Skocz do zawartości

Różne opakowania

Polecane posty

Dzien dobry,

 

Czy istnieje mechanizm w Subiekcie umożliwiający posiadanie różnych opakowan zbiorczych tego samego towaru ?


Przykladowo :
EAN1 moze miec dwa sposoby pakowania:

1) 10 sztuk w kartonie i 100 kartonow na palecie

2) 20 sztuk w kartonie i 50 kartonow na palecie

 

EAN opakowania jednostkowego bedzie ten sam

EAN opakowania zbiorczego bedzie rozny w obu przypadkach

 

Czy pozniej moge przy sprzedazy i zakupie wybrac przyjecie po EANie zbiorczym ? tak, zeby automatycznie ilosci sztuk byly przyporzadkowane ?

Link to postu
17 godzin temu, Daniel Lubryka napisał:

mam przeliczniki poustawiane
ale dostawy przychodza w roznych konfiguracjach

Proszę o informacje, o jakiej różnej konfiguracji mowa? W różnych opakowaniach, czy też pod jednym kodem 59xxxxxxxx czasami przychodzi 10 szt. a czasami 500?

 

17 godzin temu, Daniel Lubryka napisał:

czy moge miec do tego samego EANa wiele EANow zbiorczych z roznymi ilosciami ?

Proszę przedstawić zapotrzebowanie na konkretnym przykładzie, najlepiej wraz ze zrzutami ekranu.

Link to postu

Pisząc o zrzutach ekranu miałem, na myśli aktualne odzwierciedlenie tego w kartotece asortymentu.

Może Pan dla MAOAM zdefiniować Jednostkę miary podstawową szt. z odpowiednim Kodem kreskowym i jednostki dodatkowe (np. 24 szt., 48 szt.) z odpowiednimi przelicznikami i przypisanymi kodami — wg rozpiski, którą Pan pokazał.
Wtedy wczytywanie na dokumencie z odpowiednią jednostką miary przypisaną do danego kodu kreskowego zadziała w trybie z podglądem (Ctrl+X).

Link to postu
Godzinę temu, Daniel Lubryka napisał:

czyli musze miec excela poza programem ? :D

albo normalny program magazynowy ?

Proszę o informację, jak Pan sobie to wyobraża? W module asortymentu będzie tyle kolumn ile możliwych jednostek miar w słowniku?

Godzinę temu, Daniel Lubryka napisał:

warianty/kolekcje/zestawy cos tu pomoga ?

Komplety mogłyby pomóc w prezentacji tego co Pan chce, ale skomplikują bardzo proces sprzedaży, ponieważ mając na magazynie same komplety w 48pakach nie będzie można tego sprzedać na sztuki, dopóki się nie rozmontuje kompletu.

Godzinę temu, Daniel Lubryka napisał:

mozna wylaczyc blokade dublowania eanu ?

Można: Parametry asortymentu -> sekcja Kody kreskowe. Zdecydowanie nie zalecamy włączania dublowania kodów EAN.

Link to postu
Teraz, Dariusz Nowak napisał:

Proszę o informację, jak Pan sobie to wyobraża? W module asortymentu będzie tyle kolumn ile możliwych jednostek miar w słowniku?

bardziej bym sobie to wyobrazal, ze dodajac do dokumentu zakupu lub spredazy jestem pytany w jakim wariancie pakowania jest towar,

chyba, ze dodam po EANie zbiorczym to wtedy powiazanie jest znajdowane z systemu

Link to postu

Jeśli dobrze rozumiem, to chce Pan, aby po wczytaniu kodu kreskowego następowało automatyczne przypisanie odpowiedniej j.m. Próbował Pan sposobu, o którym pisałem wyżej?

22 godziny temu, Dariusz Nowak napisał:

Wtedy wczytywanie na dokumencie z odpowiednią jednostką miary przypisaną do danego kodu kreskowego zadziała w trybie z podglądem (Ctrl+X).

Jeśli chodzi o standardowy tryb pracy, nie wyżej opisany (z podglądem), to po wczytaniu kodu kreskowego dla towaru posiadającego wiele j.m. nie planujemy dodać zapytania, która jednostka miary ma zostać wczytana.

Link to postu

Moze podam moją motywację, zebyśmy mieli lepsze zroumienie.

Mam duza sprzedaz eksportowa (choc i do krajowej ma to zastosowanie)

Zglaszajac do procedury eksportu (choc i importu :D ) trzeba oznaczyć ilość towaru w opakowaniach.

Ulatwia to również jakkolwiek zarzadzanie sprzedaza.

 

Obecnie majac na stanie 64 sztuku Haribo Milchbaren - nie wiem czy jest to 2 kartony czy 4.

Zwlaszcza, ze moge miec towar w obu konfiguracjach.

 

Chciałbym na finale sprzedając wiedziec czy sprzedajac 1 karton bedzie w srodku 32 sztuki czy 16.

Bez sprawdzania dokumentów żródłowych i dlugich analiz - czyli w sposob przyjazny uzytkownikom

 

Na ta chwile w magazynie mam tylko sztuki.

Na wielu produktach z przelicznikami to wystarcza.

 

Ale jest tez wiele produktow, ktore maja wlasnie kilka mozliwych "logistyk".

 

Zatem - owszem probowalem - sposob ten po EANie jest w stanie przyjac wlasciwa ilosc sztuk.

Przy wydaniu natomiast bez glebszych analiz nie wiem nic o tym co mam w magazynie. 

Nie wiem czy 64 sztuki to 2 kartony czy 4. 
 

Jest to sprzedaz hurtowa i nie schodze ponizej jednego kartony czy jednej palety.

Chcialbym wiedziec jaka to jest sztuk

 

Pomaga to pozniej rowniez wygenerowac specyfikacje do odpraw celnych.

Czy odpowiada to na Pana pytania ? I Czy rozumie mnie Pan jaki efekt chce uzyskac ?

 

Na ta chwile widze rozwiazanie takie, ze :

ten sam produkt jest zdefiniowany z osobna logistyka:

np

produkt A) Haribo 16szt/karton / 48 kartonow na Palete

produkt B) Haribo 32szt/karton / 24 kartonow na Palete

jedyna wada jest powtarzalnosc EANow i utrata statystyk sprzedazy i zakupow i ogolne rozbicie towaru

Duzo fajniej by bylo skorzystac z jakichs "sprytniejszych" mechanizmow.

 

Czy istnieja takie ?

image.thumb.png.7fe944f6857fd89eadcac34b87a00d0d.png

Link to postu

Dziękuję za informacje. 

W takim przypadku mogę zalecić oddzielne kartoteki per pojedynczy towar i komplety per opakowania zbiorcze, przykładowo:

  • Maoam 1 szt. -> Jako kartoteka towaru z kodem kreskowym: 4001686505021
  • Maoam 24 szt. -> Jako pierwszy komplet składający się z 24 szt. powyższej kartoteki towaru, z kodem kreskowym: 4001686505069
  • Maoam 48 szt. -> Jako drugi komplet, składający się z 48 szt. powyższej kartoteki towaru, z kodem kreskowym: 4001686505014

Wprowadzając na stan, wprowadza Pan towary nie na sztuki, lecz odpowiednie komplety. Sprzedając — sprzedaje Pan odpowiednie komplety, gdzie istnieje możliwość sprzedaży detalicznej, wystarczy rozmontować któryś komplet (co odpowiada fizycznemu rozerwaniu opakowania zbiorczego i podzieleniu gum na sztuki).


W remanencie będzie widać, ile i jakich opakowań zbiorczych ma Pan na stanie.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...