Skocz do zawartości

Przywracanie Windows 8

Polecane posty

 

Windows 8 ma parę funkcji, które pozwalają "naprawić" windowsa.

Pomijając trudny do nich dostęp (klawisz F8 podczas uruchamiania znany z poprzednich wersji uruchamia automatyczne naprawianie a nie menu do opcji do naprawiania) jest parę opcji do wyboru i wyglądają na w miarę automatyczne.

 

Pamiętacie z windowsa xp, jak można było naprawić windowsa poprzez ponowną jego instalację na istniejącej instalacji ? Miało się odświeżone pliki windowsa, a wszystko inne pozostawało na swoim miejscu.

Ta funkcja nie była już dostępna w Viscie czy 7.

 

Aż tu w 8 pojawiła się opcja "Przywracania Windows".

Opis pod ikonką był dość obiecujący - zachowuje wszystkie pliki użytkownika.

Dalej było, że programy będą usunięte z wyjątkiem tych ze sklepu windows.

 

Jako, że wywalił mi się kompletnie mój windows, postanowiłem sprawdzić tą funkcję.

 

Poszło gładko, nawet bardzo gładko, wystarczyło wsadzić płytę z windowsem do napędu, gdy pojawiło się żądanie.

 

Trwało to krótko, z 10 min. maksymalnie. Bez żadnych pytań.

 

Po skończeniu mój windows uruchomił się poprawnie.

Tapeta pozostała ta sama.

I w zasadzie to jedyne co pozostało takie samo.

 

Otrzymujemy windowsa w zasadzie kompletnie świeżego.

Nie ma nic. Nie ma programów, nie ma aktualizacji, nie ma ustawień.

Nie ma driverów ani zadań harmonogramu.

 

Nie ma też baz SQL Servera.

 

Tak, przywracanie windowsa KASUJE Program Files, ze wszystkim co się tam mogło znajdować.

 

Na szczęście profile użytkownika są kopiowane do oddzielnego katalogu "Windows.old", skąd można sobie pokopiować ustawienia programów, które mają swoje pliki w AppData.

 

Dobrze, że miałem kopie moich baz w miarę aktualne.

 

Teraz jestem w trakcie instalowania wszystkiego od nowa  ;D

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...