Skocz do zawartości

MODUŁ E-KONTROLA

Polecane posty

Witam, prośba o podpowiedź,

1. jak ustawić dla osoby, która jest tylko na VAT w module e-kontrola - Ewidencję VAT wraz z plikami, wyświetlają mi się tylko takie pozycje. Czy jest możliwość pod kontrole wygenerowania zbiorku plików tj. faktur, czyli paczkę dla US do kontroli np. jednego miesiąca?

2. czy dobrze rozumiem, że portal biura dokumenty, które wrzucają klienci przenoszą się do rachmistrza nexo, tym, samym są archiwizowane razem z bazą klienta np. na komputerze, serwerze?

 

Z góry dziękuje 

 

image.thumb.png.127a89aa2fb45f0aab56a964523c51b5.png

Link to postu

Dzień dobry,

  1. Jaki dokładnie plik kontroli ma Pani na myśli? Jeżeli chodzi o plik JPK_FA to jest on generowany w Subiekcie nexo.
  2. Po odtworzeniu kopii podmiotu dokumenty z Portalu Biura nie będą widoczne, ponieważ dla takich podmiotów wyłączone są parametry Komunikacji z serwisami zewnętrznymi. Dopiero po ich uruchomieniu dokumenty zostaną pobrane z portalu.
Link to postu

1.Ewidencje VAT, lub JPK za dany okres, tak jak tutaj https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/4484,insert-nexo-–-opis-modulu-e-kontrole-podatkowe.html?token=IjIwMjQvMDQvMjMsIDA0OjQzOjEzLS0-RS1LT05UUk9MQSwgIg.DA6eJbUTpj6do3sf1iSMpa-mk0g

image.png.96def8cdd640d2f1c2c17ece918ab2fb.png

2. kopia podmiotu z Waszej e-archiwizacji, bo jestem jej użytkownikiem?, czy baza danych zapisywanych np. na komputerze?, - pewnie nie ma znaczenia - bez komunikacji nie ma dostępu do dokumentów, są same zapisy dobrze rozumiem.

To jak zrobić, żeby dokumenty, które odczytuje OCR, a są w Portalu biura, były jako załączniki w rachmistrzu nexo? Bo  w przypadku utraty dostępu do portalu biura nie mam załączników, bo nie będzie komunikacji.

Jak mogę te wszystkie dokumenty ściągnąć na jeden raz i tez sobie je archiwizować? Np. raz na miesiąc, czy tylko klikając pojedynczo?

 

 

to w takim razie jak wygenerować, żeby wszystkie pliki naraz z OCR zaarchiwizowały mi się na moim back up (np. serwer lub coś innego).

Link to postu
  1. Plik JPK_V7 generowany na podstawie zapisów w Ewidencjach VAT dostępny jest w module Deklaracje skarbowe i JPK, na zakładce E-Sprawozdawczość JPK.
  2. Skany dokumentów dostępne w module Portal Biura mogą zostać zapisane do Biblioteki załączników poprzez menu Operacje. W takim wypadku zostaną zarchiwizowane razem z podmiotem, jednakże przy dużej ilości dokumentów może to mieć znaczny wpływ na rozmiar bazy danych.
Link to postu

1. a jak np. do kontroli udostępnić faktury, które sa w portalu biura np. za 3-ce, tak żeby zoptymalizować czas pobrania tych dokumentów, po za klikaniem pojedynczo

2. prośba jeszcze o odpowiedz na drugą część pytania:

Jak mogę te wszystkie dokumenty ściągnąć na jeden raz i tez sobie je archiwizować? bez połączenia z bazą danych. Np. raz na miesiąc, czy tylko klikając pojedynczo?

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...