Skocz do zawartości

Tablica IlosciDoRealizacji

Polecane posty

Nasze rozwiązanie Sferyczne, między innymi wspiera logistykę w wydawaniu towaru. Celem określenia, co jest do realizacji, opieram się na tablicy IlosciDoRealizacji. Niestety, zauważyłem, że w skrajnych przypadkach (niestety nie udało mi się odkryć kombinacji), nie zgadzają się tam następujące dane:

- magazyn pozycji - wystarczy wejść w ZK, zmienić magazyn na inny, potem na ten co był, zapisać i jest dobry. Problem szczególnie pojawiał się, gdy dla użytkownika z oddziału, mieliśmy ustawiony inny magazyn niż główny. Zmieniał on magazyn na główny i efekt był jak wspomniałem - nie udało mi się wykonać dokładnego scenariusza :(

- ilość na pozycji - w jednym przypadku pojawiła się taka sytuacja, ponownie wejście w ZK, zmiana ilości na inną, potem na poprzednią i zapisanie, poprawiło wpis w tablicy

Z tego co zauważyłem, wszystkie przypadki są związane, z tworzeniem dokumentów przez pracowników z Oddziałów. Może tu jest coś nie tak?

 

Wiem, że za mało danych podaje, ale może to chociaż nakieruje was, że jest jakiś problem - będę się starał znaleźć szczegóły, bo wiem jak to jest z szukaniem w ciemno. A może, jakoś inaczej powinienem pobierać te dane?

Link to postu

Witam,

Jeśli chodzi o magazyn to proszę mieć na uwadze, że na ZK magazyn może być różny na różnych pozycjach i to ten magazyn będzie wpisany w tabeli IlosciDoRealizacji. W drugim przypadku trochę nie rozumiem problemu. Poprawa ZK i zmiana ilości powinna zmienić wpis w tabeli IlosciDoRealizacji bo ilość do realizacji rzeczywiście się zmienia. Faktycznie potrzebowalibyśmy tutaj więcej informacji do znalezienia ewentualnego problemu. Wydaje się, że ta tabela jest dla Pana rozwiązania odpowiednia. Podpowiedziałbym również przejrzenie danych w tabeli StanyRealizacjiZamowien, które mogą być w logistyce przydatne.

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

Niestety, nadal nie wyśledziłem problemu, a występuje on w następujących kwestiach:

- różne magazyny, niż w tabela PozycjaDokumentu

- różne ilości, niż tabela PozycjaDokumentu - najczęściej podwojenie ilości

Domyślam się, że tabela IlosciDoRealizacji, jest tabelą pomocniczą, budowaną na podstawie danych z PozycjiDokumentu. Może jest jakaś metoda sferyczna, którą mógłbym wywołać, aby odświeżyć/przeliczyć zawartość tej tablicy? Niestety, trochę już system o nią oparłem, bo to dobre źródło, a przebudowa na oparcie się o pozycje, może być teraz trochę kłopotliwa.

Link to postu

Witam,

A przy pozycjach jakich dokumentów ma Pan rozbieżności ? Jakiej skali są to rozbieżności (można prosić o podanie jakiegoś przykładu) ? Tabela IlosciDoRealizacji jest budowana przy zapisie poszczególnych dokumentów i nie ma możliwości jej aktualizowania. Na podstawie jej wartości są generowane niektóre widoki np. asortyment zamówiony u dostawcy lub asortyment na wyczerpaniu. Czy na tych widokach również mają Państwo błędne dane ? Być może pomocne byłoby podesłanie bazy do analizy.

Link to postu

Rozbieżność tyczy się ZK i FP. Rozbieżności tak jak pisałem, może być inny magazyn na pozycji lub inna ilość na pozycji (najczęściej podwojona). Co ciekawe, jak się wejdzie w NEXO, w to zamówienie, to pokazuje się tak jak powinno, co wynika pewnie z tablicy PozycjeDokumentu. Wtedy wystarczy np. zmienić ilość na pozycji i zapisać i tablica IloscDoRealizacji, pokazuje już prawidłowe dane.

 

Ale mam świadomość, że to gdybanie więc umówmy się tak. Zdaniem logistyki, taki przypadek, występuje minimum raz dziennie - ten dotyczący ilości. Ten z magazynem, jakoś przestał, może dlatego, że zmieniliśmy domyślne magazyny pracowników oddziałów, na główny, co chyba rozwiązało problem. Jak tylko wystąpi konkretny przypadek, zrobię na nim bezpośrednio analizę i przygotuję wam odpowiednią bazę - tu pytanie, da się jakoś ją wyrzucić bez Filestream? Chodzi o jej wielkość.

Link to postu

No i mam przypadek, podwójnej ilości - zrobiłem backup bazy. Dokument ID 119965, Pozycja ID 158357 i wygląda to tak:

 

PozycjeDokumentu

ir1.PNG.f26678261e5bd7b4933680c7222dad75.PNG

 

IloscDoRealizacji

ir2.PNG.93f13dfdfbe991c5342384c03c5358ee.PNG

 

Jak widać, ilość do realizacji jest podwójna. Na dokumencie jest tylko jedna pozycja. Mam zrobiony backup, ale niestety z Filestrem, ma on jakieś 900MB. Jeśli to "łykniecie" to poproszę już wiadomość prywatną, dam namiary co i jak :) 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...