Skocz do zawartości

Program liczący znaki w dowolnych polach w Sello [Rozwiązanie]

Polecane posty

Jeśli potrzebujecie w Sello funkcję liczącą wpisywane znaki w dowolnych polach, tam gdzie Sello tego nie obsługuje – tutaj jest rozwiązanie jak to zrobić.

 

Metod jest kilka:

I. Poprosić Sello Team o dorobienie liczenia znaków w tych polach ale wiem, że chłopaki mają dużo pracy, zwłaszcza z kilkoma problemami /błędami /sugestiami /dużymi prośbami, które sam im nawet zgłosiłem więc szkoda ich czasu na coś takiego...

 

II. Poszukać samemu rozwiązania (mi udało się już kilka razy):

a) online’owe liczniki znaków – kopiujemy tekst z dowolnego pola do takiego licznika i licznik podaje nam liczbę znaków,

b) programy liczące znaki – głównie podaje się w nich pliki, a nie kopiuje tekst, działają tak samo jak te online,

 

Rozwiązania a) i b) odpadają bo co chwilę trzeba kopiować tekst do tego licznika/programu i jest to męczące, za dużo z tym pracy, a poza tym jest lepsze rozwiązanie - c)

 

c) Rozwiązanie PanBanBan’a - proste i działa jak należy:

1. Pobieramy dwa darmowe programy:

-program do liczenia znaków:

http://www.funduc.com/countchars.htm - na dole wybieramy wersję do pobrania w zależności od wersji Windowsa,

-program do umieszczenia - okna programu do liczenia znaków - zawsze na wierzchu:

http://www.fadsoft.net/AlwaysOnTopMaker.htm - u góry klikamy na link download

 

2. Rozpakowujemy pobrane archiwa do folderów gdzie chcemy – nie ma to znaczenia

 

3. Uruchamiamy program AlwaysOnTopMaker – to tylko proces – nie będzie żadnego okienka.

 

4. Uruchamiamy program Count Characters – pojawia się okienko programu do liczenia znaków. Klikamy na tym okienku i wciskamy skrót Ctrl+Alt+T dzięki czemu okienko tego programu będzie zawsze na wierzchu i będzie podawało liczbę znaków z pól gdzie akurat jest umieszczony kursor myszki, nawet w trakcie wpisywania znaków w to pole. Więc wystarczy umieścić kursor nad dowolnym polem w Sello. Okienko programu ustawiamy sobie gdzie nam wygodnie.

 

Przykłady dla Sello:

Na screenach zielona strzałka  pokazuje, że nad tym konkretnym polem powinien znajdować się kursor myszki.

 

Przykład A

Wpisywanie tytułu aukcji w aukcji przygotowanej – tu Sello liczy ile pozostało znaków do wpisania, a program nam poda ile już wpisaliśmy:

5aa37f86ca82e_1_tytu_aukcji.jpg.9f63cd4b37c442d016bb3682b5e72e85.jpg

 

Przykład B

Wpisywanie tytułu aukcji w towarze na zakładce serwisy w polu „Nazwa” jeśli nie używamy podstawowej nazwy. Odznaczony ptaszek w „Użyj podstawowej”:

5aa37f86d9cda_2_tytu_w_towarze.jpg.ea92551e3b678a107c8272007eae1335.jpg

 

Przykład C

Wpisywanie tekstu w oknie edycji pola własnego, np. w tym polu własnym, które chcemy umieścić w tytule aukcji (działa to również w oknie zmian zbiorczych pól własnych):

5aa37f86e2fbf_3_tytu_w_oknie_edycji_PW.jpg.b4303312b9a577feffa2639c96a648a0.jpg

 

Przykład D

Wpisywanie tekstu w polu własnym bezpośrednio w gridzie pól własnych, np. w tym polu własnym, które chcemy umieścić w tytule aukcji (działa to również w oknie zmian zbiorczych pól własnych):

5aa37f86ebe27_4_tytu_w_gridzie_PW.jpg.173508d2e58e3bb71c077c0b12895592.jpg

 

Program AlwaysOnTopMaker

Skrót klawiszowy Ctrl+Alt+T – pochodzi z programu AlwaysOnTopMaker – klikamy na wybranym/dowolnym oknie i naciskami ten skrót klawiszowy żeby wybrane okno było zawsze na wierzchu. Ponowne kliknięcie tego skrótu klawiszowego przywróci pracę okna do jego normalnego działania. Co więcej możemy kliknąć na dowolnych oknach ten skrót i mieć zawsze na wierzchu kilka wybranych okien.

