Skocz do zawartości

Błędne naliczanie DRA dla pierwszego miesiąca po przeniesieniu pracowników do Gratyfikanta

Polecane posty

Cześć. Próbuję wyliczyć deklarację DRA za wszystkich pracowników za miesiąc styczeń, ale w deklaracji nalicza bardzo niską kwotę (około 800zł) a powinno około 15 000zł. Gdy generuje deklaracje na luty, wszystko jest ok. Gdzie szukać przyczyny niskich kwot w deklaracji styczniowej? Będzie to wina braku jakiś danych wdrożeniowych? Czy szukać gdzieś indziej?

Edytowane przez Karol Oleksiak
Link to postu
  • Karol Oleksiak zmienił tytuł na Błędne naliczanie DRA dla pierwszego miesiąca po przeniesieniu pracowników do Gratyfikanta

Proszę pamiętać, że jeżeli wpisał Pan te styczniowe wypłaty w danych wdrożeniowych to trzeba te kwoty w danych wdrożeniowych wyczyścić. Bo jak Pan teraz wprowadzi wynagrodzenia to wartości się powielą - przy liczeniu progu podatkowego, limitu składek ZUS i na koncie PIT-11 to będzie dwa razy.

Link to postu

Policzyło dobrze, więc chyba dobrze :) ale pojawił się teraz problem z wysyłką dokumentów do ZUS, mianowicie:
 

1. Czy po wyliczeniu deklaracji za wspólnika i pracowników, program może generować jedną deklarację DRA? Aktualnie generuje dwie przez co Płatnik sypie błędem o dwóch deklaracjach o takim samym numerze:

image.png.fc65f29ee3884a220972a3423b00dcbe.png

2. Dlaczego w umowie zlecenie po odznaczeniu składki chorobowej, jest ona generowana i przedstawiana w deklaracji DRA? 

image.png.bf887a75c01e15170169df75cda4967c.png

image.png.dc6a5b6cd6e7d2cbd665e15784ed91b0.png

3. Dlaczego w deklaracji ZUS RPA za styczeń nie dodaje osób mających umowy zlecenie w styczniu 2024? (Umowy od 01.01.2024 do 31.01.2024 płatne 31.01.2024). Umowy są wpisane w Gratyfikanta. 

Edytowane przez Karol Oleksiak
Link to postu

1. We wspólniku mam ustawioną deklarację DRA. Nie znalazłem nigdzie opcji "rozliczaj na jednej deklaracji z pracownikami" lub czegoś podobnego. Chyba że nie o to chodzi?

2. Na rachunku nie mam policzonego chorobowego:

image.png.8bf133f387bf0edea098e8711c680293.png

3. W poprzednim programie dodawało stąd pytanie, ale ja nie jest to wymóg to nie było tematu ;)

Link to postu

1. Trzeba wybrać RCA - wtedy będzie na tym samym DRA co pracownicy.

2. To bym sugerował przeliczenie deklaracji - albo rachunek jest z innego miesiąca.

3. RPA wypełnia się tylko wtedy jeśli w danym miesiącu były wypłacone wynagrodzenia ZA inny rok niż ten  miesiąc - w opisanym przez Pana przypadku nie widzę takich.

  • Dziękuję 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...