło jest się dowiadywać pewnych szczegółów.

 

Co do faktury z Sello, to na mój rozum faktura powinna się wystawić na takie dane jak są w "Adresie dokumentowym".

Czyżby błąd Sello ?

 

Ponadto dzisiaj gdy próbuję wystawić ponownie fakturę do tej transakcji w Sello, dostaję błąd

InsERT_Driver: Nowy dokument:

Serwer wywołał wyjątek.

(0x80010105)

 

PS.

Podałem kontrahentów A,B i C, gdyż właśnie w tym tkwi problem z fakturą w Sello.

Link to postu

Tak, faktura wystawia się na dane podane w adresie dokumentowym.

 

A jeszcze gdzie zmieniasz ten adres ?

 

Bo jeśli zmieniasz go w kontrahencie w Sello (edytując dane kontrahenta Sello) to potem musisz go podmienić w transakcji, bo on sam się nie podmieni.

 

Trzeba w transakcji na karcie "Podstawowe" w polu "nabywca i adres" kliknąć zmień dane bo na te dane wystawi się faktura z tej transakcji.

 

Sama zmiana danych w kontrahencie nic nie da.

 

Może tutaj jest problem??

 

Link to postu

Heh, teraz trudno mi stwierdzić jak było w oryginale, bo trochę zmieniałem kombinując jak tu wystawić fakturę.

 

Teraz mam w tym kontrahencie w Subiekcie tak, że nazwa skrócona to jest kontrahent_A (czyli ten który kupował na Allegro), a nazwa pełna to kontrahent_B (czyli ten, na którego powinna być faktura). Nie wiem czy tak zrobiło Sello, czy to ja pozmieniałem ręcznie.

Być może było tak jak wspomniałeś wcześniej, że w okienku do wystawiania faktury wyświetlała się nazwa skrócona, ale na fakturze byłaby nazwa pełna. Jednak ta nazwa skrócona mnie zmyliła i nie sprawdzałem, czy aby sama faktura będzie prawidłowa.

Zaobserwuję czy następnej fakturze, gdy ktoś będzie chciał znowu fakturę na inne dane niż kontrahent z Allegro.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...