Skocz do zawartości

Kwota słownie na wydruku dyspozycji bankowej.

Polecane posty

Witam forumowiczów. Niedawno jedna z moich klientek która bardzo często korzysta z druków w module dyspozycji bankowych zgłosiła się do mnie z problemem odrzucenia na poczcie druków przelewu, ponieważ nie ma tam wpisanej kwoty słownie. Sprawdziłem sobie to i faktycznie, na poczcie nie przyjmą druku bez kwoty słownie. Druk który generuje Subiekt Nexo Pro mamy na poniższym screnn-nie.

W miejscu w którym ma być wpisana kwota słownie, drukuje się rachunek zleceniodawcy. Zresztą na samym szablonie jest napis:

(numer rachunku zleceniodawcy (przelew) / kwota słownie.

Sprawdziłem wzorce wydruku, ustawienia itd.. Przeszukałem forum ale niestety. Nigdzie nie znalazłem opcji zmiany wydruku aby zamiast numeru rachunku zleceniodawcy drukował się kwota słownie.

 

Czy ktoś z forumowiczów może miał taki problem ? Zna rozwiązanie, czy to Inserta wewnątrz programowe, czy też zewnętrzne ?

Bardzo proszę o pomoc.

Zrzut ekranu 2024-03-05 175634.png

Zrzut ekranu 2024-03-05 180904.png

Link to postu

Szczerze mówiąc, w ogóle nie rozumiem jak w tym jednowierszowym polu można zmieścić słownie całą kwotę zgodnie z zasadą jedna litera - jedno pole, przy założeniu że będzie to coś bardziej złożonego niż "sto dwadzieścia złotych".

Wydruk blankietu do dokumentu sprzedaży wygląda zupełnie inaczej i tam kwota słownie się drukuje.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry,

zachowanie programu wynika z formy wybranej płatności – jeśli jest to polecenie przelewu, to drukowany jest nr rachunku bankowego, a jeśli jest to wpłata gotówkowa, to jest drukowana w tym polu kwota słownie. Mówi o tym m.in. to rozporządzenie:

Aby uzyskać kwotę słownie na wydruku, należy zmienić rodzaj dyspozycji bankowej na 'Wpłata gotówkowa', a potem w oknie wydruku zaznaczyć parametr 'Drukuj kwotę słownie'. Wtedy na wydruku dyspozycji uzyskamy kwotę wyrażoną słownie.
 

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...