Skocz do zawartości

Aktualizacja 1.43.6

Polecane posty

Witam. 

Zaktualizowałem program do 1.43.6 - w informacjach mam informację o konieczności aktualizacji do 1.43.4 to jakiś błąd? czy robić downgarde i instalować ponownie .46?

Drugie pytanie - od pewnego czasu zauważyłem, że Sello potrafi się w losowych momentach zrestartować (kilka razy dziennie), lub samoczynnie zamknąć (1-2x w tygodniu) miał ktoś z Was takie objawy?

image.png

Link to postu

Chodzi o konieczność instalacji minimum wersji 1.43.4. Starsze wersje nie będą współpracować z Allegro za kilka dni.

 

Godzinę temu, Marcin Kowalczyk napisał:

od pewnego czasu zauważyłem, że Sello potrafi się w losowych momentach zrestartować (kilka razy dziennie), lub samoczynnie zamknąć (1-2x w tygodniu) miał ktoś z Was takie objawy?

Przyczyny takiego zachowania mogą być różne. Najczęściej są to błędy w systemowych bibliotekach z których korzysta Sello - a korzysta z dość starych już bibliotek. Można do nas podesłać zrzuty pamięci, z których możemy sprawdzić przybliżoną lokalizację wystąpienia takiego błędu, ale w samym programie w zasadzie wszystko co mogliśmy załatać to już zostało załatane dawno temu, więc szanse na to, że to problem w kodzie do którego mamy dostęp (czyli w naszym) są dość małe.

 

Pliki ze zrzutami pamięci znajdują się tutaj: C:\Users\<nazwa użytkownika>\AppData\Roaming\InsERT Sello. Można podesłać kilka najświeższych na sello@insert.com.pl z linkiem do tego tematu.

Link to postu
12 godzin temu, Sebastian Laskowski napisał:

A jak chciałbym przywrócić starszą wersję to czy przy odinstalowaniu Sello baza danych też zostanie usunięta. Pytanie gdyż nie mogę zainstalować starszej wersji skoro mam już zainstalowaną najnowszą a archiwizacja bazy danych z bezmyślności nie została przeprowadzona.

Nie, baza danych jest niezależna od Sello. Nie było również aktualizacji bazy więc można przywrócić wersję starszą.

Natomiast jeśli Sello wyłącza się po kilkunastu sekundach, oznaczać to może niekompatybilną wersję Subiekta (o ile używane jest nexo).

Link to postu
15 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Nie, baza danych jest niezależna od Sello. Nie było również aktualizacji bazy więc można przywrócić wersję starszą.

Natomiast jeśli Sello wyłącza się po kilkunastu sekundach, oznaczać to może niekompatybilną wersję Subiekta (o ile używane jest nexo).

Tak tylko chciałem się upewnić z tą bazą bo faktycznie była opcja przywrócenia starszej wersji ale musiałbym odinstalować nowszą wersję a nie byłem pewny czy bazy nie ruszy. Dziękuję

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...