Skocz do zawartości

Czas na PIT-11, ale...

Polecane posty

Może ktoś podpowie jak wygenerować PIT-11 tylko dla pracowników/zleceniobiorców, którzy mieli w roku 2016 jakiekolwiek rachunki. W starym Gratyfikancie była taka możliwość, w NEXO mam tylko możliwość wyboru wg definiowanych grup oraz pracowników ze statusem "aktywny/nieaktywny", ale przecież to ma się nijak do osób, które faktycznie miały wynagrodzenie w 2016. A trudno teraz ręcznie przeglądać setki pracowników i każdemu sprawdzać jakie miał umowy w 2016.

Link to postu

Dziękuję za informację, a kiedy można spodziewać się 14-ki? Bo pracownicy czekają na swoje PITy, wiadomo że ostateczny ustawowy termin jeszcze jest odległy, ale u nas zawsze wszyscy dostawali PIT-11 już w połowie stycznia, wiadomo że im prędzej ktoś się rozliczy ze swojego podatku, tym szybciej dostanie ewentualne zwroty.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

PIT-4R jest liczony nie z wypłat (i danych wdrożeniowych) tylko z deklaracji "zaliczka miesięczna od wypłat PIT".
Z kolei zaliczki miesięczne od wypłat PIT są jak sama nazwa wskazuje miesięczne, dane wdrożeniowe u każdego pracownika są w kwotach zbiorczych za okres od 1 stycznia do końca miesiąca przed miesiącem wdrożenia programu.

 

W wypadku wdrożenia w ciągu roku (jak rozumiem taka sytuacje jest u Pana) można poradzić sobie ręcznie poprzez wygenerowanie brakujących "zaliczek..." i wprowadzenie w nich kwot z zaliczek z poprzedniego programu. Ewentualnie można także wpisać te liczby i kwoty bezpośrednio do takiego niepełnego PIT-4R.

W PIT-11 dane wdrożeniowe są uwzględniane.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

W jaki sposób można rozesłać pracownikom emailem PITy-11? Przy zaznaczeniu większej liczby PITów i wybraniu "Drukuj", opcja "wyślij e-mail" jest nieaktywna.
Konto pocztowe jest prawidłowo zdefiniowane w Gratyfikancie, a o co chodzi z "ustawieniem nexo jako domyślnego klienta poczty"? Mój Windows 10 nie pozwala mi wybrać Gratyfikanta jako klienta poczty (zresztą, wcale nie chciałbym wybierać tego programu akurat jako _domyślnego_ klienta poczty).

nexo domyślny klient poczty.png

Link to postu
  • Piotr Kolasa zmienił tytuł na Czas na PIT-11, ale...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...