Skocz do zawartości

Piotr Wyrwiński

Partner
  • Liczba zawartości

    1 329
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    2

Zawartość dodana przez Piotr Wyrwiński

  1. Ewentualnie wartość w postaci tej jednej litery można by dokleić do jakiejś już istniejącej kolumny.
  2. Szczerze mówiąc, w ogóle nie rozumiem jak w tym jednowierszowym polu można zmieścić słownie całą kwotę zgodnie z zasadą jedna litera - jedno pole, przy założeniu że będzie to coś bardziej złożonego niż "sto dwadzieścia złotych". Wydruk blankietu do dokumentu sprzedaży wygląda zupełnie inaczej i tam kwota słownie się drukuje.
  3. https://docs.microsoft.com/en-us/answers/questions/393153/downgrade-sql-server-2019-licenses-to-sql-server-2.html
  4. Proponuję na czas pracy nexo uruchomić Menedżera zadań Windows (Ctrl+Shift+Esc) i w zakładce "Wydajność" przyjrzeć się, który zasób obija się o 100%.
  5. Tak z ciekawości - czy poza Vendero, jakakolwiek integracja korzysta z natywnego mechanizmu modeli w nexo, czy wszystkie działają nakładkowo na cechach, itp.?
  6. Potrzebowałbym identyczne rozwiązanie (przyjmowanie towaru na magazyn oraz wydawanie towaru na montaże z możliwością skanowania kodów dostaw (numerów seryjnych). Udało się wdrożyć takie rozwiązanie?
  7. Na załączonym przez pana screenie, poniżej czerwonego zaznaczenia znajduje się opcja 'Harmonogram'. Pozwala ona ustalić harmonogram automatycznej archiwizacji bez powiązania z zamykaniem programu. Jeśli serwer działa 24h na dobę, można ustawić tam przykładowo jakąś nocną godzinę.
  8. Ze swojej strony dodam, że można też z fakturą zaliczkową poradzić sobie w ten sposób: w dniu złożenia zamówienia w Subiekcie tworzymy Zlecenie do dostawcy z podpiętą płatnością (np. na podstawie otrzymanego potwierdzenia zamówienia) otrzymaną fakturę zaliczkową wprowadzamy w programie księgowym (Rachmistrz lub Rewizor) bezpośrednio do rejestru VAT zakupu jako zapis prosty. Jako rozrachunek wybieramy 'Zobowiązanie' i podpinamy rozrachunek wygenerowany przez zlecenie do dostawcy. (Zlecenia muszą mieć włączoną obsługę płatności) jeśli powstaną kolejne zaliczki, to dopisujemy je do zlecenia i kolejne faktury zaliczkowe wpisujemy analogicznie do tej pierwszej. po otrzymaniu faktury końcowej generujemy fakturę zakupu na podstawie zlecenia, księgując ją w KPiR lub KH oraz pomniejszając zapis w rejestrze VAT o wartość wcześniej wprowadzonych zaliczek (można to zrobić ręcznie po zaksięgowaniu, nie trzeba tworzyć schematu importu).
×
×
  • Dodaj nową pozycję...