Skocz do zawartości

Dekretacja faktury walutowej z Dokumentów Firmy

Polecane posty

Tak, waluty w DF dla GT nie są jeszcze wspieranie... ale...

Po opisaniu dokumentu w GT w DF wprowadzam do rejestru księgowego i VAT (wykonanie schematu).

Tworzy mi się dekret w walucie PLN, ale z kwotami z OCR w PLN (choć faktura jest w CZK).

 

Zmieniam w nagłówku walutę na CZK i od razu wskazuję datę kursu:

image.thumb.png.38c22cfebc1849107a37d3f3790fb1ae.png

Oczywiście zmiana nagłówka nie aktualizuje waluty pozycji. Mam włączone bilansowanie w grupach. Na pierwszej pozycji zmieniam walutę z PLN na CZK i...

image.thumb.png.f91c231fad82d74a6a5ab4e56dc0c1cc.png

Ustawia mi kurs z dnia 2024-02-29 (któraś z dat z nagłówka dokumentu, zasadniczo miej istotne która, nie chciało mi się tego sprawdzać) zamiast z kursu z parametrów waluty wskazanej dla tego dekretu (pobranej wg NBP z 2024-02-28).

Rozumiem doskonale, że zmiana waluty dla nagłówka dekretu nie powinna aktualizować pozycji. Ale jeśli już aktualizuję pozycję, to jeśli wybiorę walutę wg waluty nagłówka, oczekuję jednak kursu na pozycji wg kursu nagłówka.


Dla jasność, w parametrach rejestru księgowego jest ustawione:
image.png.043a09dae8ebb262f9c3c192f7a50f9b.png

Edytowane przez Radosław Kostrzewa
Link to postu
  • Radosław Kostrzewa zmienił tytuł na Dekretacja faktury walutowej z Dokumentów Firmy

Uzupełniając

Jak na tej samej bazie, zrobię dekret w PLN ręcznie (te same daty) a następnie zrobię taką samą zamianę waluty z PLN -> CZK, to aktualizując walutę na pozycji dekretu, ustawia mi kurs taki, jak oczekuję - czyli z 28 lutego (już samo wybranie waluty w nagłówku dekretu ustawia mi kurs na 28.02 - a nie tak, jak przy edycji dekretu tworzonego z DF - domyślnie na 29.02 - i pomimo zmiany na 28, na pozycjach wbija kurs z 29).

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...