Skocz do zawartości

Dyspozycje bankowe z rozrachunków

Polecane posty

Witam

 

Ponownie mam prośbe do uzytkowników korzystająch z modułu "Dyspozycje bankowe"

 

U Nas w firmie robimy to w sposób poniżej opisany, jednak ma to pewne wady, ponieważ bardzo łatwo zlecić dyspozycję bankową dwa razy na to samo:

 

Przykłąd:

1) Podczas wprowadzania faktury zakupowej na towar powstaje rozrachunek (U nas jest ich kilkadziesiąt od każdego z dostawców)

2) Wchodze w zakłdkę Rozrachunki  nierozliczone -> Zobowiązania i dalej  zaznaczam np. połowę rozrachunków danego dostawcy towaru (np. 30 pozycji)

3) W menu rozwijalnym daję Rozlicz->Dyspozycją bankową

4) W zakładce dystpozycje bankowe tworzy się paczka do przelewu na sumę wszytkich kwot które zazanczyłem do przelewu. Taką paczkę mogę wyeksportowąc do banku.

do tego momentu wszystko funkcjonuje prawidłowo.

 

5) Przechodząc ponownie do zakładki rozrachunki nierozliczone, widzę te same rozrachunki które zleciłem do przelewu do banku (wyżej opisany sposób). Ponieważ przelew nie został jeszcze wykonany to widnieją jako nierozliczone (to tez przyjmuję do wiadomości).

Ale prosze mi powiedzieć, w jaki sposób uniknąc podwójnych przelewów do danego kontrachenta- dostawcy?

W tej sytuacji program dopuszcza ponowne zaznaczenie i wysłenie zlecenia do banku na te same dokumenty-rozrachunki.

Przy kilkudziesięciu rozrachunkach na jednego kontrachenta nie idzie nad tym zapanować?

 

Jak sobie z tym poradzić?

 

Link to postu

Dziwne, bo u nas trochę inaczej to działa ;)

 

A czy ma Pan wyciągniętą kolumnę S tzn. "status" na gridzie? oraz filtr "status"?

U nas, po rozliczeniu Zobowiązania w opisany przez Pana sposób rozrachunek zmienia swój status w zależności od statusu stworzonej dyspozycji bankowej (jak to pan nazwał paczki).

 

No i teraz:

- jeśli dyspozycja ma status "Zaplanowana" wówczas rozrachunek staje się rozliczony a dokładniej R* (rozliczony wstępnie)
- jeśli dyspozycja ma status "Wykonana" wówczas rozrachunek nadal jest rozliczony i przyjmuje R (rozliczony "ostatecznie")


Reasumując jaki ma Pan status dyspozycji?

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...