Skocz do zawartości

Adres www pobrany z pola własnego klienta jako odnośnik do grafiki w szablonie wiadomości

Polecane posty

Stworzyłem szablon wiadomości, który wysyła faktury do klientów z Insert Nexo Pro. Do każdej faktury muszę wysyłać dodatkowe dokumenty do klientów. Mam stworzone katalogi klientów w chmurze i każdy z nich ma swój unikalny link do dokumentów.

 

Chciałbym, aby pod grafiką w szablonie wiadomości był ustawiony odnośnik do adresu www, pobranego z pola własnego klienta. Czy da się za pomocą autotekstu umieścić link pod grafiką jako odnośnik? Ewentualnie może jest inny sposób? 

 

W prawdzie jest "awaryjne" wyjście omijające problem - dla każdego klienta stworzyć oddzielny szablon wiadomości z innym linkiem pod grafiką, ale będzie to problematyczne jeśli przyjdzie wprowadzić zmianę w szablonie dla wszystkich klientów - w tym wypadku będzie trzeba poprawiać każdy szablon z osobna co będzie bardzo czasochłonne. 

Link to postu

W polu odnośnik w szablonie proszę spróbować wpisać: 

<<Klient pole wlasne(Katalog online klienta)>>

Proszę pamiętać, że to standardowe pole własne może pomieścić maksymalnie 64 znaki, co może powodować problem przy długich linkach. Warto rozważyć użycie zaawansowanego pola własnego typu Długi tekst, które mieści do 4000 znaków.

  • Lubię to 1
Link to postu

Sprawdziłem i sprawa ma się tak:

  • Dla "pole własne" (do 64 znaków) opcja działa ale faktycznie jest problem z długością linków.
  • Po dodaniu pola własnego zaawansowanego mam pole o ID: L0 i nie mogę wygrzebać ścieżki do tego pola (próbowałem odnaleźć ścieżkę przez Designera, ale nie znalazłem pól zaawansowanych dla klienta, tak jak ma to miejsce w przypadku wystawionego dokumentu - ścieżka {Dokument.encjaDokumentu.PolaWlasneAdv2.<ID pola zaawansowanego>} ).
  • Przy próbie podania ścieżki <<Klient pole wlasne(L0)>> nic nie wyświetla

 

Ścieżki szukać przez Designer'a? Czy jest szybszy sposób? 

 

Edytowane przez Karol Oleksiak
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...