Skocz do zawartości

Martyna Pożarowska

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    135
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    2

Zawartość dodana przez Martyna Pożarowska

  1. W najwyższym pakiecie to daje 0,75 zł netto za jeden dokument, to jest cena z kosmosu...
  2. Koniec drugiego kwartału to czerwiec 2024, my MUSIMY mieć możliwość przetestowania tego NAJPÓŹNIEJ w styczniu! Nie wiem co sobie insert wyobraża, że termin będzie przesunięty? Na dzień dzisiejszy termin obligatoryjnego ksef to lipiec 2024, to że insert każe swoim użytkownikom czekać dosłownie do ostatniej chwili to jest czysty skandal, szczególnie w kontekście ostatnich olbrzymich podwyżek za abonamenty.
  3. Ta informacja nie odpowiada na żadne z zadanych przeze mnie pytań, mało tego, wprowadzenie tego dopiero w czerwcu to jest niesmaczny zart, jakim niby sposobem mamy zdążyć to przetestować i nauczyć obsługi naszych klientów w tak krótkim czasie? Stanowczo nalegam na rozszerzenie tej publikacji o kluczowe informacje i pokazanie projektu przed końcem bieżącego roku. Ta informacja nie odpowiada na żadne z zadanych przeze mnie pytań, mało tego, wprowadzenie tego dopiero w czerwcu to jest niesmaczny zart, jakim niby sposobem mamy zdążyć to przetestować i nauczyć obsługi naszych klientów w tak krótkim czasie? Stanowczo nalegam na rozszerzenie tej publikacji o kluczowe informacje i pokazanie projektu przed końcem bieżącego roku.
  4. Szanowni Państwo, chciałabym się dowiedzieć w jaki sposób firma Insert ma w planach rozwiązać kwestię związaną z KSeF od strony współpracy biura rachunkowego z klientem, jakiego rodzaju narzędzia będziemy mieli do wykorzystania i jakie będą one miały funkcje? Wszystko co jest w linii nexo w laboratorium mam przetestowane - brakuje mi wizualizacji faktury i możliwości jej pobrania jako pdf, brakuje mi także możliwości pobrania pdf UPO (jest tylko xml). Czy Insert planuje wprowadzenie jakiejś nowej platformy wymiany plików między klientem a biurem rachunkowym czy po prostu zamierza dokonać ewolucji Portalu biura? W obu przypadkach piląca jest kwestia możliwości interakcji po dodaniu plików, niezależnie czy pliki z KSeF będzie przesyłał klient czy pobierze sobie i wczyta do systemu FK biuro, wiele dokumentów wymaga opisania, często dopytania klienta o zasadność wydatku itp. Czy Insert planuje wprowadzenie platformy wymiany informacji lub czegoś na wzór systemu obiegu dokumentów? Z jakimi dodatkowymi kosztami (rząd wielkości) będzie musiało się liczyć biuro rachunkowe by móc w pełni korzystać z ewentualnych nowych narzędzi, czy to będzie cena za dokument, czy cena za klienta? A może będzie jeszcze w jakiś inny sposób ustalana - w jaki? Proszę o jakieś chociaż wstępne szczegóły, inne programy już pokazały czego mniej więcej można się po nich spodziewać a Inset milczy. Zbliża się koniec roku i dla wielu jest to czas decyzji o wyborze oprogramowania na kolejny rok (szczególnie po ostatnich ogromnych podwyżkach za aktualizacje), po prostu nie chciałabym się w lipcu obudzić z ręką w nocniku i szukać na prędce czegoś nowego bo Insert nie będzie wystarczającym wsparciem, potrzebuję wiedzieć na co mogę liczyć a czego szukać gdzieś indziej. Teraz jest już czas na oswajanie klientów z KSeF ale jak mogę ich z nim oswoić jak nie wiem jakie dostaną narzędzia? A klienci już o to zaczynają pytać.
  5. teraz to ja też jestem tego zdania ale jeszcze miesiąc temu MF wcale nie stało na takim stanowisku :)
  6. Ręczne dodanie powoduje, że za miesiąc i tak to się rozjedzie niestety, sprawdzałam robiąc symulację Tak, nadpłata zgodnie z przepisami powinna być ujęta w miesiącu jej otrzymania. Czy mogę liczyć na to, że ten brak zostanie uzupełniony przed rozliczeniem sierpnia?
