Skocz do zawartości

dekteracja rachunków do umów zleceń


Zobacz rozwiązanie Rozwiązane przez Karolina Waszczyk,

Polecane posty

Czy może ktoś rozwiązał taki przypadek i mi podpowie jak to dekretuje:

W gratyfikancie mamy stworzony rachunek do umowy zlecenia. W Rachmistrzu pojawi mi się on w DEKRETACJI DOKUMENTÓW.

Dekretuję kwotę brutto w m-c wypłaty zlecenia , natomiast składki w m-c ich zapłaty ( czyli m-c później). Jak zadekretuje rachunek do umowy pracowniczej to ładnie mi wchodzi wg ustawień.... i tu pojawia się mi problem, czy mogę jakoś zadekretować drugi raz ten rachunek schematem: "Składki ZUS z rachunków do umów cywilnoprawnych", aby ładnie mi to zaksięgowało w kolejnym miesiącu ?? Czy robicie to już dowodem wewnętrznym ??

Link to postu
2 godziny temu, Przemysław Werner napisał:

Proszę zerknąć na menu Księgowość - w tym menu można zmienić sposób dekretacji wynagrodzeń, przejrzeć i edytować opisy księgowe wynagrodzeń, składek ZUS, zaliczek na podatek. 

image.thumb.png.fb124dbc848d132aa35258f5bab6d2aa.png

 

OOOO super, połowa sukcesu za mną. Dziękuję bardzo. Mam jeszcze problem z "Listą składek z listy rozrachunków" , ustawiając schemat nie mam wyboru jeśli chodzi o datę zapisu czy date zdarzenia. Księgowo powinna być to "data przekazania składek ZUS" , a mam tylko możliwość "ostatni dzień miesiąca listy rachunków" . Czy gdzieś mogę to jakoś zmienić, aby składki ZUS księgowały mi się w dacie ich terminu przekazania do ZUS. Bardzo dziękuję

Link to postu
2 godziny temu, Przemysław Werner napisał:

Tak, opisywana możliwość jest dostępna w schematach dekretacji.

image.thumb.png.c4c85f0e30df8051eed742d2f76e547c.png

Dziękuję, ten schemat widziałam, natomiast muszę utworzyć schemat dla Listy składek z listy rachunków, chyba że dekretując wg schematu jakoś załączę ten schemat powyżej, który Pan mi wskazał. Myśli Pan że jest taka możliwość.  Pracujemy na nexo już rok, ale jak mamy coś nowego to się ciągle uczymy. Wykupiony mam również telekonsultant, ale dzisiaj mi powiedzieli że nie ma możliwości księgowania osobno listy brutto, a osobno składek zus, a Pan mi wskazał, że jednak można, za co dziękuję :),  dobrze że jest jeszcze to forum :) i ludzie chętni do pomocy .

Link to postu

Na liście rachunków każdy z rachunków może mieć inną datę wypłaty (w odróżnieniu od listy płac) – nawet z wielu różnych miesięcy, co wiążę się z różną datą zapłaty składek, dlatego data nie jest prezentowana w tym typie dokumentu. Chcąc uzależnić datę zapisu od daty przekazania składek ZUS, pozostaje dekretacja pojedynczych dokumentów.

Link to postu
  • Rozwiązanie
8 minut temu, Przemysław Werner napisał:

Na liście rachunków każdy z rachunków może mieć inną datę wypłaty (w odróżnieniu od listy płac) – nawet z wielu różnych miesięcy, co wiążę się z różną datą zapłaty składek, dlatego data nie jest prezentowana w tym typie dokumentu. Chcąc uzależnić datę zapisu od daty przekazania składek ZUS, pozostaje dekretacja pojedynczych dokumentów.

Dobrze, dziękuję w takim razie za pomoc :)

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...