Skocz do zawartości

Subiekt nexo i nowy sposób rozliczania z allegro - automatyczne pobieranie opłat przez allegro.

Polecane posty

Nie wiem jak się zabrać do rozliczania płatności od klientów za sprzedaż na allegro. Od 15 lutego allegro pobiera swoje prowizje automatycznie z kwoty otrzymanej od kupującego za zakup.

Do tej pory rozliczałem w ten sposób, że miałem w nexo utworzone dwie formy płatności - PayU i PayPro na podmiot cesyjny (płatność za pobraniem/kredyt).

Wystawiając paragon lub fakturę zaznaczałem wybraną przez klienta formę płatności a po wpłynięciu rozliczenia za poprzedni dzień w operacjach bankowych dokonywałem wpłaty na rachunek w zależności od rodzaju operatora i zaznaczałem dokumenty do rozliczenia w zależności od operatora płatności. Po tej operacji rozrachunki były na zero. Wiedziałem co jest rozliczone i szło to w miarę sprawnie.

 

Aktualnie do każdej płatności wpływają środki pomniejszone o prowizję - jedyne co mi przychodzi do głowy to rozliczenia po kolei każdej płatności ale to trzeba robić z kalkulatorem w ręki i dochodzi największy problem - allegro wystawi na koniec okresu rozliczeniowego fakturę za te wszystkie płatności. Jak to później rozliczyć...?

Przypuszczam, że mój tok myślenia jest błędny. Jak do tego się zabrać żeby było jak należy i zaoszczędzić sobie zbędnej roboty - bo przy kilkudziesięciu i więcej transakcjach jest co robić...

 

 

Edytowane przez Artur K.
Link to postu

Dzień dobry, może Pan w programie stworzyć ręcznie dla podmiotu cesyjnego rozrachunek o rodzaju Zobowiązanie z tytułu odsetek, prowizji, kar itp. W kwocie takiego rozrachunku może Pan podać sumaryczną kwotę prowizji. Może Pan również dodać fakturę prowizyjną do programu i skompensować rozrachunki.

Edytowane przez Arkadiusz Cieśla
Link to postu
3 godziny temu, Arkadiusz Cieśla napisał:

Dzień dobry, może Pan w programie stworzyć ręcznie dla podmiotu cesyjnego rozrachunek o rodzaju Zobowiązanie z tytułu odsetek, prowizji, kar itp. W kwocie takiego rozrachunku może Pan podać sumaryczną kwotę prowizji. Może Pan również dodać fakturę prowizyjną do programu i skompensować rozrachunki.

Dziękuję - będę próbował.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...