Skocz do zawartości

Grupowanie pozycji na fakturze

Polecane posty

A widzisz, to nie o to mi biega, Jak opisałem chodzi o sytuację, gdy sprzedawca przerzuca każda sztukę przez czytnik i np. jest sczytywanych 20 sztuk jednej pozycji, ale na wydruku ma widnieć jedna pozycja ilość 20

Żeby nie było na jednym z forów uczestnik udostępnił wzorzec wydruku FS do importu do systemu i tam faktycznie jest tak, że potrafi skosolidować pozycje z dokumentu i na samym wydruku pokazać jako jedna

Link to postu

Obawiam się, że sytuacja tutaj wynika z wprowadzenia pliku JPK, cytując: W związku z wprowadzonym od 1 lipca 2016 r. obowiązkiem przekazywania danych przedsiębiorstwa w postaci tzw. Jednolitych Plików Kontrolnych nie zalecamy używania wzorców wydruku faktur zgrupowanych pozycji, które będą przekazywane kontrahentom. Wynika to z faktu, że ów wzorzec wydruku zmienia postać dokumentu poprzez zgrupowanie pozycji w tabeli towarowej. W efekcie wydrukowany i wydany kontrahentowi dokument będzie miał inną zawartość tabeli towarowej niż ten, który jest zapisany w programie. W przypadku ewentualnej kontroli skarbowej do pliku JPK zostanie przeniesiona ta postać dokumentu, która jest zapamiętana w bazie danych, a jest ona inna od postaci drukowanej.

 

Możemy się zastanowić nad jakąś funkcją konsolidowania pozycji, ale na dzień bieżący mogę tylko zasugerować uruchomienie w Typach dokumentów opcji Kumulowania pozycji która pozwoli na ich scalanie przy zaczytywaniu towarów z listy wyszukiwania na samym dokumencie.

Edytowane przez Mateusz Włudyka
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...