Skocz do zawartości

Biuro Rachunkowe Ponitax

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    47
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Biuro Rachunkowe Ponitax

  1. Czy można włączyć ostrzeżenie przed wysyłaniem raportów z kwotami ZUS/PIT w sytuacji, gdy nie została naliczona odpowiednia deklaracja za dany okres?
  2. Dzień dobry, na początku chcę podziękować za dodanie rubryki Data zapłaty składek ZUS. Pytanie: czy technicznie jest możliwość, aby pobierać bezpośrednio z PUE również zapłacone kwoty?
  3. Dzień dobry, czy tylko u mnie podczas zgłaszania błędów bezpośrednio z programu przy edytowaniu Zrzutu ekranu mam rozkalibrowana myszkę? Kiedy chcę coś zaznaczyć lub odkryć zamazanie, to kursor musze trzymać w innym miejscu niż odbywa się akcja.
  4. Dzień dobry, podczas wybierania daty (wystawienia/zapłaty) w formatowaniu warunkowym nie pojawia się opis daty tylko jest jedno słowo. Proszę uzupełnić opis, żeby było łatwiej ustawiać warunkowanie, a nie zgadywać. To nic pilnego, ani poważnego, ale ostatecznie powinno być zrobione.
  5. Dzień dobry, czy można zakładkę POZYCJE połączyć z PODSTAWOWE ponieważ jest pełno pustego niewykorzystanego miejsca, a żeby sprawdzić kwoty trzeba dodatkowo klikać myszką. Było by super, żeby też komentarze się wyświetlały w tym widoku od razu...
  6. Podpisuję się pod wszystkim, co napisała Agnieszka. Dodam 5 groszy o Raportach, żeby uwypuklić problem: W biurach mamy po kilkadziesiąt/kilkaset podmiotów, a kontrola limitów kasa/vat/mp/ulg w zus itp ma polegać na tym, że na przykład po zaksięgowaniu lub zaimportowaniu faktur program nas SAM automatycznie powiadamia o zbliżającym się limicie, a nie że musimy pamiętać, żeby uruchomić jeden z nielicznych, nieczytelnych raportów: przy czym nie możemy filtrować wg podstawowych danych klientów, dla których te raporty chcemy uruchomić przez co generowanie raportów dla niewielkiej liczby klientów trwa tyle: dodatkowo jeśli chcemy mieć dodatkowy (wcale nie jakiś wymyślny) raport, to musimy płacić Serwisantom, których niewiele i są obłożeni pracą, a liczba dostępnych raportów od wielu lat się nie zmienia.
  7. Dokładnie tak. W tej chwili wpisując "z palca" program rozpoznaje tylko pełny tekst w formacie 13 listopada 2023, a to jest nieco uciążliwe podobnie jak wyklikiwanie daty z kalendarzyka. A przy okazji, czy w widok kalandarzyka można zmienić, żeby były widoczne daty z poprzedniego/następnego miesiąca w tygodniach "wspólnych"?
  8. Dzień dobry, Czy jest możliwość wprowadzenia automatycznego wyliczania różnic wynikających z zaokrągleń VAT? Wiem, że można wygenerować Raport i porównać go z VAT-7, stworzyć PK i "po problemie", ale w czasach, kiedy jest już moduł Automatyzacja na prawdę tak skomplikowanym zadaniem jest dodanie takiej funkcjonalności? Najbardziej mnie deprymuje fakt, że muszę poświęcić czas na kwoty, które nigdy nie przekroczą złotówki, a minuty poświęcone na to bezpowrotnie mijają.
  9. Dzień dobry, pytanie do pozostałych użytkowników programu: Jak technicznie uwzględniacie straty z lat ubiegłych przy liczeniu zaliczek CIT w trakcie roku? Czy jedynym sposobem, by pilnować kwot i lat straty jest kartka/excel? Pytanie do insert: Czy mimo, że w ustawie nie ma nic o odliczaniu straty w trakcie roku, ale z drugiej strony ona też tego nie zabrania, to czy jest możliwość stworzenia takiego miejsca(konta), w którym można będzie ewidencjonować straty z lat ubiegłych i potem powiązać to ze strukturą CIT, żeby automatycznie była odliczana w trakcie roku i potem trafiła do CIT-8?
  10. Dzień dobry, czy jest jakaś szansa na połączenie s123 z Biuro nexo? W niewielkim biurze S123 w zupełności wystarcza do fakturowania klientów i zakup pełnego Subiekta Nexo jest zbędny, ale z drugiej strony bez Subiekta Nexo program Biuro Nexo jest wykorzystywany u nas głównie do zbiorczej konwersji, bo w biurze rachunkowym pozostałe funkcje są albo zbędne, albo niedopracowane, albo ich nie ma i szybciej jest uruchomić podmiot i coś zrobić/sprawdzić niż kopanie się z koniem i walczenie z nieczytelnymi i nielogicznymi komunikatami.
