Skocz do zawartości

Czy Allegro wie o dziwnych przypadkach i czy coś z tym faktycznie robi?

Polecane posty

Już od dłuższego czasu się zastanawiam bo na Allegro jest wiele "dziwnych" przypadków, wymienię kilka i zadam pytania. Może ktoś z Was zna odpowiedzi:

 

1. Zakup przez klienta towaru od sprzedawcy i potem klient kombinuje, że chciałby coś wymienić i dopłaca przez PayU, np. 100zł. Ciężko wytłumaczyć tak dużą dopłatę różnicą w kosztach wysyłki ;) więc czy Allegro wie o tym i czy od dopłaty przez PayU jest pobierana prowizja? A może to olewa?

 

2. Stosowanie zabronionych zapisów w opisach aukcji/stronie o mnie. Czy ktoś zna przypadek żeby współcześnie Allegro dało ostrzeżenie za takie coś? Nie mówię o tym co było na Allegro 5+ lat temu :) Lub czy jakieś "prawnicze sępy" wyszukują takie "złe regulaminy" i szantażują potem sprzedawców ugodą tak jak ma to miejsce w przypadku sklepów internetowych?

 

3. Stosowanie zabronionych linków, np. do własnych sklepów internetowych poza grupą Allegro przez małych sprzedawców. Znam kilka przypadków i jak w ofertach były linki, tak są nadal. Sklepy poza grupą Allegro. Czy nikt nie zgłasza nadużyć regulaminu, czy wręcz przeciwnie - zgłoszeń jest tak dużo (np. przez konkurencję), że Allegro nie jest w stanie wszystkiego upilnować bo ma za mało ludzi lub Ci nie mają czasu dokładnie sprawdzać każdego zgłoszenia?

 

4. Czy dla dużych markowych sklepów internetowych wystawiających aukcje - Allegro stosuje inny regulamin bo są duzi i robią duże obroty na Allegro/w porównywarkach cenowych/wykupują reklamy? I dlatego takim markowym sklepom pozwala zakładać konta o nazwach ich domen, stosować wygląd aukcji żywcem z ich sklepów? Stosować linki bezpośrednie do sklepów itd.

 

 

Czy ktoś z Was wie skąd się biorą takie "dziwne" przypadki, a może znacie jeszcze jakieś inne?

Link to postu

Ad.1. Nie spotkałem się z tym, ale dość często wykorzystuję PayU do zamówień mailowych ;) tzn. jeżeli klient raz dokonał wpłaty poprzez PayU to dokonuje dopłaty (szybko i bez opłat)

 

Ad.2. Allegro nie daje ostrzeżeń lecz usuwa aukcje lub informuje/prosi o zmianę na stronie "o mnie".

 

Ad.3. Jak mają taką potrzebę to niech stosują, a to że allegro nie rozpatruję wszystkich zgłoszeń od ręki to jest problem Allegro, poza tym zgłoszeń "uprzejmie informuję,donoszę" mają setki jak nie tysiące, więc potrzebują na to czasu.

 

Ad.4. A czy jakiś regulamin reguluje to o czym piszesz ? bo co stoi na przeszkodzie abyś wykupił domenę PanBanBan.pl, a na allegro założył konto PanBanBan_pl następnie na każdym zdjęciu umieszczałbyś nazwę swojego konta ?

Patrz jak to robi X-KOM_PL

Swego czasu toczyła się dyskusja na cafe allegro i administratorzy przyznali, że nic nie stoi na przeszkodzie aby coś takiego robić.

Link to postu

4.

Kiedyś natrafiłem w którymś regulaminie na zakaz używania nazw domen.

Ale teraz nie mogę tego znaleźć. Być może zostało to uznane za klauzulę niedozwoloną.

 

Tak czy siak nazwy domen w nazwach loginów były od zawsze i chyba Allegro nic z tym nie robiło, bo jest tego masa.

 

3.

co do linków to też jest tego pełno.

Niektórzy chcąc się obronić przed "robotami" allegro dają to w obrazku.

