Skocz do zawartości

nie można zadekretować dok. nieobsługiwanych lokalnie / kategorie 2024 / blokada filtrów

Polecane posty

Dzień dobry, trzy w jednym

1) nie możemy zadekretować kompensaty, w tym roku były wcześniej już księgowane i nie przypominam sobie żeby był z tym jakiś problem
czytałem artykuł pomocy technicznej na temat tego komunikatu, rewizor i subiekta nexo na tej samej bazie i multiprogramie, ale ten poradnik mówi o module dekretacja i menu komunikacja, a w module kompensaty nie ma czegoś takiego

image.thumb.png.07f537b314d9d9d436a9078f5b30e4b1.png
2) nie mogę przypisać kategorii do czegokolwiek, np operacji bankowych z 2024 (2023 jest ok, przy 2024 lista kategorii jest pusta), czy coś gdzieś jest do ustawienia?

3) czy istnieje możliwość zablokowania zmiany filtrów na własnej zakładce w rozrachunkach? widzę tylko opcję zablokowania wszystkich filtrów użytkownikowi, przywróć domyślne przywraca domyślne nexo. importowanie konfiguracji widoku za każdym razem kiedy się coś przez przypadek namiesza w filtrach jest nieco uciążliwe.

Edytowane przez Janusz Tyburczy
Link to postu

Ad. pytanie 2 - kategoria księgowa
wydaje mi się (na przykładzie operacji bankowych), że popraw opis księgowy/opisz zbiorczo zachowuje się przy operacjach z 2024 dziwnie i inaczej niż przed aktualizacją 49. przez chwilę było ok, tj. 2024 działało tak jak 2023 rok, ale znowu nie działa.

w przypadku operacji z 2023 "popraw opis księgowy" otwiera okno z zakładką dokument (w której nie ma danych, ale na tym mi akurat nie zależy), a po prawej jest do wyboru kategoria księgowa i opis księgowy.
image.png.7fae29492faccb0efdec2956d0be1d95.png

pod "opisz zbiorczo" jest do wyboru lista przypisanych do typu dokumentu kategorii.
image.png.25e8181b6b0fde15d0bbd2f280b232aa.png

operacje z 2024 przy "popraw opis" otwierają wypełnioną zakładkę dokument, bez kategorii po prawej stronie
image.png.738eb3d34fafe142c0aa6715ff3e7360.png
pod opisz zbiorczo lista kategorii jest pusta

image.png.e0cbd406e8157732545c358272328b02.png
takie samo zachowanie niezależnie od okresu obrachunkowego w kontekscie

Ad 3) bonusowe do filtrów - czy jest gdzieś opcja/przycisk/skrót do resetu wszystkich filtrów na zakładce do dowolnych, albo przynajmniej do domyślnych, tak jak to miało gt, żeby nie trzeba było wchodzić w konfigurację widoku. czy można gdzieś ustawić domyślne filtry.

 

image.png

Edytowane przez Janusz Tyburczy
Link to postu

Dzień dobry,

w celu zachowania przejrzystości treści zamieszczanych na forum, w przypadku gdy poruszanych jest wiele niezwiązanych ze sobą kwestii, proszę o zakładanie dedykowanych wątków dla każdego z poruszanych zagadnień. Ułatwi to analizę konkretnego przypadku, pozwoli na zamieszczenie konkretnej odpowiedzi, jak i pozwoli innym użytkownikom, którzy mogliby spotkać się z podobnym problemem w przyszłości na łatwe namierzenie przyczyny i rozwiązania problemu.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...