Skocz do zawartości

Karol Oleksiak

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    34
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Karol Oleksiak

  1. Hej. Mam na fakturze umieszczoną tabelę z przeterminowanymi należnościami. Zawiera ona nr dokumentu, datę wystawienia, wartość brutto, pozostaną kwotę do zapłaty oraz termin zapłaty. Chciałbym dodać jeszcze jedną kolumnę, która wyświetlałaby ilość dni po terminie zapłaty. Jakiego wyrażenia użyć, aby odjąć datę terminu zapłaty od daty dzisiejszej? Próbowałem {NierozliczoneRozrachunkuCustom.TerminPlatnosci} - {Today} ale nie działa, próbowałem również użyć funkcji DateDiff ale również bez powodzenia. Ktoś podpowie jak się do tego zabrać?
  2. Korzystam z dwóch pakietów NEXO (2 firmy) na Windows 11 Pro i zero problemów od początku roku, bazy SQL działają, kopie się robią na bieżąco na serwerze zewnętrznym. Instalowałem u mojego klienta NEXO bo dał się przekonać na przesiadkę i również zero problemów na Windows 11 Home. Ani jednej "zwiechy" nie było od początku korzystania z programu, więc trochę się dziwie skąd u was takie problemy. Myślę że przed instalacją warto przejrzeć czy w systemie nie ma już jakiś instalacji SQL Serwera, przegrzebać system np. przez SQL Serwer Management Studio. Oprogramowanie jest darmowe, dostępne na stronie MS. Potem zrobić czystą instalację NEXO i nie powinno być problemów. Najczęściej problemy pojawiają się bo w systemie wiszą już instalacje innych wersji albo jakieś pozostałości po instalacjach SQL Serwera. Warto zrobić porządek przed instalacją i nic nie powinno się potem dziać Antywirus też raczej nie powinien robić bałaganu, u mnie Bitdefender działa i nic sie nie dzieje, u klienta ESET i również spokój - stawiałbym na bałagan przy instalacji baz danych.
  3. Witam. Czy jest może planowana opcja dodania licznika wykorzystanych wiadomości sms z pakietu wykupionego w InsERT w widoku kontekstu programu? Bardzo ułatwiłoby to kontrolę na ilością pozostałego pakietu, tym bardziej, że wysyłane wiadomości czasami pobierają 1 wiadomość z pakietu (krótkie wiadomości bez polskich znaków), a czasami nawet 4 (dłuższe wiadomości z polskimi znakami). Coś tego typu:
  4. Witam. Odkopię trochę temat, bo nie chce powielać tematów na forum. Też natrafiłem na problem księgowania importu z Chin i powiem szczerze, wymiękam. Robię to po raz pierwszy i nie do końca wiem jak to zrobić poprawnie - może ktoś pomoże 🤦‍♂️ Założenie: Chce zaksięgować towar w celu dalszej odsprzedaży, a więc będzie to zakup, nie wydatek (jeśli dobrze myślę). Co mam: - FV od sprzedawcy z Chin - wartość 144,00 USD - dokument PZC w którym widnieje następujący zapis: - FV od UPS z takimi kwotami: Kurs wymiany walut na FV UPS: 0.561569849 (jak się domyślam chodzi o walutę CNY?) Wartość kursu USD na PZC: 3,9527 Co udało mi się wstępnie ustalić przeszukując internet: 1. Księguję fakturę importową jako Zakup w walucie USD, ale nie tworzę do tego automatycznego przyjęcia magazynowego 2. Tworzę przyjęcie magazynowe ręcznie na towar w kwocie 144,00 USD bez VAT 3. Obliczam ręcznie koszt transportu, czyli 1691,00 PLN (B00 z PZC) - (144,00 USD x 3,9527) = ~ 1122,00 PLN 4. Obliczony koszt transportu dodaję poprzez korektę kosztów dostaw do przyjęcia magazynowego 5. Kwotę Usługi Agencji Celnej wrzucam po prostu w koszt (72,10 PLN) + VAT (16,58 PLN) i teraz co z naliczonym VAT-em? Czy powyższy schemat działania jest poprawny? Powiem szczerze, że dla kogoś kto robi to pierwszy raz, czytając poradniki dostępne w necie to jeden wielki szum informacyjny. Do tego Nexo "nie pomaga" w ogarnięciu tematu przez brak funkcjonalności. Mógłby ktoś wskazać kierunek co dalej? Myślę że wskazówki do żywego przykładu przydadzą się potomnym
  5. Sprawdziłem i sprawa ma się tak: Dla "pole własne" (do 64 znaków) opcja działa ale faktycznie jest problem z długością linków. Po dodaniu pola własnego zaawansowanego mam pole o ID: L0 i nie mogę wygrzebać ścieżki do tego pola (próbowałem odnaleźć ścieżkę przez Designera, ale nie znalazłem pól zaawansowanych dla klienta, tak jak ma to miejsce w przypadku wystawionego dokumentu - ścieżka {Dokument.encjaDokumentu.PolaWlasneAdv2.<ID pola zaawansowanego>} ). Przy próbie podania ścieżki <<Klient pole wlasne(L0)>> nic nie wyświetla Ścieżki szukać przez Designer'a? Czy jest szybszy sposób?
