Skocz do zawartości

Usunięcie kategorii sklepowych - JAK TO ZASTĄPIĆ ? POMOCY !

Polecane posty

Witajcie,

Usunięcie kategorii sklepowych przez Allegro bardzo utrudniło nam życie... dotychczas produkty były dzięki tym kategoriom posegregowane w sklepie Allegro co znacznie ułatwiało klientom znalezienie podobnego produktu jak ten, na którego aukcji się znaleźli.

 

POMÓŻCIE i podpowiedzcie czy w praktyce można jakoś zastąpić dotychczasowe rozwiązanie. Czy za pomocą Sello da się to jakoś posegregować i podlinkować aby klient mógł łatwo poszukać alternatywnego produktu w naszych aukcjach.

 

Dotychczas było tak...

- w sklepie były kategorie A, B, C, D itd.

- każdy produkt wystawiany dopisywany był do danej kategorii

- w aukcji produktu pojawiał się link do danej kategorii w sklepie "...z tekstem że jeśli szukasz innych akcesoriów pasujących do produktu A to kliknij na link - i tu pojawiał się link.

 

Teraz przestało to działać...

1. Czy jest jakiś inny sposób żeby to posegregować?

2. Jak zrobić żeby wstawiać linki w aukcji, które spowodują wyświetlanie się konkretnej grupy aukcji?

3. Czy można wykorzystać do tego pola własne, cechy lub grupy w Subiekcie / Sello ?

 

Pomóżcie !!! Na dzisiaj klient może sobie tylko kliknąć wszystkie przedmioty Sprzedającego ale komu chce się przeglądać kilka tysięcy aukcji, gdzie tylko mała ich część pasuje do tego czego szuka.

 

Liczę na Waszą kreatywność... Podejrzewam, że Allegro wycięło tą opcję z tego powodu aby Sprzedawcy wydawali większą kasę na promowanie aukcji... Pogrupowanie pomagało w tym, że wystarczyło promować jedną aukcję z danego rodzaju przedmiotu i resztę podlinkować a teraz nic z tego... Dziwne bo Ebay również pozwala na grupowanie produktów w sklepie co pozwala zachować porządek na aukcjach.

Link to postu

Ja stosuję metodę typu znacznik w tytule aukcji.

 

Możesz sobie wymyślić znacznik, np. "#23",

co będzie oznaczało Twoją kategorię produktów.

 

Potem tylko w aukcji tworzysz linki do wyszukiwania Twoich ofert z odpowiednim znacznikiem w tytule i już masz własne kategorie.

 

Gdyby brakowało Ci miejsca w tytule, można znaczniki wpakować w sam opis i wyszukiwać z uwzględnieniem opisu.

Wtedy lepiej wybrać dłuższe znaczniki, np. "Kategoria: Podpaski XL", aby zapewnić większą unikalność wyników, bo krótki znaczniki mogą się pojawić w opisie samego produktu, np. symbolu, co może być nieporządane.

 

Pamiętaj, że gdy w wyszukiwarce Allegro dasz ciąg znaków w cudzysłów, wówczas nie wyszukuje odmian tego wyrazu.

 

Link to postu

Ja robię dokładnie tak jak napisał Ks. Robak czyli w opisie dodaję sobie różne parametry (małą białą czcionką, żeby nie rozpraszały klienta) i potem w linkach wyszukuję podobne aukcje po tych parametrach. Można dzięki temu zrobić nawet własne menu kategorii umieszczane w każdej aukcji, takie jak miałeś dotychczas w sklepie Allegro :)

 

Acha, i też tak robię, że promuję tylko jedną aukcję w danej kategorii, a jak klient w nią kliknie to widzi całe menu moich kategorii i wybiera dalej wg moich kategorii spośród moich aukcji :)

Link to postu

Na aukcjach (w opisie aukcji) z lewej mam menu kategorii jak w każdym jednym sklepie internetowym

 

Linki mają postać:

[url=http://allegro.pl/listing/user.php?string=XXXXXXXXXX&description=1&us_id=YYYYYYYY&order=n&change_view=1]OPIS[/url]

Są to typowe linki do wyszukiwania aukcji na Allegro:

-XXXX - to szukany wyraz

-YYYY - to Twój numer użytkownika Allegro

-OPIS - to opis kategorii

-description=1 - to wyszukiwanie również w opisie aukcji

-pozostałe to sortowanie listy wyników

-itd

Można podać wiele parametrów wyszukiwania i sortowania listy oraz wiele słów wyszukiwania, wykluczenia, itd. Kolejność parametrów nie ma znaczenia. Jak wyszukujesz jakieś przedmioty na Allegro to w pasku adresu pojawiają Ci się właśnie linki, które można potem użyć.

 

I na przykładzie ubrań działa to tak, że w opisie przedmiotu:

-do każdej bluzki wpisuję: katbluzka

-do każdej pary spodni wpisuję: katspodnie

-itd.

Ważne żeby te słowa nie były "normalne" czyli trzeba dodać sobie jakiś przedrostek żeby właściwie się wyszukiwały aukcje.

