Skocz do zawartości

1 wspólnik 2 firmy

Polecane posty

Witam,

Mam pytanie o dostępność usługi albo sugestię dotyczącą nowej funkcjonalności. Mam kilku klientów, którzy oprócz własnych JGD mają udziały w spółkach cywilnych i jawnych. W przypadku gdy wybrali tą samą formę opodatkowania konieczne staje się łączne rozliczenie podatku i składki zdrowotnej. Czy Rewizor/Rachmistrz albo Biuro nexo wspierają wymianę danych o wspólniku między bazami różnych klientów biura?

Link to postu

Dziękuję, Korzystałem dotychczas z tego rozwiązania. A jaki mają Państwo sposób na rozliczenie refundacji składek z PFRON dla OF prowadzącej JDG na ryczałcie. Taka refundacja stanowi przychód więc zapis w EP i to jest proste ale taka refundacja obniża kwotę odliczonych składek od podstawy ryczałtu i zdrowotnego (proporcjonalnie w odpowiednich stawkach ryczałtu). Nie znalazłem sposobu na obniżenie odliczenia w Rachmistrzu. Ręczne poprawki gwarantują pomyłkę w którymś miesiącu.

Link to postu

Ja mam pytanie bo czegoś tutaj nie rozumiem korzystałem 15 lat temu z programu gdzie osoba miała udziały w kilku firmach, z czego 2 prowadzone u mnie reszta, u innych ksiegowych. Dostawałem zestawienie i w programie było pole przychody z innych źródeł wybieraliśmy mogliśmy tam wpisać wszystko jaki wspólnik od kiedy do kiedy, jaki procent itp, i podawało się przychód i koszty. 


Chciałem tutaj dodać udziały z drugiej firmy którą też prowadzę i nagle ściana nie mogę. Jak nie można jak ten sam program. Taka opcja to wg mnie podstawa. Dobra no może coś nie wiem. Jadę dalej chce dodać podaje dane z innych działalności muszę podać ręcznie bo z GUS się nie da pobrać. Ok wpisałem udziały 50% i co sam nie liczy tego. No spoko jeszcze jakoś ale jak patrzę że za każdym miesiącem tam mam dodawać to mi się odechciewa tego programu. Sami utrudniacie pracę z nim.  Wg mnie tutaj powinna być możliwość wskazania bazy danych firmy nawet konkurencyjnej i pobranie danych za dany miesiąc. 

 

Popracuje przez pierwszy kwartał, jak będą takie klocki jak teraz że nad ustawieniami siedzi człowiek dłużej niż nad wprowadzaniem. Myślałem że będzie inaczej ale jestem rozczarowany podejściem Insertu do podstawowych funkcji.

 

Podatki, zus, adresy itp można było zrobić w jednej zakładce i dać tam dużo opcji. Tak samo US musimy do każdej bazy dodawać ten sam urząd. Nie powinny być w systemie urzędy od góry już wprowadzone, tak samo mikrorachunek i zus, przecież jest jeden na podstawie nip i też powinien wynenerować się sam. Proste rzeczy ale ich tu niema. 

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
W dniu 15.02.2024 o 13:39, Dariusz Nowak napisał:

Aktualnie w programie nie ma takiej możliwości, aby dane były pobierane z innej bazy danych automatycznie. Mamy natomiast wsparcie takiego scenariusza, należy dodać odpowiedni przychód w rozliczeniach właścicielskich. Wtedy taki przychód będzie wykazywany w podstawie zdrowotnego jak i zaliczkach PIT.

image.thumb.png.1a9b1f9a171e6fecddd3c009d303930a.png

Przychody z innych form działalności tylko do wyboru ryczałt i zasady ogólne, o podatku liniowym zapomniano. Proszę o informację jak mogę dodać aby dodatkowe przychody wchodziły do ZUS i PIT dla wspólnika opodatkowanego podatkiem liniowym

Edytowane przez Sylwia Żywicka
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...