Skocz do zawartości

[Kalendarz] Drag&Drop wpisów

Polecane posty

Witajcie po Świętach ;)

 

Zintegrowany kalendarz to jedno z istotniejszych narzędzi, z których chcemy korzystać w Gestorze, jednak w trakcie testów pracownicy odkryli bardzo niepokojącą funkcję - drag&drop wpisów, które można prosto przeciągać, także nie swoje!

W Gestorze nie ma historii edycji przypisanej do danego użytkownika, nie ma także pełnej historii edycji danego rekordu ("Pokaż sygnaturę obiektu" jest tylko ostatnia edycja) tzn. kto i kiedy edytował dany wpis/klienta/ofertę, prawda? Przecież przeciągniecie może zdarzyć się przez pomyłkę (albo i nie przez pomyłkę), a brak logów uniemożliwia dowiedzenie racji. Jestem zaskoczony taką możliwością, bo to całkowicie dyskwalifikuje kalendarz.

 

Jak można zablokować tę funkcję? W konfiguracji nie widzę odpowiedniego uprawnienia.

Moje propozycje:

- włączać/wyłączać drag&drop w ustawieniach kalendarza,

- możliwość blokady uprawnień drag&drop w konfiguracji ról użytkowników,

- usunięcie tej funkcji - dla bezpieczeństwa jestem gotów trochę się pomęczyć edytując datę ręcznie, zwłaszcza, że taka sytuacja nie zdarza się notorycznie,

- tak jak w innych oknach, gdzie widok jest domyślnie "do odczytu", a edycja jest możliwa po wybraniu "popraw" | mniej satysfakcjonujące, wciąż możliwa pomyłka.

Najlepiej gdyby dostępna była również historia edycji danego rekordu/historia edycji przypisana do użytkownika.

 

Pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez Michał Śliwiński
Link to postu

Witam.

Na początek wyjaśnienie: wszelkie zmiany dotyczące działania mają swoje odzwierciedlenie w historii działania, która dostępna jest w informatorze o działaniu. (Wywołanie informatora: Ctrl +I na działaniu w gridzie działań lub zmiana widoku w podglądzie działania na "Informator"). Tak więc może Pan zobaczyć kto i kiedy zmienił termin:

Historia_DI.png

 

Kompleksowe rozwiązanie blokowania lub zezwalania na przesuwanie działań mamy odnotowane do zrealizowania w kolejnych wersjach.

Na teraz rozwiązaniem częściowym może być uprawnienie: "Działanie - zmiana w których nie uczestniczy", które blokuje możliwość dokonywania zmian w działaniu osobom, które nie są jego uczestnikami ("osoby zaangażowane"), a co za tym idzie także przesuwanie w kalendarzu. Zapobiegnie to przeciąganiu działań "innym".

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...