Skocz do zawartości

wyliczanie dochodu za poprzedni miesiąc w rozliczeniach właścicielskich- kiedy składka społeczna jest w kosztach na podstawie DW

Polecane posty

Witam,

czy ktoś mi uświadomi jak ustawić rachmistrza nexo, żeby w zakładce rozliczenia właścicielskie, jak wyliczam składki zus za np.marzec . w informacji o dochodzie za poprzedni miesiąc nie obniżał dochodu o składki na ubezpieczenie społeczne, gdyż mam je zaksięgowane na podstawie dowodu wewnętrznego  w kpir. Przez to podaje mi błędną wartość dochodu za poprzedni miesiąc do obliczenia składki zdrowotnej. W  zakładce wspólnik: ubezpieczenia:  mam zaznaczone i nie uwzględniaj w pit i przy wyliczaniu składek zaznaczam nie podlega księgowaniu. Na wszystkie sposoby kombinuje a on ciągle w informacji o dochodzie za poprzedni miesiąc uwzględnia społeczne, które juz mam w KPIR. Che księgować społeczne w koszty, bo klientka płaci jak chce kiedy chce, po terminach w różnych kwotach. Oszaleje z tym programem!

Link to postu

Z powodu  chaotycznej podatniczki, która tak jak pisałam potrafi zapłacić różne kwoty jak jej pasuje, raz więcej raz mniej. W programie wydaje mi się nie ma możliwości dzielenia wpłat. Jak mam kombinować z tym programem to szybciej to ogarnę ręcznie na podstawie DW. Zapłacony ZUS  w kosztach  w kpir i nie będę się zastanawiać później przy wyliczaniu podatku pit.

Link to postu

wczoraj walczyłam do późna z tym tematem i znalazłam rozwiązanie: Należy wykasować date zapłaty w rozliczeniach właścicielskich.

Najgorsze jest to, jak ktoś nie sprawdzi sobie jak program wylicza dochód za poprzedni miesiąc to wyjdą mu błędne dane: społeczne będzie miał w kosztach i drugi raz odliczone przez program, bo data zapłaty z automatu się sama wypełnia. A w Gt pięknie była możliwość zaznaczenia ptaszkiem zapłacone i wpisanie daty samodzielnie.

Nexo nastawiony na zdyscyplinowanych podatników. Zamiast zajmować się księgowaniem to wiecznie szukam rozwiązania jakiegoś tematu w tym nexo...

Link to postu

W takim wypadku zalecamy pozostawienie dat zapłaty na składkach i skorzystanie ze znacznika Nie uwzględniaj w PIT:

image.thumb.png.de7399ce9947619f6cd10691c78e89fc.png

 

Sugestię dodania możliwości podziału kwoty składek na zapłacone oraz niezapłacone zapisaliśmy do wdrożenia w przyszłych wersjach programu.

Dodanie możliwości sparametryzowania sposobu wyznaczania daty zapłaty mamy już na uwadze.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...