Skocz do zawartości

Kod CN na fakturze - widoczny przy "Wypróbuj" - brak na FV

Polecane posty

Mam wzorzec wydruku FS - niestandardowy. Mam dodane pole Kod CN w Zawartości dokumentu, w edycji wzorca z poziomu Subiekta. Kiedy klikam wypróbuj - widzę pozycję z kodem CN. Ale już jak drukuję faktura, lub klikam podgląd itd. przy użyciu tego wzorca - kod CN się nie pojawia. 

Czy przyczyną jest to, że wzorzec został wykonany na starszej wersji wzorca standardowego, gdzie nie było obsługi parametru i kontaktować się z dostawcą wzorca o jego dostosowanie, czy jednak problem leży w konfiguracji programu? 

Dziwne jest to, że przy opcji "Wypróbuj" w edycji wzorca - kod jest, a na wydruku już nie. 

Link to postu
13 minut temu, Wojciech Jacewicz napisał:

Czy przyczyną jest to, że wzorzec został wykonany na starszej wersji wzorca standardowego, gdzie nie było obsługi parametru i kontaktować się z dostawcą wzorca o jego dostosowanie, czy jednak problem leży w konfiguracji programu? 

Dziwne jest to, że przy opcji "Wypróbuj" w edycji wzorca - kod jest, a na wydruku już nie. 

Skoro w podglądzie dane się pojawiają, a podczas wydruku nie to sugeruje, że problem nie leży po stronie wzorca wydruku tylko danych - nie napisał Pan, ani nie pokazał, czy kod CN jest uzupełniony na drukowanym dokumencie. Istotna jest też konfiguracja towarów "Inne->W kolumnie "Kod CN/PKWiU" na wydrukach pokazuj", w zależności od której inne informacje mogą być prezentowane dla towarów, a inne dla usług - nie napisał Pan, ani nie pokazał jakie rodzaje towarów są drukowane.

Link to postu

Więc tak - sprawdzałem wszystkie ustawienia Inne->W kolumnie "Kod CN/PKWiU"  - przy każdym ustawieniu kod CN nie pojawia się na wydruku
Ostateczni ustawione mam tak jak powinno być: "CN dla towarów, PKWiU dla usług" 


Sprawdzałem faktury dla tego samego towaru, który pojawia się w opcji "Wypróbuj"  - brak kodu CN. 

Wszystkie towary to towar typu towar nie usługa. 

Ale pogrzebałem jeszcze dalej i sprawdziłem podgląd wydruku faktury, która pojawia się po opcji "Wypróbuj" - czyli pierwszej wystawionej faktury w Subiekcie - i tam kod CN się pojawia  na wydruku... sprawdziłem kolejne wystawione (z 2020 r.) i kody CN są na wydrukach. To zacząłem szukać, w którym momencie ten kod CN przestanie się pojawiać (towary są te same na fakturach wystawionych w 2020 jak i teraz, mają uzupełnione kody CN).

Więc faktycznie wzorzec można wykluczyć. 

Ale wszystkie faktury wystawione do 22.09.2020 z tym dniem włącznie - jak robię podgląd wydruku na aktualnie ustawionym wzorcu - mają kod CN na wydruku, a już faktury wystawione od 23.09.2020 do dziś - na podglądzie wydruku jak i samym wydruku tego kodu CN nie mają, pomimo tego, że są te same towary, wzorzec ten sam, ustawienia obecne te same. 

image.thumb.png.f86830895388ef1124fef21468ed23db.png

image.thumb.png.f1d2ea3feba459700b033cba9b7e7c99.png

na drugim "screenie" przesunąłem pozycje, tak by pokazać numerację i tylko tą samą pozycję i zamazałem ceny. 


 

Link to postu
51 minut temu, Wojciech Jacewicz napisał:

Więc faktycznie wzorzec można wykluczyć. 

Aby wykluczyć, należy wykonać test na innym wzorcu, standardowym

 

Nie sprawdził Pan też, ani nie pokazał pierwszej informacji o którą prosiłem:

22 godziny temu, Daniel Kozłowski napisał:

...nie napisał Pan, ani nie pokazał, czy kod CN jest uzupełniony na drukowanym dokumencie

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...