Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANO] Krzak na wydruku zwrotu do WZ [błąd] + błędne info gdy wystawiam korektę do WZzVAT + 2 pytania

Polecane posty

1. BŁĄD

Wzorce (te wbudowane standardowo w NEXO) dotyczące zwrotów do zwykłej WZ jak również WZ z VAT coś źle nadrukowują kwotę słownie i liczbą (posiadam ver 13 Nexo)

Wzorce dot. korekt do zwykłej WZ jak WZ z VAT działają w tym miejscu OK.

 

b1.jpg

 

2. BŁĄD

- Gdy koryguję WZ zwykłą to w zależności czy wybrałem (wcześniej w konfiguracji) korygowanie poprzez Zwrot, czy tez poprzez Korektę to w lewym górnym rogu formatki mam stosowną informację dzięki czemu dokładnie wiem co wystawiam, czy Zwrot, czy Korektę - takie działanie programu jest oczywiście pożądane.

- Gdy koryguje WZ z VAT to w lewym górnym rogu mam zawsze słowo Zwrot niezależnie czy wybrałem sposób korygowania Zwrotem czy Korektą. To błąd raczej tylko informacyjny bo sam wygląd formatki dla zwrotu i korekty jest właściwy.

b9.png

 

 

3. PYTANIE

Rozumiem, że zwrot i korekta (do WZ i WZzVAT) zasadniczo różnią się jedynie wizualnie formatką (czyli sposobem wprowadzania danych)?
Czy macie Państwo jakieś zalecenia, który ze sposobów kiedy używać? W systemie można to dowolnie skonfigurować stąd pytanie.

 

4. PYTANIE

Jaka jest różnica między WZ i WZzVAT?

Teoretycznie na obu idzie wywołać VAT oraz ceny netto, brutto z tego co widzę?
Czy to nie jest tak, że różnice się zatarły z czasem i obecnie w NEXO  z zwykłej WZ po modyfikacjach idzie zrobić WZzVAT a z kolei...... z WZzVAT okrajając informacje zwykłą WZ?

Mówiąc wprost nie ma żadnych funkcjonalnych różnic...?

 

 

 

Edytowane przez Użytkownik GT/NEXO
Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Ad 1, 2 - będziemy poprawiali.

 

Ad 3. Zwrot jest tylko na minus, natomiast korekta daje wszystkie możliwości edycji. Niektórzy klienci mogą preferować obsługiwanie zmian na WZ tylko ilościowo i na minus stąd też został utworzony sposób edycji typu zwrot.


Ad 4. Różnice pomiędzy tymi dokumentami faktycznie z czasem się zatarły. Zwłaszcza, że wydanie towaru pociąga skutki vatowe.

Link to postu
  • 5 miesięcy temu...
  • Piotr Kolasa zmienił tytuł na Krzak na wydruku zwrotu do WZ [błąd] + błędne info gdy wystawiam korektę do WZzVAT + 2 pytania
  • 2 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...