Skocz do zawartości

BO na podstawie BZ

Polecane posty




w poprzednim (2023r) mam nierozliczone rozrachunki z dostawcami, chciałabym, żeby przy tworzeniu BO na podstawie BZ saldo początkowe było tylko saldem końcowym poprzedniego roku- przy tworzeniu przenosi mi cale rozrachunki na BO?
Czy pisząc "Całe rozrachunki" tma Pani na myśli że przenosi wartość początkową rozrachunku, a nie wartość pozostałą?
Jesli tak to nie mam dobrej rady.
Prawdopodobnie coś jest źle poksięgowane w rozrachunkach w zeszłym roku i podłączany do BO rozrachunek nie jest powiązany z zapisem na koncie.
Rewizor tego nie wybacza i ( jeśli istniał poprzedni rok obrotowy) pozwala tylko podpiąć taki rozrachunek do BO w całości albo wcale.
Walczyłem z tym założeniem, ale nie znalazłem uznania w Insercie. Podobno istnieją sytuacje kiedy tak jest dobrze.
Link to postu
28 minut temu, Andrzej Kubik napisał:



 

Czy pisząc "Całe rozrachunki" tma Pani na myśli że przenosi wartość początkową rozrachunku, a nie wartość pozostałą?
Jesli tak to nie mam dobrej rady.
Prawdopodobnie coś jest źle poksięgowane w rozrachunkach w zeszłym roku i podłączany do BO rozrachunek nie jest powiązany z zapisem na koncie.
Rewizor tego nie wybacza i ( jeśli istniał poprzedni rok obrotowy) pozwala tylko podpiąć taki rozrachunek do BO w całości albo wcale.
Walczyłem z tym założeniem, ale nie znalazłem uznania w Insercie. Podobno istnieją sytuacje kiedy tak jest dobrze.

Wszystkie nierozliczone faktury, jak i WB przniesione zostały pojedynczymi pozycjami na BO, a nie jedną kwotą salda końcowego z 2023 r.

Chciałam to edytować podczas przenoszenia BO z BZ ale wyskakują mi błędy i nie mogę zapisać BO

Zrzut ekranu 2024-04-15 110251.png

Zrzut ekranu 2024-04-15 110230.png

Link to postu
1 minutę temu, Anna Grzędzińska napisał:

Wszystkie nierozliczone faktury, jak i WB przniesione zostały pojedynczymi pozycjami na BO, a nie jedną kwotą salda końcowego z 2023 r.

Chciałam to edytować podczas przenoszenia BO z BZ ale wyskakują mi błędy i nie mogę zapisać BO

Podczas przenoszenia BZ niczego nie należy poprawiać.

Jak widać jest tak jak podejrzewałem

46 minut temu, Andrzej Kubik napisał:

Prawdopodobnie (...) podłączany do BO rozrachunek nie jest powiązany z zapisem na koncie.

image.png.e3dbd2a58fd00d7925cfe98043688873.png

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...