  7. Nie, płatnik, będący podatnikiem PIT rozliczającym się liniowo, złożył wniosek o zwrot nadpłaty składki zdrowotnej (roczna DRA). Nadpłatę otrzymał na konto bankowe w lipcu 2023, w związku z powyższym musi "skorygować" uprzednio odliczone składki zdrowotne, ponieważ odliczył więcej niż powinien - wyszło to dopiero w rocznym rozliczeniu, więc co miesiąc kwoty płaconych składek były zgodne z deklaracjami ZUS, załóżmy, że nadpłata wyszła w związku z ujemną różnicą remanentową na koniec roku. Pytanie w jaki sposób mam to wprowadzić żeby w wyliczeniu zaliczki program mi tę nadpłatę uwzględnił? Płatnik nie księgował składek zdrowotnych do kosztów w kpir w 2022 roku, odliczał je w wyliczeniu zaliczki, w związku z czym obecnie nadpłatę także powinien uwzględnić w wyliczeniu zaliczki, ponieważ gdyby uwzględnił ją w kosztach (na minus) to wpłynęłoby to mu to na wysokość składki zdrowotnej w roku bieżącym a przecież nie powinno, skoro w 2022 roku nie pomniejszał składki zdrowotnej o koszty z tytułu składek (do limitu rzecz jasna).
  8. Ok, a jeśli nie chcę tego dekretować bo i nie dekretowałam składek w tamtym roku (odliczałam w wyliczeniu zaliczki na PIT)? Chcę tylko żeby mi w obliczeniu zaliczki na PIT program uwzględnił nadpłatę. Co wówczas zrobić? Samo wygenerowanie rozliczenia rocznego składki zdrowotnej i ustawienie daty w rozliczeniach właścicielskich nie daje oczekiwanego skutku, program w wyliczeniu zaliczki uwzględnia tylko wyliczenie "Składki ZUS właścicieli" a "Roczne rozliczenie składki zdrowotnej" pomija.
  9. Tylko że Państwa braki kadrowe to nie jest problem użytkowników, my płacimy za abonament na ULEPSZENIA a niestety często te ulepszenia psują prawidłowo działające rzeczy albo poprawki wchodzą z błędami, których nie możecie poprawić bo jest ich za dużo. Nasuwa się taki wniosek: albo programiści, którzy wypuszczają produkt z błędami są nieudolni, albo macie ich po prostu za mało. Tak czy inaczej to nie jest wytłumaczenie, które jako użytkownik jestem w stanie zaakceptować, ja kupuję produkt i on ma działać prawidłowo a nie że błędy będą naprawione "kiedyśtam", błędy powinny być naprawiane od ręki, na nowe funkcje mogę poczekać.
  10. straszna kicha się robi niestety nexo... sama osobiście wielu właścicielom biur polecałam te programy a teraz muszę świecić oczami przez błędy, które powinny być poprawiane od ręki a nie na zasadzie że kiedyś tam może poprawimy... poprawienie wykrytych błędów to powinna być dla Was kwestia priorytetowa
  11. Podatnik w swojej działalności indywidualnej osiągnął dochód, sumarycznie z obu działalności kwota kosztów dodatnich jest większa niż kwota kosztów ujemnych, korekta kosztów na minus jest u podatnika w jednym źródle. Księgowanie tego w spółce jako przychód będzie więc błędem. Powinnam więc u podatnika zmniejszyć koszty a nie doliczać podatnikowi tych kwot do przychodów. Przykładowo: Działalność 1 Przychody 100,00 Koszty 100,00 Działalność 2 Przychody 100,00 Koszty -10,00 Łącznie rozliczenie podatkowe (jedno sumaryczne, działalność 1 i 2 to jest to samo źródło i należy je połączyć ze sobą): Przychody 200,00 Koszty 90,00 Nie ma podstaw w takim przykładzie, aby zwiększać przychody zamiast obniżać koszty, ponieważ kosztów jest na tyle że nie wychodzą sumarycznie poniżej zera.
