Skocz do zawartości

Konfiguracja treści dokumentów

Polecane posty

Dzień dobry.

Zgodnie z sugestiami przedstawicieli INSERTu podjęłam próbę konfiguracji wydruku "zaświadczenia o dochodach w celu uzyskania dodatku mieszkaniowego". Często pracownicy potrzebują różnych zaświadczeń do OPS-ów.

Na ww zaświadczeniu brakuje kolumny potrąceń komorniczych więc dopisuję taką wartość jako kolejną kolumnę.

Niestety próba  podglądu takiego dokumentu skutkuje błędem autotekstu " tabela wynagrodzeń za okres"  tabela nie zawiera kolumny komornik.

Pytanie gdzie można dokonać poprawki "tabeli wynagrodzeń za okres"  bo rozumiem, że system z takowej korzysta przy generowaniu zaświadczenia. 

Przy okazji pytanie, dlaczego wydruk zaświadczenia o wynagrodzeniu nie  "podpina" zajęcia komorniczego. Zajęcie wprowadzone , na liście wynagrodzeń jest wykazane a w zaświadczeniu brakuje.

zaswiadczenieowynagrodzeniu.jpg.a3ff278e29458c9eaf070620d2549fee.jpgTabelawynagrodzen1.jpg.f40f1c3d5913f4b90cf00c1cdb08c5d0.jpgTabelawynagrodzen2.jpg.0ad0741fe726267514ea6c63abfe869e.jpg

Link to postu

Jeżeli mielibyśmy sprawdzić Pani zmiany w tym wzorcu musi pani załączyć jego treść, a nie obrazek - przepisywanie z obrazka nie dość, że pracochłonne to spowoduje najprawdopodobniej błędy.

50 minut temu, Aneta Wrona napisał:

Pytanie gdzie można dokonać poprawki "tabeli wynagrodzeń za okres"  bo rozumiem, że system z takowej korzysta przy generowaniu zaświadczenia. 

No właśnie wprowadzała Pani zmiany, ale gdzieś popełniła błąd. Najlepiej robić to poprzez wstawienie autotekstu z tego miejsca:
image.thumb.png.d0a7731d6d740f84f01f1567ea676082.png

Taki autotekst na pewno jest dobry - a potem uważnie wprowadzać zmiany.

 

50 minut temu, Aneta Wrona napisał:

Przy okazji pytanie, dlaczego wydruk zaświadczenia o wynagrodzeniu nie  "podpina" zajęcia komorniczego. Zajęcie wprowadzone , na liście wynagrodzeń jest wykazane a w zaświadczeniu brakuje.

Nie rozumiem tego pytania.

Edytowane przez Jacek Filipkiewicz
Link to postu
35 minut temu, Jacek Filipkiewicz napisał:

 

Przy okazji pytanie, dlaczego wydruk zaświadczenia o wynagrodzeniu nie  "podpina" zajęcia komorniczego. Zajęcie wprowadzone , na liście wynagrodzeń jest wykazane a w zaświadczeniu brakuje.

 

Nie rozumiem tego pytania.

Pytanie dotyczy braku zapisu o zajęciu komorniczym na zaświadczeniu o zatrudnieniu.

Zajęcie jest wprowadzone, na liście wynagrodzeń jest dokonane potrącenie. A w zaświadczeniu wpis   " wynagrodzenie nie jest obciążone "  pozostaje bez adnotacji o  zajęciu komorniczym.

KSR-potracenie.jpg

Lista wynagrodzeń z KSR.jpg

Zaswiadczenie z KSR.jpg

Link to postu
31 minut temu, Jacek Filipkiewicz napisał:

Tak patrzę na sucho to zmieniła Pani nazwę kolumny co jest niedozwolone - nie ma takiej kolumny jak Komornik - jest "Potr. komor." - może to jedyny błąd

Mam wrażenie, że ta "tabela wynagrodzeń za okres" jest ustawiona na sztywno i moje próby dodania do niej wpisu spełzają na niczym :

Generuje taki błąd :
3. Dochód uzyskany w okresie 3 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku:
BŁĄD AUTOTEKSTU <<tabela wynagrodzen za okres>>: TABELA NIE ZAWIERA KOLUMNY Potr.komor.

