Skocz do zawartości

Panel Aukcji

Polecane posty

 

 

Szukam fajnego panelu aukcji, czyli tych miniaturek innych moich aukcji, które mogę sobie wstawić w opisie na Allegro.

 

Czy ktoś z Was korzysta z czegoś takiego ?

Jeśli tak - to z czego.

 

Chciałbym, aby taki panel miał takie cechy:

-obsługiwał wszystkie moje aukcje

-mógł filtrować aukcje do miniatur do wstawienia na danej aukcji

-i najlepiej jak by miał możliwość jakiegoś poprawiania wyglądu miniatur.

 

A już najlepiej jak by był to darmowy skrypt w PHP do wsadzenia na swój hosting (ewentualnie może być płatny skrypt).

 

Macie jakieś swoje doświadczenia ?

 

Link to postu

Korzystam z paneleallegro.pl. Mają fajne płatne opcje, np. wstawiają się do paneli tylko zdefiniowane przedmioty po tytule aukcji. Czyli wpisujesz w ustawieniach panelu bluzka i wstawiasz kod do aukcji z bluzkami i wtedy wyświetlają się w panelu same bluzki.

 

Ale generalnie to jest kilka firm i chyba możesz u wszystkich potestować za darmo przez 30dni. A i korzystanie za rok to w sumie bardzo niskie ceny.

 

Ja mam wykupiony bodajże do końca tego roku i koniec z panelem bo odkąd są pola własne w Sello to właśnie sam robię sobie moje panele z wykorzystaniem pól własnych.

 

Moje uwagi odnośnie paneli:

1. Jak ja kupuję na Allegro to nigdy nie klikam w towar pokazywany w panelach bo jak oglądam kurniki to nie interesują mnie wyświetlane w panelu traktory ;) bo większość sprzedawców nawet nie potrafi wykorzystać tych płatnych opcji i "spersonalizować" sobie paneli.

 

2. Zresztą nawet u mnie te "spersonalizowane panele" się nie sprawdziły. Są dostępne statystyki kliknięć i po nich widzę, że mało kto klika w moje panele. Wydaje mi się, że wynika to z dużej losowości przedmiotów jakie są wyświetlane w tych panelach. Na przykład: niby mam je spersonalizowane i jak ktoś ogląda aukcję z bluzkami to wyświetlają mu się losowo w panelu inne bluzki. Ale tak naprawdę nie są one dopasowane do tej którą klient ogląda więc po co ma klikać w te losowe bluzki (dopasowanie jest tylko po tytule aukcji).

Sam mogę to zrobić lepiej i bardziej spersonalizować poprzez pokazanie w prostej tabelce konkretnie tego co ja chcę pokazać. Do tej pory było to utrudnione bo trzeba było ręcznie zmieniać to w szablonach ale z polami własnymi - żaden problem. W sumie to można też stworzyć nieskończoną liczbę tych płatnych paneli aukcyjnych i bardziej je personalizować ale to dużo ręcznej pracy. Z polami własnymi idzie mi to sprawniej, szybciej i taniej.

 

3. Panele aukcyjne ważą i przez to opóźniają wczytywanie aukcji. Na szybkim łączu tego za bardzo nie widać ale przecież nie każdy ma przynajmniej te 20 mega. No i są jeszcze użytkownicy mobilni. Sprawdzałem w testerach stron internetowych wyświetlanie moich aukcji z wykupionymi panelami i tymi stworzonymi przez siebie. Oczywiście moje wygrywają bo są dużo lżejsze - w sumie to zoptymalizowane przeze mnie obrazki z linkami do moich aukcji i umieszczone na moim serwerze :)

 

 

Link to postu

Wypróbuję ten serwis.

 

Co do własnych paneli robionych ręcznie, to właśnie teraz coś takiego stosuję.

I chcę od tego odejść.

 

Problem jest jeden - ciężko zapanować nad aktualnością tych paneli.

Przykład:

 

Mam towar, który nie bardzo dobrze schodzi.

Więc go promuję w dużej ilości aukcji.

W końcu udaje się go sprzedać, ale wiem, że więcej go nie zamówię.

 

W efekcie zostaję z nieaktualną miniaturką w wielu aukcjach, co lepsze - nie ma możliwości wyszukania w których.

 

Trzeba ręcznie zaglądać i zmieniać.

 

Wiec chcę to zautomatyzować.

 

Co do trafności podpowiedzi w płatnych panelach, to planuję to rozwiązać w taki sposób, że sam pokategoryzuję sobie moje towary.

 

Jeśli panel będzie umożliwiał wyszukiwanie także po opisie, to już super - można wsadzić gdzieś na dole aukcji jakiś symbol.

A jeśli nie - trzeba będzie ten symbol wsadzić do tytułu.

Jak planuję aby taki symbol wyglądał ?

Jakoś tak, żeby nie występował w symbolu prawdziwego towaru, np. X$01, X$02 ....

Jedyny minus, to że będzie to zajmowało jakieś znaki w tytule :)

 

Wówczas nie wyszukuję po słowie "bluzka" tylko po symbolu kategorii.

A w tej kategorii mam tylko bluzki podobne do siebie.

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...