  12. Na takiej podstawie, że koszty faktycznie są ujemne, jak napisałam w poście zakład energetyczny wystawił masę faktur korygujących koszty i w związku z tym suma kosztów spółki jawnej w lutym jest ujemna jak na screenie (więcej jest kosztów na minus niż na plus). Dodatkowo wspólnicy prowadzą indywidualne JDG w których łączymy przychody i koszty ponieważ opodatkowani są wszędzie liniowo. Do tej pory nie było z tym problemu bo koszty nigdy nie były ujemne no ale teraz, w tym konkretnym przypadku, są. P.S. tak, nie ma przychodów w lutym.
  13. W zeznaniu rocznym PIT-28 to dopiero wychodzą jaja... program wie że nie może odliczyć składki zdrowotnej od przychodów z najmu prywatnego i jej nie odlicza - to jest ok, ale część, którą program sobie zaocznie zalicza jako składkę odliczaną od przychodów z tego źródła (bez jej faktycznego odliczenia) jest gubiona i nigdzie nie jest rozliczana.
  14. Dzień dobry, dlaczego nie można dodać ujemnych kosztów we wspólniku dodając przychody i koszty z innych źródeł? Wywala błąd na czerwono i nie da się zapisać a akurat faktycznie koszty są ujemne bo zakład energetyczny nawystawiał korekt za pół roku i koszty z miesiąca wyszły ujemne. Dodawania tego jako przychód nie rozwiązuje sprawy bo później źle idzie do PIT i do składki zdrowotnej też. Proszę o pilną poprawkę!
  15. tylko że nazwa "wioski" nie jest ulicą, na prawdę powinniście to pole "uwolnić" żeby nie było obowiązkowe, przecież to jest później błędnie przenoszone do pitów i innych formularzy ponieważ program podstawia "wioskę" jako ulicę.
  16. Wystarczy zrobić dwie pozycje, w jednej (w zasadzie w pierwszej i drugiej) "w koszty" "jak w nagłówku" i to będzie rata kapitałowa a w drugiej (w zasadzie trzeciej i czwartej) "100%" i to będzie rata odsetkowa. Nic ręcznie nie trzeba poprawiać, nie mniej kalkulator trzeba pod ręką mieć. Faktycznie byłoby znacznie lepiej gdyby program miał dwa pola 1. Brutto kapitał 2. Brutto odsetki Z drugiej strony firmy leasingowe jeśli już w ogóle podają rozbicie na fakturze na kapitał i odsetki to i tak tylko w wartościach netto, więc i tak samodzielnie trzeba by było wyliczyć brutto, z kolei wprowadzanie od netto musiałoby zakładać przebudowę całego systemu co jest raczej w tej sytuacji nieopłacalne.
  17. Dzień dobry, czy istnieje możliwość zbiorczego opisu operacji gospodarczej w kpir? Mam sporą ilość sprzedaży importowaną do ewidencji vat z plików JPK od klientów, tylko problem polega na tym, że po zadekretowanie pole z opisem jest puste. To są ilości liczone w setkach, więc wchodzenie w każdą pozycję i dodawanie opisu w kpir "usługa transportowa" jest mocno czasochłonne ale zdaje się, że pole opis jest w jpk_kpir polem obowiązkowym. Jeśli taka możliwość istnieje to bardzo proszę o informację gdzie jej szukać. Jeśli taka możliwość nie istnieje to bardzo proszę o jej dodanie.
  18. od vatu czy od dekretu? bo ogólnie rzecz biorąc jeśli od vatu to wprowadzając nawet przez OCR można wybrać zapis złożony następnie w kwota brutto rachunku wstawić tylko pozycję nr 1 a pozycję nr 2 dodać niestety ręcznie i wskazać w polu "w koszty" 100% z listy
  19. Podpisuję się pod powyższym, najrozsądniej byłoby wprowadzić po prostu taki wzorzec wydruku podsumowania pkpir który w dodatkowej kolumnie pokazywałby poza tym co obecnie jeszcze wyliczenie dochodu/straty z danego miesiąca. Samodzielne tworzenie wzorców wcale nie jest proste a serwisów znowu tak wiele nie ma (ja do najbliższego mam 120 km).
×
×
  • Dodaj nową pozycję...