  11. Dzień dobry, czy jest możliwość wprowadzenia skrótów umożliwiających wpisanie daty tak jak w programach desktopowych?
  12. Czy możemy dowiedzieć się na czym będzie polegała kompatybilność? Jakie będą nowe funkcje i ile będą kosztować? Jeśli będą dodatkowe opłaty, to jak będzie konstruowany cennik? Od każdej wysłanej/pobranej faktury? Od klienta? Jednorazowa opłata za uruchomienie? A może będzie to w ramach abonamentu? Jeśli w ramach abonamentu, to ile razy wzrośnie jego cena w stosunku do aktualnej?
  13. Mnie też interesują powyższe pytania. Rok się kończy, a pytań jest więcej niż odpowiedzi. Dlaczego o wszystko mamy się dopytywać? O ile wzrosną opłaty związane z wprowadzeniem KSef? Jakie są planowane rozwiązania ułatwiające życie użytkownikom (biurom)? Jakie są strategiczne kierunki rozwoju firmy? Na razie, jako biura rachunkowe czujemy niepokój czy zdążymy wdrożyć w naszych biurach ksef w oparciu o insert?
  14. Czyli od 2017 roku użytkownicy zgłaszają konieczność wprowadzenie tej funkcji, a insERT nic sobie z tego nie robi? Bardzo ciekawe podejście do potrzeb klienta... Z czego wynika niechęć od 6(!) lat wprowadzenia tej funkcji? Jest to zbyt kosztowne? Brakuje doświadczonych pracowników? Za mało zgłoszeń w formularzach zgłoszeniowych? Do wprowadzenia KSeF już nie są planowane wprowadzenia zmian innych niż wynikających ze zmian w prawie?
  15. Dzień dobry, czy jest możliwość dodania autotekstu do nazwy produktu/usługi w katalogu produktów? W cyklicznych to działa super, ale mam klienta, któremu wystawiam często, ale nie cyklicznie i nieregularnie. Wprowadzenie takiej opcji mocno ułatwiło by wystawianie faktur za usługi wykonywane w danym miesiącu.
  16. Też potrzebuję takiej funkcji. Wiadomo kiedy trzeba przypisany termin realizacji?
  17. Niestety w pobliżu Łomży nie mam serwisanta. Może ktoś z czytających chciałby zdalnie pomóc poprawnie ustawić proces pracy z programem, żeby móc uwzględnić wszystkie operacje gospodarcze klienta, korzystając z minimalnej liczby operacji w programie?
  18. Dzień dobry, klient sprzedaje towar na zagranicznym portalu sprzedażowym i otrzymuje zapłatę na konto w PayPal . Następnie dokonuje wypłaty (kilka razy w miesiącu) na konto w Kantorze Walutowym w banku Alior, następnie przewalutowuje tę kwotę na potrzebną w danym momencie walutę (PLN/EUR/GBP) i dokonuje tymi kwotami w różnych walutach zakupów, a resztę (w PLN) ostatecznie przekazuje na ROR i robi w końcu przelew do Biura Rachunkowego:) no i do US/ZUS. Chcę ustawić wszystko tak, żeby można było rozliczać wszystkie różnice kursowe (od rozliczeń i od własnych środków) w opisanym powyżej przypadku, a także na przyszłość, kiedy operacji będzie dużo więcej niż kilka i będę chciał importować MT940. Faktury od klienta otrzymuję online z Subiekt123 z poprawnymi opisami. Część z nich to OSS (na razie poniżej limitu 42k). Jestem gotowy zapłacić za indywidualną konsultację osobie, która pracuje z takimi przedsiębiorcami i ma to już wszystko zautomatyzowane. Umiem naliczyć różnice od pojedynczych rozrachunków i nawet środków własnych, ale czuję, że można to zrobić mądrzej. Może da się zaprzęgnąć moduł Automatyzacji? Klient jest ogarnięty i może dostarczyć wszelkie wyciągi/pliki jakie są dostępne w banku. Ktoś pomoże?
  19. #3 zapis zaksięgowany z Ewidencji Zakupów i wprowadzony potem ręcznie bezpośrednio do PKPiR - brak sprawdzenia unikalności dokumentu.
  20. Czy w takim razie można zgłosić niniejszym zapotrzebowanie na taką możliwość?
  21. Dzień dobry, pojawia mi się u jednego z klientów taki komunikat. Czym on skutkuje i co zrobić, żeby się nie pojawiał?
  22. Doprecyzuje pytanie zgodnie z tematem: jak można uruchomić zbiorczą aktualizację baz danych?
  23. Dzień dobry, jak można uruchomić konserwację baz danych? W ostatnim czasie bardzo mocno spadła płynność pracy z programem i (choć nie zawsze), ale konserwacja baz danych w programie Serwisowym pomaga.
  24. Dzień dobry, istnieje skrót do ustawienia statusu na "Opisany". Bardzo proszę o dodanie skrótu do ustawienia statusu dokumentu na "Nie podlega księgowaniu"
×
×
  • Dodaj nową pozycję...