Skocz do zawartości

Fedex - czyli dawny Opek, opinie i integracja z Sello

Polecane posty

Witam,

 

Z Opekiem mieliśmy do czynienia i był to dramat.

 

Został on jednak przejęty przez Fedex i podobno standardy Fedex'u miały zostać wdrożone.

Otrzymałem od nich ofertę ale mam obawy, czy faktycznie to teraz solidna firma.

Proszę o opinie jeśli ktoś miał do czynienia w ostatnim czasie z tą firmą (wysyła paczki, zamawiał coś i Fedex dostarczał, etc.).

 

Dodam, że mieliby wozić głównie wino oraz yerba mate.

 

Kolejne pytanie - jak jest z integracją z Sello oraz sklepami internetowymi?

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam,

Tomek

 

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Witam,

 

Od niedawna zaczęliśmy używać sello do ogarniania zamówień allegro.

Wstepnie jestem zadowolony, ale...

Z racji ilości wysyłanych paczek dużym ułatwieniem byłoby zintegrowanie z fedex'em

Na ten moment rozwiązaliśmy to w taki sposób, że odpowiednio zmodyfikowaną listę wysyłkową importujemy do opkowskiego pudełka aby wydrukować listy przewozowe. Jest to niewygodne i dodatkowo czasochłonne ponieważ wygenerowane nr listów musimy ręcznie przepisać do sello aby wyslać powiadomienia o nadaniu.

Wiem, że są narzędzia automatyzujące ten proces dla innych firm kurierskich ale niestety nie znalazłem niczego dla Fedex'u. Czy ktoś z forumowiczów wie coś w temacie?

Z gory dziekuję za odpowiedź.

Link to postu
  • 2 lata później...
  • 2 tygodnie później...

A jak wyglądają u was warunki współpracy z Fedex? Bo dostałem ciekawą ofertę, ale martwi mnie jeden podstawowy warunek - regularne opakowania kartonowe. Czyli paczki zapakowane w karton lub zawinięte w tekturę falistą ale koniecznie o kształcie prostopadłościanu. O ile kształt można ogarnąć, o tyle samo pakowanie to u mnie w 80% stretch a za jego użycie żądają niby dopłat.

Link to postu

mam ten sam problem większość wysyłam jako paczki nie standardowe czyli owinięte folią. Paczki wysyłam Kurierem INPOST i u nich też jest w umowie że paczki muszą być standardowe czyli pakowane w karton bo w przeciwnym razie będę płacił podwójnie. Ale jak do tej pory jeszcze nie naliczyli mi podwójnych opłat za paczki niestandardowe. Wiem że z GLS nie ma problemu tam to wszystko wyślesz jedną opłatą.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...