Skocz do zawartości

Oświadczenia wspólnika - sprawozdanie finansowe - PILNE

Polecane posty

Mam taką sytuację:

Sporządzone zostało e-sprawozdanie.

Jest 3 członków Zarządu + gł. księgowy.

Księgowy po wygenerowaniu sprawozdania podpisuje profilem zaufanym dokument i teoretycznie przesyła do członków zarządu.

Jeden z członków zarządu nie posiada podpisu elektronicznego, chce podpisać i złożyć "oświadczenia wspólnika, że sprawozdanie finansowe spełnia wymagania przewidziane w ustawie"

I tutaj pojawia się problem: jak do wygenerowanego i podpisanego przez gł. księgowego sprawozdania załączyć takie oświadczenie aby dalej przekazać do członków zarządu posiadających podpisy elektroniczne?

Zgodnie z ustawą najpierw osoba prowadząca księgi ma podpisać sprawozdanie a dopiero potem należy złożyć oświadczenie. Wzór oświadczenia w załączeniu. 

oswiadczenie-ze-sprawozdanie-finansowe-spelnia-wymagania-prze (1).pdf

Link to postu

Nie mam zakładki metryka. Sprawozdanie idzie do KRS nie do KAS. Ponawiam pytanie: 

"jak do wygenerowanego i podpisanego przez gł. księgowego sprawozdania załączyć takie oświadczenie aby dalej przekazać do członków zarządu posiadających podpisy elektroniczne?

Zgodnie z ustawą najpierw osoba prowadząca księgi ma podpisać sprawozdanie a dopiero potem należy złożyć oświadczenie."

Podpisałam sprawozdanie teraz powinnam podłączyć oświadczenie i przekazać do członków zarządu, którzy podpiszą mi je podpisami elektronicznymi. 

Jak podłączyć oświadczenie?

image.thumb.png.6c8827a1acb6dca97c7d676a75f56085.png

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Zgłoszenie zostało zrealizowane w wersji 50.0.0. Fragment listy zmian:

  • Uaktualniono schematy wysyłki e-Sprawozdań do opisywania metryki sprawozdania co pozwala na dołaczenie załączników: Uzasadnienie odmowy podpisania sprawozdania finansowego, Oświadczenie, że sprawozdanie finansowe spełnia wymagania z ustawy o rachunkowości oraz Odmowy złożenia oświadczenia, że sprawozdanie finansowe spełnia wymagania z ustawy o rachunkowości.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...