  6. Ok, w sumie faktycznie linki mogą być dłuższe, przerzucę to od razu na pole zaawansowane. Czyli rozumiem, że podaną formułę (zaktualizowaną oczywiście pod pole zaawansowane) wkleić w pole Adres URL czy próbować to upchnąć w kodzie HTML wiadomości?
  7. Chodzi o wstawienie danych tekstowych z pola "Katalog online klienta" w odnośnik grafiki w polu Adres URL:
  8. Stworzyłem szablon wiadomości, który wysyła faktury do klientów z Insert Nexo Pro. Do każdej faktury muszę wysyłać dodatkowe dokumenty do klientów. Mam stworzone katalogi klientów w chmurze i każdy z nich ma swój unikalny link do dokumentów. Chciałbym, aby pod grafiką w szablonie wiadomości był ustawiony odnośnik do adresu www, pobranego z pola własnego klienta. Czy da się za pomocą autotekstu umieścić link pod grafiką jako odnośnik? Ewentualnie może jest inny sposób? W prawdzie jest "awaryjne" wyjście omijające problem - dla każdego klienta stworzyć oddzielny szablon wiadomości z innym linkiem pod grafiką, ale będzie to problematyczne jeśli przyjdzie wprowadzić zmianę w szablonie dla wszystkich klientów - w tym wypadku będzie trzeba poprawiać każdy szablon z osobna co będzie bardzo czasochłonne.
  9. 1. We wspólniku mam ustawioną deklarację DRA. Nie znalazłem nigdzie opcji "rozliczaj na jednej deklaracji z pracownikami" lub czegoś podobnego. Chyba że nie o to chodzi? 2. Na rachunku nie mam policzonego chorobowego: 3. W poprzednim programie dodawało stąd pytanie, ale ja nie jest to wymóg to nie było tematu
  10. Policzyło dobrze, więc chyba dobrze ale pojawił się teraz problem z wysyłką dokumentów do ZUS, mianowicie: 1. Czy po wyliczeniu deklaracji za wspólnika i pracowników, program może generować jedną deklarację DRA? Aktualnie generuje dwie przez co Płatnik sypie błędem o dwóch deklaracjach o takim samym numerze: 2. Dlaczego w umowie zlecenie po odznaczeniu składki chorobowej, jest ona generowana i przedstawiana w deklaracji DRA? 3. Dlaczego w deklaracji ZUS RPA za styczeń nie dodaje osób mających umowy zlecenie w styczniu 2024? (Umowy od 01.01.2024 do 31.01.2024 płatne 31.01.2024). Umowy są wpisane w Gratyfikanta.
  11. i w tym wypadku w zakładce wdrożenie dla każdego pracownika, miesiąc za który będzie wypłacane pierwsze wynagrodzenie będzie miesiąc grudzień 2023 do 10 stycznia 2024?
  12. Aaa dobra to ma sens, czyli muszę przenieść wypłaty z grudnia do programu aby program dobrze policzył dra za styczeń?
  13. No właśnie i w wynagrodzeniach za styczeń mam dobrze policzone składki, jak policzę na piechotę wychodzi ponad 16 000zl a program gerwnuje 888zl dokładnie za miesiąc styczeń. Co może być nie tak?
  14. Cześć. Próbuję wyliczyć deklarację DRA za wszystkich pracowników za miesiąc styczeń, ale w deklaracji nalicza bardzo niską kwotę (około 800zł) a powinno około 15 000zł. Gdy generuje deklaracje na luty, wszystko jest ok. Gdzie szukać przyczyny niskich kwot w deklaracji styczniowej? Będzie to wina braku jakiś danych wdrożeniowych? Czy szukać gdzieś indziej?
  15. Ok, w porządku. Czyli po dodaniu umowy, nie trzeba do niej uzupełniać urlopów w kalendarzu itd.? Wystarczą dane z wdrożenia? (dot. np. zaległego urlopu)
  16. Nie wprowadzałem poprzedniej umowy. Założyłem, że dane wprowadzone z zakładce "wdrożenie" będą wystarczające. Rozumiem, że w tym wypadku wymagane jest wprowadzenie poprzedniej umowy?
  17. Witam. Program wyliczył wynagrodzenie urlopowe ze składników stałych oraz zmiennych. Przy składnikach stałych wziął sobie do obliczeń podstawę miesięczną z bieżącego wynagrodzenia (styczeń 2024) - tak samo zrobił dla składników zmiennych. Nie powinien w tym przypadku pobierać średnich składników z 3 ostatnich miesięcy do wyliczenia wynagrodzenia urlopowego? Pracownik pracował od maja 2023 do grudnia 2023. W styczniu podpisał nową umowę na czas nieokreślony, a więc stosunek pracy był kontynuowany. Dane wdrożeniowe pracownika uzupełnione, z racji przejścia na Insert z początkiem roku 2024. Pierwsza wypłata dla pracownika w danych wdrożeniowych to styczeń 2024 z wypłatą do 10 dnia lutego. Coś nie tak w konfiguracji programu? Czy tak to ma być liczone, a ja jestem w błędzie, że podstawą składników zmiennych do wynagr. urlopowego ma być średnia z 3 miesięcy, a nie z miesiąca bieżącego?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...