Skocz do zawartości

POSNET TEMO 1.02

Polecane posty

Witam.

Zakupiłem drukarkę POSNET Temo 1.02.

Mój problem tkwi w połączeniu USB.

Wszystkie sterowniki zainstalowały się poprawnie.

Gdy wchodzę w Start>Urządzenia i Drukarki> to system widzi Drukarke jako urządzenie nieokreślone;/

Proszę o pomoc co mam zrobić.

Dodam, że korzystam z laptopa bez portu COM.

Pozdrawiam.

 

Czyli stosujesz przejściówkę/konwerter USB na COM?

Bo one nie są za dobre i takie właśnie jajka mogą wyjść.

Link to postu

A bo wspomniałeś o COM :)

 

1. Jeśli drukarka obsługuje USB to nie powinno być żadnych problemów chyba, że sterowniki nie obsługują Twojego Windowsa. Sprawdź czy te sterowniki są z Twoim Windowsem kompatybilne?

 

2. To że Windows jej nie widzi prawidłowo jeszcze nic nie znaczy:

a) sprawdź czy program serwisowy do drukarki widzi ją?

b) z czego będziesz drukował paragony - Subiekta? Sprawdziłem i w Kasiarzu GT jest ta drukarka więc ją dodaj i sprawdź połączenie.

 

3. Sprawdź też czy masz najnowszą wersję sterowników z internetu bo na płytce mogły być jakieś stare - strona Posnet: http://www.posnet.com.pl/Produkty-POSNET/Urzadzenia-fiskalne/Drukarki-fiskalne/(c110)/1

 

4. Spróbuj z innym portem USB, być może z tym którego używasz jest jakiś konflikt

 

5. Nie podłączaj przez HUB'a USB - potrafią nieźle namieszać

 

6. Spróbuj wg standardowej procedury dodawania drukarek:

-odinstalować wszystko,

-odłączyć drukarkę,

-restart kompa,

-najpierw zainstalować sterowniki,

-restart kompa,

-podłączyć drukarkę.

 

7. Jak kupiłeś nową drukarkę to najlepiej pisz maila do Posnet'a - oni najprędzej naprowadzą Cię na właściwy trop - tutaj to jest takie zgadywanie :)

 

Na szybko tylko to mi przyszło do głowy...

Link to postu

Ja mam inną drukarkę posnetu i problem był taki, że trzeba zainstalować sterowniki do COM, a nie do USB.

 

Wówczas dodaje się port COM w systemie i wybierasz port COM we wszystkich programach.

Problem jest tylko taki, że jak zmienisz port USB, to sterownik doda drugi port COM z innym numerem. Trzeba zawsze wsadzać do tej samej dziurki :P

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...