Jak chcę wprowadzić z godnie z sugestią z menu AUTOTEKST to odnajduję tylko potrącenie komornicze w formie tabeli:

image.thumb.png.1942c2c627c6a8504881f04359117df5.png

 

Link to postu

Pyta Pani dlaczego na naszym domyślnym wzorcu zaświadczenia o wynagrodzeniu nie ma informacji o potrąceniach komorniczych?

 

W pierwszych 10 wyników z googla druku "ZAŚWIADCZENIE O DOCHODACH w celu uzyskania dodatku mieszkaniowego" nie ma nic o potrąceniach komorniczych.

 

Jeśli jakieś domyślne treści nie odpowiadają specyfice firmy - można je dostosowywać wykorzystując cały zestaw autotekstów.

Link to postu

Wprowadziłam kolumnę Potr. komor

 


3. Dochód uzyskany w okresie 3 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku:
<<tabela wynagrodzen za okres(tabela;|Miesiąc(Miesiąc;17%)||Brutto do zaśw.(1. Przychód)||Koszt. uz. przych.(2. Koszty uz. przychodu)||Zal. na podatek(3. Zaliczka na podatek)||Skł. ZUS prac.(4. Składki na ub. społ.)||Skł. zdrow.(5. Składki na ub. zdrow.)||Potr. komor.(6. Potr. komor.)||Dochód do dod. mieszk.(Dochód netto 1-(2+3+4+5+6))||;w+r;<<parametr wyboru(Wynagrodzenia;wg daty;wg miesiąca)>>;<<okres ostatnich miesiecy(3;<<przesun date(<<parametr datowy(Wniosek na dzień)>>;<<*(-1;<<+(1; <<wydobądź dzień z daty(<<parametr datowy(Wniosek na dzień)>>)>>)>>)>>)>>)>>)>>

 

i teraz jakby ją przyjął ale generuje inny błąd :

 

3. Dochód uzyskany w okresie 3 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku:
BŁĄD AUTOTEKSTU <<tabela wynagrodzen za okres>>: BRAK NAZWY DLA KOLUMNY TABELI

tak jakby  nie rozpoznawał  Dochód do dod. mieszk. ale ten wpis pozostawiłam bez zmian.

 

Link to postu
25 minut temu, Jacek Filipkiewicz napisał:

Pyta Pani dlaczego na naszym domyślnym wzorcu zaświadczenia o wynagrodzeniu nie ma informacji o potrąceniach komorniczych?

 

W pierwszych 10 wyników z googla druku "ZAŚWIADCZENIE O DOCHODACH w celu uzyskania dodatku mieszkaniowego" nie ma nic o potrąceniach komorniczych.

 

Jeśli jakieś domyślne treści nie odpowiadają specyfice firmy - można je dostosowywać wykorzystując cały zestaw autotekstów.

No tak, akurat przy zaświadczeniu do dodatku mieszkaniowego potrącenie komornicze nie jest wymagane. Jednakże moje spostrzeżenia dotyczyły zwykłego zaświadczenia o zatrudnieniu. Takiego z menu : Umowa - pracownik - PPM -drukuj - zaświadczenie - zaświadczenie o zatrudnieniu.  I tam  pozostaje wpis "wynagrodzenie bez obciążenia"

Link to postu
Teraz, Aneta Wrona napisał:

No tak, akurat przy zaświadczeniu do dodatku mieszkaniowego potrącenie komornicze nie jest wymagane. Jednakże moje spostrzeżenia dotyczyły zwykłego zaświadczenia o zatrudnieniu. Takiego z menu : Umowa - pracownik - PPM -drukuj - zaświadczenie - zaświadczenie o zatrudnieniu.  I tam  pozostaje wpis "wynagrodzenie bez obciążenia"

Aczkolwiek przy wydruku świadectwa pracy wpis o komorniku już  się pojawia.  :)

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...