Skocz do zawartości

Korekta JPK_V7M


Zobacz rozwiązanie Rozwiązane przez Przemysław Werner,

Polecane posty

Zgodnie z komunikatem należałoby wygenerować plik rozliczeniowy. Podczas generowania pozostaje zaznaczyć opcję Korekta, a dane z pliku wewnętrznego mogą zostać wykorzystane dla pliku rozliczeniowego – program może sięgnąć do zapisów VAT i (opcjonalnie) uwzględniając pliki wewnętrzne danego okresu, stworzyć jedną deklarację rozliczeniową. Pliki wewnętrzne są oznaczone w kolumnie W, a pliki wewnętrzne ujęte w plikach rozliczeniowych w kolumnie R (uwzględniony w rozliczeniach).

image.png.54bcdefee5b3fe89fe84a6b67f09f18c.png

Link to postu
  • Rozwiązanie

Proszę jeszcze raz zapoznać się z moją odpowiedzią.

7 minut temu, Przemysław Werner napisał:

...dane z pliku wewnętrznego mogą zostać wykorzystane dla pliku rozliczeniowego – program może sięgnąć do zapisów VAT i (opcjonalnie) uwzględniając pliki wewnętrzne danego okresu, stworzyć jedną deklarację rozliczeniową. Pliki wewnętrzne są oznaczone w kolumnie W, a pliki wewnętrzne ujęte w plikach rozliczeniowych w kolumnie R (uwzględniony w rozliczeniach).

 

Edytowane przez Przemysław Werner
  • Dziękuję 1
Link to postu

Zasugerowałem się tym, że zawsze klikam PPM na korygowanym pliku i wybieram Koryguj. W tym przypadku to nie zadziałało:

image.png.efeffb6da3cace7736d2cfd8d1ca88aa.png

W moim przypadku chodziło o zmianę NIP odbiorcy, więc najpierw zaimportowałem plik wewnętrzny, potem go wyedytowałem i potem na jego podstawie wygenerowałem właściwą korektę.

Edytowane przez Krzysztof Lasko
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...