W sumie to dla sprytnego nabywcy nie będzie problemem skopiowanie nazwy domeny z emaila, który przecież każdy może podać na aukcji.

Tak więc uważam ten zapis za martwy i tak.

Poza tym wielu sprzedawców dołącza kartkę do przesyłki z adresem sklepu i napisem "promocja 5% taniej na www......". Pomijając, że Allegro bierze w większości kategorii 9%, więc 5% to nie żadna okazja.

 

1.

Też z tego korzystam, jak klient chce kupić więcej towaru i negocjuje cenę, to każę mu kupić na allegro 1 a resztę przez dopłatę.

W sumie nie sprawdzałem czy Allegro pobiera za to prowizję.....choć zakładam, że nie.

Link to postu

Kiedyś natrafiłem w którymś regulaminie na zakaz używania nazw domen.

Ale teraz nie mogę tego znaleźć. Być może zostało to uznane za klauzulę niedozwoloną.

 

No wiesz pozostaje kwestia interpretacji nazwy domeny, czy _ podkreślnik jest kropką, i czy sam opis nie nawołuje do odwiedzenia strony poprzez teksty: "Zapraszamy do zakupów jakasstrona_pl".

 

 

A nawiązując do kartek/ulotek reklamowych w przesyłce to ostatnio spotkałem się z rewelacyjnym sposobem reklamy własnego sklepu, otóż dokonuję zakupu na allegro, a po jakimś czasie otrzymuję wiadomość:

Twoje zamówienie pochodzące z serwisu aukcyjnego Allegro, zostało złożone w sklepie internetowym jakis-sklep.pl i dalszym postępowaniu będzie przez niego obsługiwane

w wiadomości dodatkowo link do zamówienia z loginem i hasłem ;)

Link to postu

 

A nawiązując do kartek/ulotek reklamowych w przesyłce to ostatnio spotkałem się z rewelacyjnym sposobem reklamy własnego sklepu, otóż dokonuję zakupu na allegro, a po jakimś czasie otrzymuję wiadomość:

Twoje zamówienie pochodzące z serwisu aukcyjnego Allegro, zostało złożone w sklepie internetowym jakis-sklep.pl i dalszym postępowaniu będzie przez niego obsługiwane

w wiadomości dodatkowo link do zamówienia z loginem i hasłem ;)

 

Tak, ale wystarczy, że trafi na bardziej uperdliwego klienta i zaraz zaczną się pytania

-kto prowadzi ten sklep

-jakim prawem nastąpiło przekazanie moich danych do tego sklepu

-w takim razie odstępuję od umowy.

 

Osobiście mnie by takie potraktowanie zdenerwowało i nawet jak nie robiłbym z tego problemu, to więcej bym tam nie kupił.

 

Ulotki są bezpieczniejsze.

Link to postu

Tak, ale wystarczy, że trafi na bardziej uperdliwego klienta i zaraz zaczną się pytania

-kto prowadzi ten sklep

-jakim prawem nastąpiło przekazanie moich danych do tego sklepu

-w takim razie odstępuję od umowy.

Osobiście mnie by takie potraktowanie zdenerwowało i nawet jak nie robiłbym z tego problemu, to więcej bym tam nie kupił.

Ulotki są bezpieczniejsze.

 

I. Ulotki są mało skuteczne. Nie wiem co by na nich musiało pisać żebym się skusił. Dostawałem wiele mniej lub bardziej profesjonalnych ulotek, nawet z dużymi rabatami ale co z tego, jak już kupiłem przedmiot. Nie wiadomo też kiedy drugi raz będę potrzebował przedmiot z tej samej branży i do tego czasu pewnie zapomnę, że miałem jakąś ulotkę/kupon.

