Skocz do zawartości

Brak opisu/nazwy w filtrze oddziału dla centrali

Polecane posty

Godzinę temu, Mikołaj Nachtygal napisał:

W wyborze filtra lub na dokumentach nie mamy opisu/nazwy oddziału. Gdzie S jest "centralą" firmy

nexo po prostu tak ma i konserwacja bazy danych nic tu nie zmieni.

Dlaczego to już pytanie do autorów, ja się tylko domyślać, że wynika to w jakiś sposób z tego że centrala w strukturze danych jest traktowana inaczej niż oddziały.

Edytowane przez Andrzej Kubik
Link to postu

Chciałbym sprostować swoją poprzednią wypowiedź, konserwacja bazy danych w tym przypadku nie pomoże.

 

Nazwa centrali nie wyświetla się w filtrach, ponieważ centrala jest zawsze jedna, zawsze tworzona wraz z kartoteką firmy przy przechodzeniu kreatora wdrożeniowego i ma tylko symbol, z założenia centrala ma nazwę taką jak firma. Oddział natomiast ma symbol oraz nazwę, ponieważ jest to oddział inny niż centrala, więc zapewne powinien mieć inną nazwę.

Link to postu

Problem polega na tym, że szef patrzy na X oddziałów firmy i nie wie o co chodzi z jednoliterowym symbolem, który z innych powodów (numeracja) musi taki być.

Jakbym wiedział na początku, że będzie to istotne kiedyś to bym w ogóle nie używał tworu centrala tylko od razu oddziały a centrale pominął.

Teraz przeniesienie jest już nie możliwe a szef będzie się irytował...

 

Swoją drogą brak "opisu" gdzie pozostałe mają "opisy" jest... nielogiczny... Wielu użytkowników nie wie jak się przełączyć z oddziału AA na oddział centrala który powinien być np. BB a ma tylko jednoliterowy symbol. Wystarczyłoby żeby tam była napisana chociaż nazwa firmy a tak jest pusto. Wygląda to jak błąd.

 

Jeśli jest możliwość to proszę o naprawienie tego jakoś a jeśli nie to przekażę szefowi, że się nie da.

 

Link to postu
49 minut temu, Dariusz Nowak napisał:

założenia centrala ma nazwę taką jak firma

Rzecz w tym że w filtrach to założenie nie działa bo tam centrala w ogóle nie ma nazwy.

36 minut temu, Mikołaj Nachtygal napisał:

Wystarczyłoby żeby tam była napisana chociaż nazwa firmy a tak jest pusto. Wygląda to jak błąd.

Nie wiem czy błąd, ale IMO co najmniej niezręczność.

NB można zamiast tej pustki dać opis, tak jak ja mam w swoich raportach:

image.png.19a90112c7128ba1b1e80ab2e0ce9c55.png

 

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...