 

A w szablonie aukcji mam na stałe dodane po lewej menu kategorii w którym linki mają postać:

[url=http://allegro.pl/listing/user.php?string=katbluzka&description=1&us_id=YYYYYYYY&order=n&change_view=1]bluzki[/url]

[url=http://allegro.pl/listing/user.php?string=katspodnie&description=1&us_id=YYYYYYYY&order=n&change_view=1]spodnie[/url]

 

I w zależności co klient kliknie:

-jak kliknie link z opisem bluzek to uruchamia to w Allegro wyszukiwarkę, która wyszuka mu w moich aukcjach wszystkie przedmioty zawierające w swoim opisie katbluzka, czyli wszystkie bluzki

-jak kliknie spodnie to wyświetlą mu się same spodnie

 

Powyższe to najprostszy przykład. U mnie jest to o wiele bardziej skomplikowane bo w każdej aukcji są tabelki (takie moje panele) zawierające np. podobne bluzki w tym samym kolorze, pasujące dodatki do tej bluzki, inne bluzki z tego samego materiału, itd. Fajnie to działa ale niestety dość duży problem polega na tym, że każdy przedmiot trzeba opisać słowami do wyszukiwania, a to zajmuje dodatkowy czas. Plus pasuje to sobie gdzieś rozpisać bo przy dużej liczbie takich linków idzie się nieźle pogubić ;)

 

Wiele osób stosuje linkowanie w opisach aukcji do własnych aukcji i ma menu kategorii albo podobnych przedmiotów. Pierwszy lepszy przykład z Allegro:

http://allegro.pl/kask-dzieciecy-rowerowy-na-rolki-spokey-regulowany-i5108448123.html

 

Jakieś rowery i mają menu z lewej z kategoriami:

-atlasy

-bieżnie

-rowery

-itd.

 

I jak klikniesz którąś kategorię to wyszukują słowa w swoich aukcjach i pojawiają Ci się na liście tylko ich przedmioty wg klikniętej kategorii. Ale jak zauważysz to oni zastosowali normalne słowa i jak klikniesz rower to wyświetlą się wszystkie aukcje zawierające słowo rower czyli również kaski więc u nich źle to działa. Dlatego trzeba stosować słowa z jakimś przedrostkiem, żeby dokładnie wyświetlały się aukcje które chcemy, a nie wszystkie aukcje w których użyliśmy jakiegoś słowa, np. "rower".

Link to postu

Bardzo dziękuję za pomoc.... Bardzo przydatne informacje...

Mam jeszcze jedno pytanie czy jest może jakiś sprytny sposób żeby dołączyć do każdego opisu aukcji oznaczenia kategorii tak żeby nie trzeba było zamykać aukcji bo są ustawione do odwołania (w Subiekcie i w Sello już dodałem więc nowe aukcje już będą miały to w opisie)... czy teraz muszę przez stronę Allegro edytować każdą aukcję oddzielnie? Czy istnieje jakiś inny sprytny sposób?

Link to postu

Bardzo dziękuję za pomoc.... Bardzo przydatne informacje...

Mam jeszcze jedno pytanie czy jest może jakiś sprytny sposób żeby dołączyć do każdego opisu aukcji oznaczenia kategorii tak żeby nie trzeba było zamykać aukcji bo są ustawione do odwołania (w Subiekcie i w Sello już dodałem więc nowe aukcje już będą miały to w opisie)... czy teraz muszę przez stronę Allegro edytować każdą aukcję oddzielnie? Czy istnieje jakiś inny sprytny sposób?

To jest zmiana opisu aukcji więc jeśli na aukcji była już sprzedaż to nie możesz zmienić opisu, a jeśli sprzedaży nie było to możesz zmienić z poziomu Allegro edytując ją w Allegro. Ale jak nie było sprzedaży to ja bym nie tracił czasu na edycję przez Allegro tylko poprawił szablon opisu w Sello, zamknął te aukcje i wystawił ponownie już z tymi linkami. W moim przypadku tak by było szybciej, najwyżej można stracić obserwujących lub jeśli ktoś dodał sobie zakładkę z naszą aukcją.

 

 

I to mi przypomniało o jeszcze jednej rzeczy, które stosuję w swoich aukcjach, czyli link w stylu:

"jeśli ta aukcja się skończyła, kliknij tutaj żeby wyszukać aukcję trwającą z tym przedmiotem"

 

Teraz są aukcje do wyczerpania więc może nie jest tak przydatny jak wtedy gdy aukcje były tylko na 30 dni ale nadal warto go mieć. W linku tym jako szukany przedmiot podaję symbol przedmiotu z Subiekta. A symbol przedmiotu do opisu aukcji dodaje standardowym tagiem [Towar::Symbol]. Bardzo proste do zrobienia i działa automatycznie dla każdego towaru:

<A href="http://allegro.pl/listing/user.php?string=[Towar::Symbol]&description=1&us_id=YYYYYYYY&order=n&change_view=1">jeśli ta aukcja się skończyła, kliknij tutaj żeby wyszukać aukcję trwającą z tym przedmiotem</A>

 

Jak aukcja się skończyła, a klient ma ją dodaną do obserwowanych lub jako zakładkę, to wystarczy że kliknie w niej na ten link i Allegro wyszuka mu trwającą aukcję z tym przedmiotem.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...