 

Tak samo niby każdy wie, że w sklepie internetowym/poza Allegro jest taniej (coraz więcej klientów zdaje sobie z tego sprawę) ale i tak poszukiwania zaczynają od Allegro. A jak już zaczną do Allegro to na nim kupują bo znają procedurę i jest im wygodniej :) Poza tym jak na Allegro pisze, że wysyłka 24h to zazwyczaj jest to te 24h, a w sklepach internetowych to nawet towaru nie mają na stanie tylko zamawiają pod klienta. No i trzeba czekać na potwierdzenie złożenia zamówienia, płacić przelewem tradycyjnym, czekać na potwierdzenie zapłaty, itd. Lub samemu płacić prowizję za płatność przez systemy płatności (np. PayU, kartą, itp.) bo sklepy często przerzucają ją na klienta.

 

II. Natomiast co do sposobu zacytowanego przez Alwina to bardzo ciekawy pomysł wart rozważenia. Nie musi być koniecznie taka forma maila. Można napisać np. status realizacji Twojego zamówienia możesz sprawdzić na stronach naszego sklepu i podać login i hasło. Wtedy mogłoby mnie to zaciekawić.

 

A klienci, którzy nie za bardzo kumają jak to działa to mogą być "zszokowani" faktem, że jakiś sklep realizuje ich zamówienie, i wejść do tego sklepu. I od razu mają założone/aktywne konto :)

 

Niestety z punktu widzenia nas sprzedawców i od strony technicznej to potrzebne by było jakieś indywidualnie pisane rozwiązanie nadające te loginy/hasła.

 

 

Link to postu

W zeszłym miesiącu za zapis "Nie są uwzględniane reklamacje uszkodzenia towaru, gdy przesyłka nie została sprawdzona w obecności kuriera"

otrzymałem ostrzeżenie - tym samym pozbawienie Standardu Allegro na 2 miesiące

 

Niestety jest to klauzula niedozwolona.

 

Podobnie jak "Pomimo dołożenia starań opis towaru może zawierać błędy, które nie mogą być podstawą do reklamacji. W razie wątpliwości proszę o kontakt".

 

Tutaj jest więcej

http://prawo.money.pl/orzecznictwo/klauzule-niedozwolone-uokik/handel;elektroniczny,branza,15.html

Link to postu

W zeszłym miesiącu za zapis "Nie są uwzględniane reklamacje uszkodzenia towaru, gdy przesyłka nie została sprawdzona w obecności kuriera"

otrzymałem ostrzeżenie - tym samym pozbawienie Standardu Allegro na 2 miesiące

Podobnie jak

podobnie jak wiele innych

faktem jest że Allegro interweniuje, daje ostrzeżenia i odbiera Standard

Link to postu

faktem jest że Allegro interweniuje, daje ostrzeżenia i odbiera Standard

No właśnie tego byłem ciekawy. Czy ktoś po stronie Allegro pilnuje sprzedawców czy przymykają na nich oczy ;)

 

Ale rodzi to kolejne pytania. Czy miałeś pecha i na Ciebie padła kontrola Allegro, czy może jednak kontrolują regularnie wszystkich. Może ktoś doniósł na Ciebie, że masz niedozwoloną klauzulę, a może mają robota, który wyszukuje takie klauzule w opisach/stronie o mnie?

 

W sumie dla Allegro napisać taki kod, który na bieżąco przeszukiwałby oferty/strony o mnie to pestka. Tylko, że wtedy dawali by ostrzeżenia co drugiemu sprzedawcy bo każdy ma jakiś mniej lub bardziej niedozwolony zapis w regulaminie ;)

Link to postu

każdy ma jakiś mniej lub bardziej niedozwolony zapis w regulaminie ;)

Jestem wyjątkiem bo nie mam żadnego regulaminu, wszystkie obowiązkowe informacje na aukcji są zamieszczane przez serwis Allegro i to regulamin allegro nas obowiązuje (zarówno kupujących jak i sprzedających).

Stronę "o mnie" traktuję bardziej informacyjnie (informacja o firmie, w jakich godzinach pracujemy, jak pakujemy przesyłki, co zrobić w przypadku reklamacji)

 

P.S. Sprzedawców z zapisem "przed dokonaniem zakupu przeczytaj regulamin na stronie o mnie" lub "naciśniecie kup-teraz równa się z akceptacją naszego regulaminu" itp. po prostu omijam.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...