 

Program Count Characters

Program liczy wszystkie znaki łącznie ze spacjami i znakami specjalnymi (np. – , + / =) i liczy znaki PRAWIE WSZĘDZIE na co nasuniemy kursor, nawet jak nasuniemy kursor na pole START Windowsa to dowiemy się, że jest tam 5 znaków ;) Program pokazuje też typ użytej Kontrolki np. dialog box, button. Podaje liczbę wierszy do wyboru w rozwijanych combo box’ach i wiele innych. Podobnie jak firma, której programu używam do mojej wagi paczkowej (więcej tutaj: https://forum.sello.pl/index.php?topic=6832.msg41923#msg41923) tak i ta firma posiada w swojej ofercie kilka równie ciekawych programów dlatego polecam zapoznanie się z ich ofertą.

 

Oba powyżej wymienione programy możemy dodać do paska szybkiego uruchamiania żeby mieć je pod ręką, a nawet do autostartu żeby włączały się wraz ze startem Windowsa. Porada – dopiszcie sobie w nazwie programu AlwaysOnTopMaker - skrót klawiszowy "Ctrl Alt T" żeby go nie zapomnieć. W instrukcjach obsługi dołączonych do programów jest opisane ich więcej funkcji.

 

d) I jeszcze jest jedno rozwiązanieLimit Edit 1.0 - program działający na zasadzie Count Characters i będący jego rozszerzeniem. Jako, że rozwiązanie podane w punkcie c) jest szybsze to zaznaczę tylko, że przetestowałem go w Sello na polach edycyjnych i działa. Program działa tylko z Windows’ami 32bity ale po ustawieniu zgodności z XP to uruchomiłem go także na Windows 7 64bity.

 

1. Program pobieramy stąd:

http://www.funduc.com/otsoft.htm

Na liście programów należy odnaleźć program o nazwie „Limit Edit 1.0”

 

2. Po jego wypakowaniu i uruchomieniu pojawi się okienko podobne do Count Characters z dodatkowym polem do wpisania limitu znaków.

 

3. Wpisujemy limit znaków (np. 50 dla naszego tytułu aukcji) i przenosimy kursor na dowolne pole w Sello, np. otwarte do edycji pole własne. Nie klikamy nigdzie kursorem tylko naciskamy na klawiaturze skrót Ctrl+L i dla pola nad którym znajdował się kursor zostanie ustawiony limit jaki wpisaliśmy w programie. Gdy teraz zaczniemy pisać w tym polu to po dojściu do 50 znaku nie da się nic więcej w tym polu wpisać.

 

4. Po zapisaniu tego pola (klikamy ok) i po powtórnym jego otwarciu ustawiony przez nas limit znaków jest automatycznie dezaktywowany dzięki czemu można wpisywać znaki już do domyślnego limitu. Właśnie dlatego nie jest to (dla nas) dobre rozwiązanie. Bo szkoda czasu na każdorazowe ustawianie tego limitu 50 znaków podczas gdy w programie Count Characters widzimy ile znaków wpisaliśmy i sami się ograniczymy. Również z powodu tej automatycznej dezaktywacji po zapisaniu i ponownym otwarciu danego pola to nie wydaje mi się aby rozwiązanie to było destrukcyjne dla Sello ale Bartek musiałby się wypowiedzieć czy takie ustawianie limitu w polach typu Edit może coś zepsuć w Sello czy nie. Dlatego zalecam to rozwiązanie stosować tylko na własną odpowiedzialność. Podałem je bo może ktoś będzie miał potrzebę gdzieś zastosować taki limit.

 

I to tyle – pozdrawiam

 

Brought to You by PanBanBan ;)

 

PS

No sami przyznajcie, że musicie mnie kochać za szukanie rozwiązań problemów, które da się rozwiązać bez angażowania ograniczonego czasu Sello Teamu ;)  :D :D :D

Link to postu

 

No sami przyznajcie, że musicie mnie kochać za szukanie rozwiązań, które da się rozwiązać bez angażowania ograniczonego czasu Sello Teamu ;)  :D :D :D

 

 

 

Tak, Twoja pomysłowość nie zna granic  ;D ;D

 

Ale i tak najlepsze było wykorzystanie rekordera myszki i klawiatury do zmiany cenników.  :D :D :D :D

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...