Skocz do zawartości

Polecane posty

Posiadam najnowszego Sello.

 

Mam hosting wraz z domeną w pewnej firmie na H.kko. Powiedzcie mi jaki katalog mam wybrać na FTP do zdjęć na allegro i co wpisać w konfiguracji w Sello.

 

Stworzyłem sobie konto FTP : allegro@mojadomena.pl. Teraz jaki katalog mam wybrać ?

 

Mam takie opcje :

 

Domena: Konto FTP z głównym katalogiem w katalogu domowym domen (o jeden wyżej niż public_html)

FTP: Konto FTP z głównym katalogiem w katalogu public_ftp

Użytkownik: Konto FTP z głównym katalogiem jak nazwa użytkownika w public_html (np. public_html/user)

Specjalny: /home/.....

 

Będę wdzięczny za pomoc bo z pocztą, kurierem, importem jakoś dałem sobie radę :)

 

Link to postu

W katalogu domains wybierasz swoją domenę, potem public_html i w niej utwórz sobie jakiś katalog np. zdjecia (bez polskich znaków).

 

A w Sello w parametrach serwera wpisujesz:

1. Serwer FTP -

ftp://twoja_domena.pl/public_html/zdjecia 

i dane logowania

2. Serwer HTTP -

http://www.twoja_domena.pl/zdjecia

 

Najpierw zaznacz też tryb pasywny, ale jak nie będą się zdjęcia wysyłać to odznacz.

 

 

Link to postu

Wszystko śmiga teraz :)

 

To zapytam w tym wątku aby nie zakładać następnego.

 

Są jakieś programy dla ,,zielonych,, aby robić sobie samemu szablony i opisy na aukcje bo zlecanie zewnętrznej firmie to trochę drogo wyjdzie.

 

Chodzi mi konkretnie o sam opis produktu bo sam szablon już mam a opisy bym sobie samemu robił i wrzucał do szablonów.

 

Jak to najlepiej zrobić ?

Link to postu

Są jakieś programy dla ,,zielonych,, aby robić sobie samemu szablony i opisy na aukcje bo zlecanie zewnętrznej firmie to trochę drogo wyjdzie.

Chodzi mi konkretnie o sam opis produktu bo sam szablon już mam, a opisy bym sobie samemu robił i wrzucał do szablonów.

Jak to najlepiej zrobić ?

 

Twoje pytanie skłoniło mnie do napisania mini poradnika - jak wystawić pierwszą aukcję w Sello. Poradnik tutaj: https://forum.sello.pl/index.php?topic=7107.0

 

Generalnie jak go przeczytasz to powinno być dla Ciebie jasne co i jak i żaden program nie będzie Ci potrzebny. A propos - jedyny o jaki możesz pytać to pewnie chodzi Ci o edytor HTML ale w Sello już jest jeden wbudowany i dla początkującego wystarcza. Zresztą nie tylko dla początkującego – sam na nim pracuję. Bo to co zrobisz w innym edytorze niekoniecznie będzie działać w tym w Sello i mogłyby się wkraść błędy. Więc żeby tego uniknąć to ja od razu robię w tym Sellowym :)

 

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

Witam,

Czy ktoś mógłby pomóc w konfiguracji FTP? Będę z góry wdzięczny :)

Posiadam serwer na nazwa.pl

Wczoraj udało mi się skonfigurować ale zorientowałem się, że po wejściu na aukcję prosi o hasło do serwera ftp.

 

Może ktoś posiada serwer nazwa.pl i potrafiłby szybko przybliżyć odpowiednią konfigurację.

 

P.S. Po tym jak mi się uda wszystko skonfigurować poprawnie. Jak wygląda proces wrzucania grafiki do aukcji żeby Sello wrzucał za nas na serwer i odrazu wystawiał aukcje ?

Link to postu

Musiałeś pomylić http z ftp. Nie wiem jak jest na nazwa.pl ale zobacz przykład co wyżej napisałem i sprawdź co pisze w instrukcji Sello w temacie o konfiguracji serwera ftp (tam jest drugi przykład) i na tej podstawie powinno Ci się udać skonfigurować serwer FTP w Sello.

 

A co do drugiego pytania to zerknij na listę przydatnych tematów w mojej sygnaturce i tam masz wyszukane wszystkie odpowiedzi na nie. Jak czegoś nie zrozumiesz to dopytaj tutaj bardziej szczegółowo.

 

Przeglądnij jeszcze poradnik jak wystawić pierwszą aukcję i powinieneś wiedzieć jak działają te zdjęcia na serwerze FTP.

Link to postu

Konfigurację ftp w sello mam ustawioną poprawnie tylko w momencie kiedy wchodzę już na dana aukcje na allegro to przy wyświetlaniu przeglądarka prosi o hasło. Podaje hasło do serwera i wszystko ładnie się wyświetla. Prawdopodobnie muszę ustawić coś na serwerze ftp ale jest to mój pierwszy serwer i nie bardzo wiem gdzie i jak to ustawić. No chyba, że ma to coś wspólnego z sello ?

Link to postu

Dokładnie :) Prawdopodobnie podałeś złą ścieżkę, czyli do serwera FTP (i dlatego prosi o hasło), a nie HTTP. Ewentualnie zdjęcia dodałeś do folderu, np. public_ftp zamiast public_html.

 

Daj tutaj zrzut ekranu z ustawieniami ftp z Sello, plus ewentualnie listę folderów na Twoim serwerze w nazwa.pl na Twojej domenie, to sprawdzimy :)

 

Jak nie chcesz czegoś pokazać to zamaluj na biało :)

Link to postu

 

Inaczej mówiąc problem jest raczej w Twoim szablonie aukcji, lub miejsce gdzie są wgrane pliki na serwerze nie jest prawidłowe, a nie w konfiguracji samego serwera.

Sprawdź czy w szablonie adresy obrazków zaczynają się od http://

 

Pamiętaj, że zwykle pliki wgrywa się na jeden adres, ale potem one są dostępne pod innym adresem.

Np.

wgrywasz na adres www.xxxxx.pl/public_html/img.jpg

a otwierasz z adresu www.xxxxx.pl/img.jpg

 

Inne wytłumaczenie, to, że ustawiłeś w ustawieniach serwera folder na hasło.

I akurat w tym folderze są zdjęcia.

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...