Skocz do zawartości

Szybkie przejście z paczki do transakcji

Polecane posty

Witam.

Czy istnieje jakiś skrót lub funkcja w Sello która potrafi przejść z Paczki do transakcji?

Było by to ułatwieniem dla mnie gdy szukam transakcji które chce ustawić jako "opłacone". Chodzi o transakcje pobraniowe z Poczty Polskiej. Gdy przesyłka zostanie doręczona i poczta wysyła mi pieniądze to dostaje e-mail z banku z potwierdzeniem wpłaty od Poczty. Oni tam wpisują w tytuł nr nadania i czasami nick kupującego (ale rzadko lub przekręcony). Żeby upewnić się o jaką transakcje chodzi kopiuję numer nadania z tego tytułu przelewu i przechodzę do Sello do zakładki Paczki > Wszystkie. Tam szukam po numeru nadania paczki. Gdy ją znajdę, chciałbym ją oznaczyć jako opłacona ale nie widze takiej opcji. Wtedy robię tak, że kopiuję nick kupującego i wyszukuje go ponownie w zakładce "Transakcje" i wtedy oznaczam jako opłacone.

Da się to jakoś usprawnić?

Czekam na propozycję i z góry dziękuje.

Link to postu

Wszystkie transakcje pobraniowe są w zakładce "Oczekujące na płatność" w Transakcjach.

Wtedy można to łatwiej zidentyfikować po nazwisku (poczta często je podaje) lub kwocie.

 

Doskonale o tym wiem że pobraniówki są w zakładce "Oczekujące na płatność" w Transakcjach niestety w zakładce "Transakcje" nie da się szukać wg numeru nadania tylko w zakładce "Paczki". Czasami nie jestem w stanie zidentyfikować przelewu po nicku lub nazwisku (bo go nie ma lub jest napisany z błędem) a transakcji o podanej kwocie mam kilkadziesiąt więc dla mnie najszybciej jest jak skopiuje z przelewu numer nadania i wg tego numeru szukam paczki. Chodzi mi tylko o usprawnienie tego procesu.

Link to postu

Chodzi mi o jakiś sposób do szybkiego przejścia między paczką a transakcją. Tak jak to jest na przykład zrobione dla klienta paczki:

przelacz.png

 

Tak samo chciałbym aby był odnośnik do TRANSAKCJI

Fajnie by też było gdyby dało się przejść w odwrotnym kierunku czyli z danej transakcji do paczki (jeśli została utworzona)

Link to postu

 

Nie ma takiej możliwości.

 

I zresztą jaki to by miało sens ?

Otworzyć to samo co już jest w zakładce przy paczce, tylko z poziomu innego modułu ?

 

Z klientem jest inaczej, bo klient może mieć wiele paczek/transakcji/korespondencji, więc może być potrzeba przejrzenia historii klienta.

 

W przypadku paczek przejście do transakcji da dokładnie taki sam wynik jaki jest już dostępny w zakładce Transakcje przy paczce.

 

Chyba, że widzisz jakieś zastosowanie dla proponowanej przez Ciebie funkcjonalności ?

Link to postu

Tak jak już tłumaczyłem. Przychodzi mi na mój e-mail wiadomość z potwierdzeniem z banku, że został otrzymany przelew od Poczty Polskiej za opłaconą przesyłkę pobraniową. W treści tego e-maila mam tytuł przelewu w którym jest wpisany numer nadania paczki. Ten numer kopiuje do Sello do zakładki "Paczki" i "Wszystkie" i szukam po numerze nadania paczki. Gdy ją znajdę to już wiem o jaką paczkę chodzi i teraz muszę przejść do zakładki "Transakcje" i "Oczekujące na płatność" i znowu wyszukać tym razem po nicku (który znalazłem gdy szukałem paczki po nr nadania). Jak już mam tą transakcję to ją mogę oznaczyć jako opłacona.

 

Z poziomu zakładki "Paczki" nie mogę zarejestrować pełnej wpłaty dla transakcji.

Chciałbym po prostu usprawnić ten proces i tyle.

 

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...