Skocz do zawartości

Składki ZUS wspólników

Polecane posty

Proszę mi przypomnieć bo chyba temat był już poruszany. Spółka mająca dwóch wspólników + pracowników. DRA wspólników generowane są w innym programie. W Rewizorze naliczane są DRA+RCA za pracowników, natomiast jeśli chodzi o wspólników to są tylko naliczane składki w Rozliczeniach właścicielskich. Skąd są pobierane do PB kwoty składek wspólników? Z naliczeń czy z DRA? W portalu są składki:

image.thumb.png.9aa4bdd2d30a2f3f88b4882e6a2415a6.png

Widać, że brak jest składek między innymi za październik i za grudzień oraz styczeń. Naliczenia w Rewizorze są w każdym miesiącu:

image.thumb.png.c1c1f3dd1c174b8978d8f98a90fbf0ea.png

Link to postu

W Portalu Biura składki są pobierane w pierwszej kolejności z deklaracji ZUS. Jednakże, jeśli brak jest dostępnych danych z deklaracji ZUS, wówczas system korzysta z informacji zawartych w rozliczeniach właścicielskich.

 

Aby składki ZUS były widoczne w PB należy: 

 

  1. Naliczyć rozliczenia właścicielskie (składki ZUS wspólników).

  2. Naliczyć wynagrodzenie.

  3. Wystawić deklaracje ZUS.

  4. Wysłać raporty do Portalu Biura.

Link to postu

Czy składki zostały naliczone w kolejności jaką podałam? 

 

Cytat

Aby składki ZUS były widoczne w PB należy: 

 

  1. Naliczyć rozliczenia właścicielskie (składki ZUS wspólników).

  2. Naliczyć wynagrodzenie.

  3. Wystawić deklaracje ZUS.

  4. Wysłać raporty do Portalu Biura.

Jeśli kolejność kroków była inna to wtedy składki nie będą widoczne w PB. 

Link to postu

Robiła to kadrowa więc nie mam dokładnej wiedzy ale prawdopodobnie było tak:

2.

3.

1.

4.

Z drugiej strony jeśli kolejność będzie taka jaką Pani wskazała, to tak czy inaczej DRA dla wspólników zostaną naliczone, a mi chodzi o przypadek czy składki pojawią się na Portalu jeśli nie ma naliczonych DRA dla wspólników.

Link to postu

Panie Krzysztofie, 

 

Kolejność ma znaczenie, jeśli ustawimy we Wspólniku typ deklaracji DRA. bo wtedy program zakłada, że składki ZUS Wspólnika będą wykazane w deklaracji ZUS(w składowej DRA). W takim wypadku prawidłowa kolejność wykonywanych czynności jest taka jak opisałam. 

 

W przypadku gdy naliczane są DRA dla Wspólników w innym programie, a chciałby Pan wysyłać informację dot. kwoty do zapłaty na PB należy ustawić w definicjach Wspólników parametry TYP deklaracji ZUS na BRAK, wtedy kolejność nie ma żadnego znaczenia. Program przy wysyłce raportów pobierze dla Wspólnika dane z Ewidencji naliczeń składek ZUS. 

image.thumb.png.aab210b3f13816261061a9c9e33797af.png

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...