Skocz do zawartości

Widoczność cen, z cennika dodatkowego

Polecane posty

Możliwe, że nie ogarniam i nie umiem tego skonfigurować, ale mam problem z wyświetleniem informacji o cenach z cennika dodatkowego, w liście asortymentu. Mam cennik główny, a do niego podłączony jest cennik dodatkowy. W przypadku użycia pozycji, z cennika dodatkowego, np. w ZK, cena ładnie wczytuje się do dokumentu, mimo iż jest ustawiony cennik główny - więc wszystko działa. Niestety, na liście asortymentu, gdzie mam cenę netto/brutto, a może też ustawić Sobie ceny z konkretnych cenników głównych, cena pokazuje się nadal tylko z cennika głównego - w moim przypadku 0. Da się to jakoś ustawić?

  • Lubię to 1
Link to postu
  • 5 tygodni później...
  • 2 miesiące temu...

Trochę za dużo czasu zajęło nam dogrzebanie się do tego postu - przepraszam że musiał Pan tyle czekać.

W momencie wstawienia pozycji asortymentowej do dokumentu następuje sprawdzenie ceny pozycji cenniku głównym i cennikach dodatkowych.

Jak rozumiem pyta Pan o ceny widoczne w kartotece asortymentu - można tam wyświetlać ceny wyłącznie z cenników głównych. Nie są one aktualizowane o cenniki dodatkowe, głownie z powodów wydajnościowych - przy wielu tysiącach pozycji AS oraz wielu cennikach dodatkowych wyliczenie tego dla każdego asortymentu troszkę by trwało.

 

PS.

Można już odwołać psa ;)

 

 

Link to postu

No pies teraz kopie mi grób, ponieważ zarząd i dział handlowy mnie tam umieści :( Nie ukrywam że jest to dla mnie martwiące, a brak tego elementu jest moim zdaniem poważnym problemem. Co do wydajności, to polemizowałbym, bo wyciągam te dane raportem SQL i nie trwa to wcale praktycznie:

SELECT
   a.Id
  ,a.Symbol
  ,a.Nazwa
  ,st.IloscDostepna
  ,pc.CenaNetto
  
FROM ModelDanychContainer.Asortymenty AS a 
LEFT JOIN ModelDanychContainer.StanyMagazynowe AS st ON a.Id=st.Asortyment_Id 
INNER JOIN ModelDanychContainer.JednostkiMiarAsortymentow AS jm ON jm.AsortymentPodstawowej_Id=a.Id 
INNER JOIN ModelDanychContainer.GrupyAsortymentu AS g ON g.Id=a.Grupa_Id 
INNER JOIN ModelDanychContainer.Asortymenty_PolaWlasneAsortyment AS apw ON apw.Id=a.Id 
INNER JOIN ModelDanychContainer.Asortymenty_PolaWlasneAsortyment_Adv AS apwz ON apwz.Id=a.Id 
INNER JOIN ModelDanychContainer.PozycjeCennika AS pc ON pc.Asortyment_Id=a.Id 
INNER JOIN ModelDanychContainer.Cenniki AS cn ON cn.Id=pc.Cennik_Id AND cn.PoziomCen_Id=1 AND cn.Status=1 AND cn.Bazowy=0 AND (cn.HarmonogramWaznosci_DataPoczatkowa<='2017-04-27' OR cn.HarmonogramWaznosci_DataPoczatkowa IS NULL) AND (cn.HarmonogramWaznosci_DataKoncowa>'2017-04-27' OR cn.HarmonogramWaznosci_DataKoncowa IS NULL) 
INNER JOIN ModelDanychContainer.Waluty AS w ON w.Id=cn.Waluta_Id
WHERE st.Magazyn_Id=100000

Oczywiście moje zapytanie, może nie być idealne, ale działa tak jak nam trzeba. Jedyne co, to trzeba latać po raportach, co mija się celem :(

Możecie to w sumie dodać na jakieś dodatkowej kolumnie, kto będzie chciał to skorzysta, z uwzględnieniem ewentualnego obniżenia wydajności.

Link to postu
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...

 

Dnia 27.04.2017 o 09:08, Marek Pyznarski napisał:

Ok, przyjrzymy się temu bliżej, ale to dopiero po wersji 16. 

 

Dnia 31.08.2017 o 12:51, Marek Pyznarski napisał:

Przyjrzeliśmy się. Niestety temat nie będzie realizowany w tym roku.

 

Dnia 1.02.2018 o 08:02, Marek Pyznarski napisał:

W wersji wiosennej i letniej nie planujemy prac w tym zakresie.

 Ponieważ problem widoczności cenników dodatkowych na liście asortymentowej nadal nie został rozwiązany - ponawiam pytanie po kliku już latach - czy widać jakieś rozwiązanie na horyzoncie ???

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...