Skocz do zawartości

Uprawnienia do wydruku FS i nie tylko

Polecane posty

Od jakiego uprawnienia zależy dostępność zmiany ilości kopii przy wydruku faktury?

 

Przechwytywanie.PNG

 

A tak Swoją drogą, to ostatnio wyczyściliśmy uprawnienia do pewnych grup. Problem pojawia się właśnie w takich przypadkach, że nie można znaleźć, jakie to jest uprawnienie, które trzeba włączyć, a nie zawsze wasz opis jest jednoznacznie czytelny. Może np. wprowadzić do komunikatu braku uprawnienia, ID tego uprawnienia i wyświetlić je na liście uprawnień? Trzeba by to przeanalizować pod względem bezpieczeństwa oczywiście, ale w ten sposób, szybciej niż po nazwie dotarłbym do brakującego uprawnienia. A w przypadku pól zablokowanych, jak w/w przypadku, komunikat mógłby pojawiać się po kliknięciu.

Link to postu
Dnia 16.01.2017 at 11:48, Radomił Ząbik napisał:

A tak Swoją drogą, to ostatnio wyczyściliśmy uprawnienia do pewnych grup.

 

Jak rozumiem uprawnienia były czyszczone z poziomu bazy danych?

 

Dnia 16.01.2017 at 11:48, Radomił Ząbik napisał:

Od jakiego uprawnienia zależy dostępność zmiany ilości kopii przy wydruku faktury?

 

Liczbę kopii definiujemy w Konfiguracji - Wzorcach wydruków, na danym wzorcu. Z tego co wiem to nie ma specyficznego uprawnienia za nie odpowiadającego.

 

Uprawnienie na zrzucie ekranu się odznacza ponieważ przy braku wybrania opcji Drukuj na drukarce nie jest ono w ogóle brane pod uwagę.

Link to postu
10 minut temu, Mateusz Włudyka napisał:

Jak rozumiem uprawnienia były czyszczone z poziomu bazy danych?

 

Nie, nie robię takich zaawansowanych czynności. Stworzyłem całkiem nowe role użytkowników, wyrzuciłem stare role z użytkowników, skasowałem stare role, skasowałem indywidualne uprawnienia użytkowników, przypisałem nowe role do użytkowników.

 

14 minut temu, Mateusz Włudyka napisał:

Liczbę kopii definiujemy w Konfiguracji - Wzorcach wydruków, na danym wzorcu. Z tego co wiem to nie ma specyficznego uprawnienia za nie odpowiadającego.

 

Mój kolega, który jest skierowany do wydruków, także sugerował to, ale ciekawostki były takie, że mimo identycznych uprawnień, u jednego opcja się pokazała, a drugiego nie...

 

14 minut temu, Mateusz Włudyka napisał:

Uprawnienie na zrzucie ekranu się odznacza ponieważ przy braku wybrania opcji Drukuj na drukarce nie jest ono w ogóle brane pod uwagę.

 

... uderzam głową o stół :S No to mamy sprawę wyjaśnioną, możemy zamknąć temat :) Mam osobiście ustawioną opcję wydruku do pliku, a koleżanka, która zadała mi pytania, chciała zapewne zapisać wydruk do PDF. Ale w sumie, to czemu nie można wybierać dla eksportowanych plików?

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...