Skocz do zawartości

Tomasz Płecha

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  16
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Tomasz Płecha's Achievements

1

Reputacja

 1. @Patryk Kłoda niestety nie zawsze Opiekunowie są wystawiającymi te dokumenty, robi to też klika innych osób.
 2. Czy zapisana jest gdzieś historia kto był opiekunem klienta w momencie wystawienia dokumenty sprzedaży lub zamówienia? Mamy dużego klienta AA kupującego regularnie co miesiąc, od stycznia do czerwca jego opiekunem jest XX, a od czerwca do teraz YY. Sprawdzając teraz zamówienia (lub sprzedaż) opiekunów po filtrze Zamawiający -> Opiekun , mam całą sprzedaż pod YY. Jak wygenerować rzeczywistą sprzedaż (i zamówienia) opiekunów?
 3. Dzień dobry, Dlaczego w Szablonie Klienta mamy możliwość wyboru domyślnej wartości pola "Cecha", a pola "Branże" nie ma?
 4. Witam, Czy możemy sprawdzić w kartotece klienta lub jego informatorze do jakich istniejących zestawów statycznych lub dynamicznych jest przypisany?
 5. Nie bardzo rozumiem co trzeba zrobić. Proszę o wyjaśnienie.
 6. W karcie użytkownika w sekcji kontakty mamy kolumnę O opisaną jako "domyślny kontakt opiekuna oferty". Jak rozumiem ułatwiłoby to wystawianie ofert przez automatyczne wstawianie tak oznaczonych kontaktów do oferty. Niestety zaznaczenie tej opcji nie daje zmian po zapisie karty, pola pozostają odznaczone. Czy to bug?
 7. Oczywiście, tak jak jest to obecnie np. w Ofertach, ten typ powiązania działałby w Klientach.
 8. Dzień dobry, Do obsługi klienta tworzymy różne szablony działań. Niech przykładem będzie typ Telefon: - Telefon monitorujący ofertę: utworzenie szablonu wstępnie wypełnionego danymi klienta i oferty jest możliwe dzięki zaznaczeniu "Dokument > Powiązany typ dokumentu > Oferta". Mam wtedy dostęp do autotekstu w polach Temat Działania, Adres i Krótki Opis. Jest to świetne. - Telefon do klienta NIE związany z dokumentem (np. "zimny telefon") nie daje mi tych możliwości. Nie mam dokumentu do powiązania. Czy w "Powiązany typ dokumentu" może się znaleźć Kartoteka Klienta lub inne pole dające dostęp do jego danych? PS "Trochę" to działa, w polu Adres tekst "<<adres podstawowy klienta>>" zaciąga dane, ale w polu Krótki Opis już nie.
 9. Witam, Podepnę się pod temat. Próbuję uporządkować sobie ten proces i widzę ograniczenia w funkcjonalności Scenariuszy. Tak jak jest powiedziane powyżej tylko jedno działanie przypada na etap. Dopisanie ręczne działania w konkretnym procesie nie załatwia sprawy scenariusza - i tak przejście do następnego etapu warunkuje to jedno działanie zdefiniowane na początku. Widziałbym to tak, że w scenariuszu do każdego z etapów możemy przypisać pewną ilość (może nie dowolną, ale do np. 5) działań i wybieramy warunki przejścia do kolejnego etapu: wszystkie działania z etapu wykonane, jedno (dwa, trzy) wykonane, wykonane wskazane jedno (dwa) które są fakultatywne. itd. Proces sprzedaży jest mocno nieliniowy i nie da się (lub nie potrafię) wtłoczyć wszystkiego w jeden ciąg zdarzeń. Scenariusz powinien być na tyle elastyczny, żeby to uwzględniać, pilnując jednak osiągania kolejnych kamieni milowych - czyli etapów. Oczywiście ktoś powie, że przecież można zrobić wiele "szytych na miarę" Scenariuszy Ofertowych. Z czystej matematyki wynika, ze będzie to mało efektywne, ilość kombinacji jest po prostu za duża.
 10. Synchronizacja utyka gdzieś na kliencie. Przesyłam logi w wiadomości prywatnej.
 11. Przepraszam, nie bardzo rozumiem. Każdy klient ma przypisanego doradcę. Każdy doradca ma widzieć w Mobile swoich klientów. Czy wobec tego nie każdy z klientów ma mieć zaznaczone "Wysyłaj do Mobile"? Po co mamy więc wybierać klientów?
 12. Dzień dobry, Po dwóch pełnych dniach na wifi (czwartek i piątek, w sumie 16h) właściwie nic się nie zmieniło. Wpisy ani przypisania nie zostały uzupełnione. Ponawiam prośbę o podanie kolejności synchronizacji danych - mógłbym wtedy ustalić na jakim etapie aplikacja utknęła. Bardzo chcielibyśmy zmniejszyć ilość klientów w aplikacji, wystarczyłoby, żeby każdy widział swoich klientów.. Niestety na desktopie wszyscy doradcy muszą widzieć wszystkich klientów, a to jedyne uprawnienie, z którego korzysta Insert Mobile przy pobieraniu klientów. Warto rozważyć oddzielną opcję dostępu z PC i oddzielną z Mobile. Opiekunowie: Listę opiekunów mogę wyświetlić: - w liście klientów próbując ich filtrować po opiekunie - w karcie klienta próbując mu przypisać opiekuna. To dwie różne listy! Ta pierwsza zawiera konta już nie istniejące w systemie. FI i PH - warto byłoby to ujednolicić albo prosto opisać. Ludzie przyzwyczajają się do określonej nomenklatury. Pozdrawiam i oczekuję na fachową pomoc
 13. Witam, Wczoraj rano zainstalowałem nową wersję Insert Mobile, zalogowałem się do konta, włączyłem wifi i zacząłem synchronizację. Przez 8h: - pobrało się ~7500 firm (wszystkie) - pobrało się ~12000 osób (wszystkie) - Wpisy firm nie są pełne, brak danych kontaktowych i adresów - PH nie przypisali się do firm - Opiekunowie nie przypisali się do firm. Czy brakujące dane jeszcze się dociągną czy już tak zostanie? Jaka jest kolejność synchronizacji danych? Dlaczego na liście przedstawicieli mam użytkowników, którzy już nie istnieją w Nexo? Do tego kwestia nazewnictwa: Czy FI w Nexo to to samo co "Firma" w Insert Mobile? Czy PH w Nexo to to samo co "Osoba" w Insert Mobile? Co z OF?
 14. Dziękuję, czekamy. Ta funkcjonalność jest oczywista.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...