Skocz do zawartości

Brak biura rachunkowego jako klienta

Polecane posty

Przy rejestracji rewizora nexo pro nie zaznaczyłam biura rachunkowego(właściciel licencji) aby był jednocześnie klientem. Po zakupie abonamentu Portal Biura nie mogę się wobec tego dodać do użytkowników PB, bo nie widać wśród klientów mojej firmy. Czy jest możliwość odkręcenia tej operacji abym także mogła korzystać z Portalu Biura czy niestety dla mnie jako właściciela licencji opcja ta będzie już niemożliwa?

Link to postu

Jeżeli licencja dotyczy biura rachunkowego, a sam podmiot z tego co rozumiem to podmiot Pani biura, to podczas tworzenia bazy danych został wybrany zły typ podmiotu.

Błędnie wybrany typ podmiotu można zmienić przesyłając niezbędne dane do firmy InsERT, bądź poprzez założenie bazy danych na nowo, tym razem wybierając poprawny typ podmiotu.
 

Proszę rzucić okiem na artykuł:

Link to postu

Dotarłam wczoraj do tego artykułu i tak myślałam, że to może być rozwiązanie. Mam tylko nadzieję, że ta sytuacja jest dla mnie odwracalna i po weekendzie wrócę do tego tematu. A jeszcze mam pytanie, czy jeśli założyłabym podmiot na nowo to będę mogła skopiować wszystkie dane które są już wprowadzone za 2023 rok? W zasadzie to o tyle ważne że jest już tam zamknięcie roku.

Link to postu

Niestety nie wszystkie dane da się łatwo przenieść między podmiotami. Zakładam, że chodzi głównie o zapisy księgowe oraz zapisy w Ewidencjach – w tym przypadku nie ma dedykowanego mechanizmu importu. Można się posiłkować plikami JPK, jednakże jest to jedynie uproszczona funkcjonalność i nie ma gwarancji, że przeniesione dane będą kompletne.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...